google-site-verification: google0fec882942f13186.html

FRISS HÍREK
FRISS HÍREK : Elkaptuk a fonalat Miklós ellen

Elkaptuk a fonalat Miklós ellen

GEORGE  2014.09.07. 14:50

Végre gólokban is megmutatkozott fölényünk, de még mindig hadilábon állunk a szerencsével, akár kétszer ennyit is lőhettünk volna.

Voltunk már többen (és leszünk is), úgy cirka száz néző választotta késő délutáni/kora esti elfoglaltságnak a karcagi csapat mérkőzésének megtekintését, és milyen jól tették, a távolmaradók pedig mennyire sajnálhatják. Akik még elcsípték az U21-es gárda második félidejét, két miklósi gólt is láthattak, de gyorsan megnyugtatunk mindenkit, Varga Jani tanítványai most sem betliztek, az első játékrészben elért 4 gólos előny bőven kitartott az utolsó sípszóig. Szajkó Gergő, Hamar János, Daróczi Dániel és Hamar Csaba góljai még a szünet előtt eldöntötték a meccset, a folytatásban a vendégek is lőttek kettőt a cserék miatt kissé átalakult csapatunknak. A végeredmény: U21 Karcagi SE - Törökszentmiklósi Fc 4:2 (4:0). Ifistáink folytatják tehát remek menetelésüket, négy meccs, négy győzelem, 29:2-es gólarány. Szép volt, fiúk, csak így tovább!

- Jól döntött, aki kijött a meccsre szombat délután -

Mikor a kezdő csapat összeállításán törte a fejét Orosz mester, két alapemberét is kénytelen volt nélkülözni: Bukovszki Dani igazoltan távol, és az egész héten lázas betegen fekvő Szívós Gyuszkóra is csak a cserepadon számíthatott. Sebaj, az őszt eddig az ifiben töltő Kupai Krisztián és a kezdőben először helyet kapó Ungi Viktor hadra fogható volt, így az alábbi összeállításban kezdhettük a meccset: Moga Lóri, Kovács Laci, Orosz Pisti, Szívós Gergő, Ungi Viktor, Szentannai Zoli, Domokos Attila, Nagy Roli, Erdei Tibi, Domokos Roli és Székely Dávid, a kispadon pedig Kupai Krisztián, Szívós Gyuszkó és Oros Kálmán foglalt helyet. Az új kék mezt hazai környezetben most sem csodálhattuk meg, hiszen a vendégek is hasonló színben érkeztek, így maradt a jól bevált „Fradi”-szerelés.

- Az EB-ezüstérmes köszöntése -

A bevonulást követően a KLBK egy kis ünnepség keretében köszöntötte Nagy Rolit, s hogy milyen apropóból, az a meccsen felolvasottakból kiderül:

Szeptember 1. és 5. között Balatonfüred adott otthon a DiaEuro 2014-nek, azaz a Cukorbeteg Futsal Európa-bajnokságnak. A 14 ország részvételével zajló versengésen részt vett a karcagi Nagy Roland is.

Roli nemcsak a Karcagi SE-ben, de a magyar válogatottban is a tízes mezben játszott, és ez szám kötelez, a csapat egyik motorja és játékmestere volt egy személyben, ördöngős cseleinek, váratlan megoldásainak, góljainak, gólpasszainak köszönhetően egészen a döntőig vezette csapatát.

Bár az utolsó mérkőzésen a büntetőrúgások a román csapatnak sikerültek jobban, a magyar válogatott így is csodálatos eredményt elérve Európa-bajnoki ezüstérmesként zárta a tornát. Óriási siker ez, hiszen a tavalyi végső győzelmet követően idén is a döntőbe jutott a Hevesi Tamás szövetségi kapitány által irányított magyar csapat.

A karcagi szurkolók maroknyi csoportja a helyszínen szorított a válogatottért és külön is a mi fiunkért, aki remek teljesítményt nyújtva, a mezőny egyik legjobbjaként futballozott. Büszkék vagyunk rád, Roli, jó egészséget, további szép sikereket kívánunk mind a karcagi csapatban, mind a magyar válogatottban.

A Karcagi Labdarúgó Baráti Kör egy üveg pezsgővel szeretné megköszönni neked, hogy elvitted a karcagi foci hírét a világba. A pezsgőt átadja Székely Sándor, a baráti kör elnöke, és Orosz István edző.

