google-site-verification: google0fec882942f13186.html

FRISS HÍREK : Dermesztő hidegben is melegség a szívben

Dermesztő hidegben is melegség a szívben

GEORGE  2014.11.30. 08:28

Remek játékkal hálálta meg a szurkolók egész éves biztatását a karcagi focicsapat, megmutatták a srácok, milyen az, amikor beleadnak anyait, apait. Köszönjük!

„Veletek fagyunk!” aktualizálta a szlogent a mérkőzés előtt a KLBK Troll rovata, és nagyon nem is lőttek mellé, sőt! Csontig hatoló hideg, elgémberedett ujjak, sálért kiáltó csupasz nyakak, jeges szél, nyirkos eső, nem soroljuk tovább, ideálisnak nem nevezhető körülmények között zajlott a szombat kora délutáni meccs a Liget úton.

Nem túlzás, tényleg nem sokon múlt

Már a B-pályáról bevonuló ifjúsági csapatok látványa is sokkoló volt, nyakig sáros, csapzott hajú, teljesen átázott, gőzölgő focisták kopogtak végig stoplijukkal az ezúttal zárva tartó büfé előtt, de legalább jó hírt hoztak, Varga Jani tanítványai 3-1-re nyertek, és az első tavaszi fordulót követően is az élen állnak. Bár a vendégek szereztek vezetést, de a félidő hajrájában Marton Zoltán révén sikerült egyenlíteni, majd a folytatásban Balogh József duplájával megérdemelten itthon tartani a három pontot. Szép volt fiúk, gratulálunk az egész éves remek teljesítményetekhez!

Kovács Laci itt még kesztyű nélkül, 10 percig bírta

A felnőttek mérkőzésére 50-60 fős nézősereg gyűlt össze, az igazán fanatikusok. Köszönet illeti őket is, hiszen egész évben kitartottak a csapat mellett, az idegenbeli meccseken sem hagyták soha magukra a játékosokat. A kezdő sípszó elhangzását követően rögtön magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést, és Domokos Attila már az első percben lövéssel jelezte, komolyak a szándékaink. A 4. percben szögletet rúghattunk, Székely Dávid kapura fejelte, a kapusról kipattanó labdát Szőke Robi bombázta közelről a rákóczifalvi hálóba, előny itt. A következő támadásból tovább növeltük előnyünket, Kovács Laci mesteri beadását Székely Dávid bólintotta a kapuba, az ötödik percben már 2:0 állt az eredményjelzőn. Álomszerű kezdés, ha voltak is tervei a vendégeknek, azokat gyorsan át kellett értékelniük.

Hosszú ujjúban

Folyamatos nyomás alatt tartottuk a rákóczifalvi kaput, Székely Dávid kemény lövést eresztett meg, de Polyák kapus ezúttal hárítani tudott. A 9. percben jutottak el a vendégek először a kapunkig, de sarokrúgásuk nem okozott veszélyt. Aztán folytatódott a karcagi presszió, futószalagon jöttek a beadások mindkét szélről, állandó veszélyt jelentettünk az egyre jobban betömörülő vendégek kapujára. Domokos Roli lőhetett volna zsinórban két gólt is, de a nézőtér optimista volt, érik az, a harmadik próbálkozásnak sikerülnie kell! A 28. percben komótosan adogattunk hátul, altattuk a rákóczifalviakat, aztán Nagy Roli hirtelen tökéletes labdával indította a bal oldalon meginduló Szentannai Zolit, aki átvette a lasztit, majd egyből középre adta az érkező Domokos Rolinak, aki a hálóba továbbított. Sakk-matt, szépséges támadás, remek gól, harmadszorra valóban sikerült. Fél óra játék után ismét a legifjabb Domokos játszotta a főszerepet, előbb felrúgták, majd kakaskodás, lökdösődés alakult ki, a tömegjelenet végén a hazaiak közül az öccse védelmére siető Attila kapott sárgát.

