google-site-verification: google0fec882942f13186.html

FRISS HÍREK
FRISS HÍREK : Húsz perc alatt öt gólt lőttünk

Húsz perc alatt öt gólt lőttünk

GEORGE  2014.11.23. 00:12

A Kisújszállás felett aratott nagyarányú győzelemnek köszönhetően bebiztosítottuk magunknak a harmadik helyet, még a jövő héten lesz egy meccsünk, de már tuti, hogy a dobogón telelünk.

A Szuperinfó mérkőzésre invitáló öles felhívása ellenére sem voltunk többen cca. 120-nál, ami azt mutatja, hogy a téliesre fordult idő (és talán a múlt heti váratlan vereség Kunhegyesen) többeket is otthon, a jó meleg szobában tartott. A távolmaradók rosszul döntöttek, mert felöltözni fel lehetett volna (meg egyéb más módokon védekezni a hidegérzet ellen), és akkor nem maradnak le a szenzációs Kupai-gólról, a pimasz Erdei-találatról, vagy a Domokos-duó hajrában szerzett tiki-takájáról. A Karcag Televízióban azért megnézhetik, érdemes lesz!

Gyülekeznek a nézők - voltunk már többen is

De haladjunk inkább sorjában: a felvezető meccsen ifistáink most is menetrendszerűen szállították a győzelmet, Szajkó Gergő, Balogh Csaba és Hamar János (2) góljaival 4:2-re nyertek, és mivel a listavezető Újszász gól nélküli döntetlent játszott a harmadik helyen álló Törökszentmiklós otthonában, így Varga Jani tanítványai őszi bajnokként zárhatták a szezont. Ha ezt a jövő héten, az előrehozott első tavaszi fordulóban is sikerülne megtartani, akkor megnyugtató pozícióban vonulhatnának a fiatalok a téli pihenőre. Erre minden esélyük megvan, hiszen Rákóczifalvának augusztusban 9-et rúgtak idegenben, úgyhogy a roppant imponáló 73:10-es gólarányukon tovább javíthatnak. Szép volt, fiúk!

A játékosok ismerősként üdvözölték egymást

A felnőttek mérkőzésén a 4. percig kellett várni az első akcióra, Székely indította Kupait, de az ígéretesen kilépő támadónk előtt időben összezártak a védők. A következő percben Nagy Roli ugratta ki Székely Dávidot, aki a védők gyűrűjében kapura tudott lőni, és nem túl erős labda Belukács kezei között a utat talált a hálóba. Hurrá, vezetünk! Nagyon bíztunk egy korai gólban, és ez bejött, úgyhogy optimistán vártuk a folytatást. A 10. percben Kupai végigviharzott a bal szélen, de a beadása nem ért célt, a kisúji kapus a röviden felszedte a labdát. A 12. percben a vendégek is észrevetették magukat, Berta János lövése Oroszról vágódott szögletre. Ellentámadásunkból Belukács a kapujából kifutva tisztázott, ám a felszabadítása épp a kezdőkörben álló Nagy Rolihoz pattant, aki egyből lőtt, de nem talált kaput.

Székely Dávid már az ötödik percben betalált

A 15. percben Domokos Attila balról lőtt 20 métereses szabadrúgását Belukács a mezőnybe öklözte, Nagy Roli duplázhatott, de lövése  a védőkről levágódott. Két perc múlva ismét szabadrúgáshoz jutottunk, ezúttal Szőke Robi vette célba a jobb felsőt jó 25 méterről, de a kisújszállási portás szép vetődéssel hárított. A 21. percben Orosz indította Kupait, aki bal oldalon kapura tört, de a kifutó kapus elütötte, hogy büntető volt-e, mindenki döntse el a lenti kép alaján.

Bár a kép elmosódott, azért a lényeg kihámozható

Agócs Zolinak a 26. percben akadt először dolga, a nagyon aktív és nagyon fiatal (17 éves) Pesti Zoltán lépett ki, de portásunk kivetődve felszedte előle a labdát. A kisúji csapat egyre inkább kezdett magára találni, mezőnyben igen bátran játszottak, és a 28. percben majdnem gólt is szereztek. Berta János kiugratását Pesti lőtte kapura, de szorongatott helyzetben kicsivel a kapufa mellé gurított. Ekkor hangzott fel a nézőtéren az első „Ébresztő!” és „Hajtsatok!” bekiabálás, de ezt a vendégek vették magukra, és kezdték átvenni a játék irányítását. Sorra rúgták a szögleteket, kitámadtak, ezekben a percekben különösen Berta volt nagyon elemében, mindenhonnan lőni próbált. Zavarodottságunkban annyira futotta, hogy kontrákból próbáltuk Kupait futtatni, de a vendégvédők hibátlanul zártak. A 36. percben Kovács Máté is helyzetbe került, de lövését Agócs biztos kézzel fogta.