Hajrá Karcag! Ria-Ria Hungária! Szép volt, fiúk!”

Talán a ceremónia okozta meghatottság, talán a kezdetektől tapasztalható feszültség okozta, de az első tíz perc – amit oly tapintatosan a puhatolózás időszaknak szoktunk nevezni – olyan semmilyenre sikeredett, mindkét csapat tanácstalanul, idegesen, kissé zavarodottan próbált adogatni, több, de inkább kevesebb sikerrel. Szívós Gergő egy ütközést követően már az ötödik percben elterült a füvön, ápolni kellett, de szerencsére a forduló játékosát nem olyan fából faragták, hogy ilyen könnyen feladja. Az első helyzetünkre 13 percet kellett várni, Domokos Attila hosszú labdával indította Erdei Tibit a jobb szélen, ő középre tette Székely Dávid felé, de a visszafutó védők azt utolsó pillanatban tisztázni tudtak.

- Nagy Dani ellenünk mindig különös elánnal küzd -

A 21. percben szépségdíjas karcagi támadás futott a jobb oldalon, Nagy Roli szöktette Domokos Rolit, ő bejátszotta Székely Dávidhoz a lasztit, aki jobbra eltolta a védője mellett, majd éles szögből visszafordította a hosszú alsóra a labdát. A tökéletes lövés a kapufa belső éléről pattant ki, és bár gól ebből az akcióból nem született, mégis ez volt az a momentum, ami megnyugtatta Erdeiéket. A következő pár percnyi nyugisabb játékot Szentannai Zoli unta meg, és 25 méterről, váratlanul célba vette Török kapujának bal felső sarkát. Ha bemegy, könnyen a forduló gólja lehetett volna, így azonban a forduló védését láthattuk.

- Itt a lövés -

- Itt pedig a védés -

Két percre rá Székely Dávid - a két hét után levetett orrvédő maszk terhét hátrahagyva - a hosszún kapott egy mindenkin átszálló beadást, meg is lőtte, de a pont felpattanó labdát a kapu helyett jócskán fölé küldte. Érett a gól, Szentannai remekül indította Kovács Lacit, aki átadásával Erdei Tibit hozta játékba, Tibi el is lőtte, de nem talált kaput, ebben sokkal több volt. Erdeinek nem szegte kedvét az előző sikertelen löket, a 36. percben megint célba vette a kaput, a jobb alsóba tartó lövést szép vetődéssel ütötte szögletre a miklósi portás. A sarokrúgást Szentannai Zoli végezte el, és gyönyörű ívben tekerte középre a labdát, hogy az érintés nélkül (vagy ki tudja, lehet, hogy valakinek a feje búbja hozzáért, de a labda nem változtatott irányt) a túlsó kapufa belső éléről pattant vissza. Hát, ez bemehetett volna! – sóhajtottak fel a szurkolók. Aztán a szívükhöz is kaptak, hiszen a védekező törökszentmiklósiak pár szélvészgyors ellentámadást már addig is vezettek, de a félidő utolsó percében majdnem be is találtak, az első olyan kontrájukat vitték végig, amiből el is jutottak Moga kapujáig, de a veszélyes lövésbe Kovács Laci az utolsó pillanatban bele tudott lépni.

- Jókedvű nézők a szünetben -

A szünet a nézőtéren optimista hangulatban, egy kedélyes tombolasorsolással, frissítők elfogyasztásával, és az addig látottak kielemzésével telt: „Legalább hárommal kéne mennünk” – értékelt egy borízű hang.

- Ebből a Szentannai-szögletből "csak" kapufa lett -

Alighogy elkezdődött a második félidő, egy újabb tökéletesen végrehajtott Szentannai-szögletből megszereztük a vezetést. Zoli érintés nélkül tekert a hosszú sarokba, hogy mennyit gyakorolhatja, nem tudjuk, de nem lehet véletlen, hogy már az előbb is majdnem gól lett belőle. Az 50. percben hatalmas készülődés előzte meg egy 18 méteres törökszentmiklósi szabadrúgás elvégzését, de a szünetben beállt Hack az erdőbe küldte a lasztit, így a nézőtérről ment is a zrika rendesen, de azért még a sportszerűség határain belül. 3 percre rá egy középre adást próbált meg Lóri elkapni, de zavarták rendesen, így kiejtette a játékszert, és pár pillanatig a szabad labda ott pattogott a gólvonalunk előtt. Portásunk ébredt a leghamarabb, és párducvetődéssel megszerezte azt. Jó azért látni, hogy Moga, ha dolga alig is akad, bármikor képes ilyen bravúrokra.