Nem volt alibi futball - Belukács egyből indítja a társakat

Ha sikerült támadást építenünk, akkor a kisúji védőfal állta utunkat, Szentannai Zolika kétszer is gyanús körülmények között esett el a bal szélen (egyszer a tizenhatoson belül), de Skultéti sípmester nem volt adakozó kedvében, továbbot intett. A sokat mozgó és jól játszó Balogh András 32 m-es szabadrúgásból vette célba a kapunkat, a levegőben kóválygó lövés útját Agócs nehezen tudta követni, de a labda szerencsére kb 20 cm-rel a keresztléc fölött süvített el. A 40. percben megint Pesti lőtt, de nem találta el a kaput. A vendégek fürgébben, tetszetősebben adogattak, a térfelünkön tartották a labdát, érett az egyenlítő találat. Mégis mi kerültünk helyzetbe, Kupai remek ütemben ugratta ki Bukovszkit, aki bal oldalról jobbal akarta elbelsőzni Belukács mellett a labdát, de a fiatal portás szép vetődéssel nagyot mentett. Aztán mi rúgtunk szögletet, ám a vendégek lekontráztak bennünket, Pesti elfutott, középre adott, de az érkező Mile Szabolcs pont Agócs Zoli kezébe perdített. Megint mi következtünk, Bukovszki lépett ki, a tizenegyes pont magasságában eltüntették a kisúji védők, de a spori sípja most is néma maradt. Már a 46. percben jártunk, amikor Szívós Gyuszkó adott középre, a labda megcsúszott, és a hosszún érkező Domokos Attila a hálóba pattintotta második gólunkat. Kétgólos előnnyel vonulhattunk az öltözőbe, ahol – mint utólag kiderült – Orosz mester alapos fejmosásban részesítette játékosait.

A nagyon aktív Domokos Attila fontos gólt szerzett a félidő ráadásában

Jól kezdtük a folytatást, a szünetben Nagy Rolit váltó Erdei beadása majdnem a hosszún találta Kupai Krisztiánt, de a vendégvédő odaért és az utolsó pillanatban menteni tudott. Viszont az ellentámadásból a kisújiak szereztek gólt, Kovács Máté a kifutó Agócs mellett a hálóba gurított. A gól után szerencsére nem zuhantunk össze, és igyekeztünk minél több támadást építeni. A 49. percben Erdei jobbról középre adott, de az ígéretes helyzetben álló Kupaihoz épp hogy nem jutott el a labda, majd Domokos Attila került helyzetbe, de előle is sikerült felszabadítania a vendégek védelmének. Az 53. percben egy Szentannai-szögletet követően teljes zavarodottság mutatkozott a vendégcsapat kapuja előtt, de nem tudtunk betalálni. Az ellentámadásból a Pesti lőtt kicsivel mellé, majd megint mi következtünk, Székely Dávid tüzelhetett kapura, de Belukács hárítani tudott.

Sok szögletet rúgtunk, többségük komoly veszélyt jelentett

Kimondottan élvezetes és jó iramú volt a mérkőzés ebben az időszakban, felváltva forogtak veszélyben a kapuk, alig győztük jegyzetelni a látottakat. Az 55. percben Farkas Zoltán lőtt legalább 40 méterről kapura, majd Seres Zoltán tekerését fogta Agócs. Nálunk Kupai iramodott volna meg, de elnyomták, majd Bukovszki lőtt váratlanul kapura ballal, a labda kicsivel ment el a jobb felső sarok mellett. Aztán Szívós Gyuszkó iramodott meg, szlalomozásában 25 méterre a kisúji kaputól állították meg, szabálytalanul. Domokos Attila szabadrúgását szépen fogta a fiatal hálóőr. Aztán a 65. percben újabb gólt szereztünk, Domokos Attila szabadrúgása tekeredett középre, a legmagasabbra Szőke Robi ugrott, és ívesen a hálóba fejelt. 3:1 ide, a legjobbkor jött az újabb gól.