- Nagy Roli lövésébe itt még beleléptek, a fejesénél azonban tehetelen volt a miklósi védelem -

Az 55. percben szöglethez jutottunk, innen Nagy Roli szokta a kapu elé rúgni, most remekül adott középre, Székely Dávid fejelhetett, de kicsivel fölé célzott. A következő támadásból Nagy Roli kapáslövését már sokan bent látták, ám egy bevetődő védőről levágódott a labda, néhányan kezezést is láttak. Az 58. percben Erdei Tibi a jobb oldali szögletzászlónál őrületbe kergette védőjét, majd áttette a lasztit a túlsó oldalra, Domokos Attila pedig éles szögből gyönyörűen kilőtte a hosszú alsót. Ez már megnyugtató előny volt, tekintettel arra, hogy az ellenfél gyakorlatilag helyzetig sem jutott el, védelmünk tökéletesen zárt. A 62. percben 15 m-ről rúghattunk egy közvetett szabadot, a legurított labdát Szívós Gergő lőtte meg, de a labda egy kivetődő játékosról levágódott, a kipattanót Domokos Attila fölé vágta.

- Székely Dávidot sokszor csak durva szabálytalanság árán tudták megállítani -

Folyamatosan támadtunk, voltak kiugrásaink (a félpályánál meginduló Domokos Rolit csak lerántani tudták), majd Székely Dávid beadását Domokos Roli fejelte fölé. A vendégvédők egyre kevésbé tudták tartani játékosainkat, talán a fáradtság, talán az elkeseredettség miatt több csúnya szabálytalanságot is bemutattak. Ennek következtében a szülinapos Kovács Laci kapott csomagot, de akkorát, hogy csakúgy, mint a múlt héten, most is sántikálva kellett elhagynia a pályát, majd Székely Dáviddal mosták fel a salakos futópályát, csoda, hogy fiatal csatárunk fel tudott állni. Az indulatokat Nagy Roli bólintása hűtötte le végérvényesen a 76. percben, a pattintott fejes egyértelműen eldöntötte a meccset.

- Domokos Attila remekül lőtte ki a bal alsó sarkot -

A vége felé még kihagytunk vagy két ziccert (hárman vittük kettőre), a vendégek pedig egy szép csukafejesből eltalálták a jobb oldali kapufánkat, de ez már nagyon nem érdekelt senkit, mindenki a hármas sípszóra várt. Mikor ez bekövetkezett, lehetett ünnepelni a srácokat, mert nagyon megérdemelték. Szentannai Zoli remek szögleteinek, higgadt megoldásainak és hihetetlenül pontos, 30-40 méteres indításainak köszönhetően ezúttal kiemelkedett a mezőnyből, de mindenki más is hatalmas dicséretet érdemel. A meccs legnagyobb részét végig kézben tartva, taktikusan, szépen, olyankor közönségszórakoztatóan játszottunk, elbírtuk a győzelmi kényszer súlyát, teljesen megérdemelten nyertük meg a rangadót.

- Gólöröm a pályán -

- Gólöröm a kapu mögött -

Orosz mester a lefújást követő értékelésében elmondta, hogy a látottakkal ellentétben nem érezte, hogy annyira sima lett volna a győzelem, nagyon meg kellett dolgozniuk érte. Sajnálja a Fegyvernek ellen elhullajtott két pontot, hiszen mindig a maximumra törekszik csapatával. Hozzátette, nagyon nehéz mérkőzés vár rájuk a jövő héten, Jászárokszállás nemcsak igen messze van, de kellemetlen ellenfél is.

Szép volt, fiúk! Hajrá Karcag! Veletek vagyunk!

Halmai Balázs további fotói a meccsről

- Járt a taps a közönségnek is -

Tippverseny eredményhirdetés! Harmincháromból hárman (Varga László, Kobezda Csaba és Kovács Zoltán) találták telibe az eredményt, a sorsolás Kobezda Csabának kedvezett, így ő nyerte a KLBK-s "Hajrá Karcag!" szurkolói sapkát. A nyeremény (a korábbi nyerteseké is) a hazai bajnoki meccseken vehető át, keressétek a KLBK aktivistáit! A jövő héten is fogunk játszani!