Szőke Robi, a levegő ura

Két perc múlva Kupai Krisztián nagy szólót mutatott be, ilyen cselsorozatot ritkán látni, legalább öt védőt csapott be, és amikor már nem volt kit kicselezni, akkor a hálóba lőtt. Ez volt a mérkőzés fordulópontja, ettől kezdve egyre másra, tetszőlegesen kerültünk helyzetbe, az addig hibátlanul játszó, a védelmet remekül irányító Fúrka Dániel is többször betlizett. A 68. percben pályára lépett a kisúji focilegenda, Kui Tibor is, de pár szép megmozduláson kívül ő sem sokban tudott csapatán segíteni. Akit mégis ki kell emelnünk a vendégek közül, az Farkas Zoltán, a 42 éves(!) csupaszív játékos végig fegyelmezetten és jól játszott, a feleannyi idős karcagi csatárokkal is remekül tartotta a lépést.

Farkas Zoltán, a "nagy öreg" példamutatóan játszott

A 70. percben Kozák Gábor elviharzott a bal szélen, jól adott középre, az érkező Pesti lábán volt a labda, Agócs rávetődött, a csatár elesett, de a közelben álló sporti nem sípolt, nem volt büntető. A 73. percben ismét egy nagy szólónak tapsolhattunk, Erdei két védőt is lehagyott, a kifutó kapus előtt is elhúzta a labdát, majd ballal éles szögből a kapuba gurított. Gyönyörű gól volt, már 5:1-re álltunk, de folytattuk a rohamozást. Bukovszki megint távoltól próbálkozott, alig ment mellé a lövése. A 75. percben Szentannai és Kupai helyére Kovács Laci és Domokos Roli érkezett, utóbbi rögtön leosztott egy szépségdíjas kötényt volt csapattársának, majd középre adott, és Székely Dávid a remek labdát a kapu bal alsó sarkába lőtte. 6:1, már ott tartunk, ahol tavaly, és még van egy szűk negyed óra, meglesz-e a hetedik? Meglett, de addig is futószalagon szállítottuk a helyzeteket, Domokos Attila pl. majdnem lemásolta a Kupai-féle szólót, de az utolsó csel picit hosszúra sikeredett. Aztán testvérével, Rolanddal feltették a pontot az i-re, szépen adogattak, futottak üres területre, majd Roli közelről a hálóba passzolt, beállítva a 7:1-es végeredményt.

Mindjárt bent van! - Erdei Tibi beállásával megpezsdült a támadójátékunk

Orosz mester a hét gól ellenére sem volt maradéktalanul elégedett csapata teljesítményével, de soha rosszabbat! Valóban volt a mérkőzésnek több olyan időszaka, amikor a gyengébbik arcát mutatta csapatunk, de összességében teljesen megérdemelt győzelmet arattunk. Ehhez persze kellett az is, hogy a vendégek kissé elfáradjanak, és a hibáikat kihasználhassuk.

A kisújiak a középkezdést, mi a gólörömöt gyakorolhattuk

Kisújon nem sok hiányzik ahhoz, hogy elkezdjék a pontgyűjtést, csatár poszton szeretnének a télen erősíteni, és akkor bizakodhatnak a biztos bennmaradásban – ezt már Farkas Tamás mondta a vendégek képviseletében. Ehhez sok sikert kívánunk nekik, reméljük, hogy mikor legközelebb találkozunk, az utolsó fordulóban, már nem lesznek ilyen gondjaik.

Az MLSZ adatbankjának jegyzőkönyve a mérkőzésről

Győzelmünkhöz nem férhet kétség, és most arra volt a legnagyobb szükségünk, hogy gyarapítsuk pontjaink számát. Az előttünk álló Jászapáti és Tiszafüred is nyert, viszont a minket üldöző Fegyvernek botlott, így már teljesen biztos, hogy a jövő heti előre hozott mérkőzés eredményétől függetlenül a dobogó harmadik fokán fogunk telelni.

Szép volt, fiúk! Hajrá Karcag! Veletek vagyunk!

Az őzpörkölt mindenkinek nagyon ízlett

A Karcagi Labdarúgó Baráti Kör a meccs után pörköltvacsorán látta vendégül a felnőtt- és ifjúsági csapatot, valamint a támogatókat, segítőket. Nagy köszönet illeti az alapanyagok felajánlóit, azokat, akik elkészítették a finom ételeket, vagy bármilyen más módon segítették a baráti kör munkáját az év során.