Az első gól - Székely Dávid fejesét még hárította Polyák, aztán jött Szőke Robi

Háromgólos előnyünk tudatában kissé visszavettünk, így a vendégek egyre többször jutottak el a kapunkig, egy bődületes kapufát is rúgtak. Volt egy veszélyes szabadrúgásuk is, de Szoboszlai Imre 23 m-ről leadott lövését Bajusz bravúros vetődéssel tolta szögletre. A félidő hajrájára visszavettük az irányítást, előbb Domokos Attila próbálkozott 35 méterről, majd Székely Dávid belőtte második gólját, jobb oldalon szépen kilépett, és a kifutó, az esetnél meg is sérülő Polyák mellett a hálóba emelt. 4:0 volt a félidei állás, és lehetett volna akár kétszer ennyi is, mégsem szomorkodott a lelátó népe, hiszen az év utolsó tombolasorsolása következett, melyet Bosnyák játékmester ezúttal is jókedvűen, viccelődve vezényelt le.

A lelátó alatt

A mieink gyorsan kijöttek a folytatásra, de félő volt, hogy az ötperces tétlen várakozás nem merevíti-e le nagyon az izmokat, de hamar kiderült, nem merevített az le semmit, továbbra is úgy szaladunk a pályán, mint a nyúl. Hatalmas iramot diktáltunk, mégis tetszetősen és szépen játszottunk, helyzeteket alakítottunk ki. Az 57. percben Szentannai Zolika beadását vette át Székely Dávid, de lövése levágódott, ám a szünetben beállt Szívós Gyuszkó érkezett és tüzelt: egy védőn megpattanó lövése a hálóban kötött ki. 5:0-ra vezettünk, mégsem álltunk meg, valószínű, hogy a játékosok érezhették, ha nem futnak, fáznak, így aztán ment tovább a verkli.

Az ellenfélre várva

Az időközben Nagy Roli helyett pályára lépő Erdei is jó párszor megcélozta - a szünetben kapuskesztyűt húzó, addig a mezőnyben focizó - Kiss Zsolt kapuját, de Domokos Attila lövőkedve is megmaradt. A 65. percben kisszögletet rúgtunk, Szentannai beadását Székely bólintotta a hálóba, akárhogy számoljuk, ez mesterhármas, így mulat egy szalagavatós gimnazista! 6:0, és a következő percben megint mindenki keze a magasban volt már, hiszen az elcsúszó védők mellett előbb Dávid lőhette volna be a negyedik gólját, majd Bukovszki Dani törhetett kapura, a védők tolták, fogták, húzták, mindent csináltak vele, így nem csoda, hogy 4 méterről a kapufa mellé gurított. Kis idő múlva Szentannai vezette be a labdát a tizenhatoson belülre, ahol egy az egyben felrúgták, egyértelmű tizenegyes, azonban a spori mégsem fújt, ki érti miért?

A domb ezúttal lakatlan volt

A vendégek az elsőhöz hasonlóan, a második félidő derekán is feltámadtak, a kilépő Ruskó gólt is szerezhetett volna, de pontatlanul célozta meg Bajusz kapuját. Aztán megint mi lőttünk gólt, de mivel egy olyan kapu előtti kavarodás előzte meg, amilyet a burleszkfilmekben is ritkán látni (luftok, elcsúszások, lepattanók, legalább tíz geg öt másodperc alatt), a spori fújt egy szabadot kifelé. A vendégek mindent megtettek a szépítő góljuk megszerzése érdekében, és valljuk be meg is érdemelték. Hat góllal a zsákban is mentek, hajtottak, küzdöttek rendületlenül, aztán előbb a 82. percben egy váratlanul elengedett, a jobb pipába tartó lövés késztette Bajusz Szabit bravúrra, majd beköltöztek a kapunk elé, és a zsinórban harmadik szögletükből egy jól eltalált fejessel gól is szereztek.

Tetszés szerint lőttük a gólokat

Öt perccel a vége előtt új centert avattunk, a megsérült Oroszt Agócs váltotta, aki egyből előre ment, és az volt a kérdés, hogy társak meg tudják-e rúgatni vele első bajnoki találatát. Nem sikerült, de azért Szőke Robi még fejelt egy szép gólt szögletből, 7:1-re módosítva ezzel az eredményt. Még mindig volt hátra két perc, és a Karcag Tv riportere ekkor kezdett el izgulni. Számon tartva a csapat 2014-ben szerzett góljainak számát megállapította, hogy 99-nél járunk, hátha bemegy a jubileumi. Nem ment be, de ezen egy cseppet sem bánkódtunk. Orosz Pista legénysége a szezonzáró meccsre igencsak összekapta magát, végig nagy iramot diktálva, a mérkőzést kézben tartva, látványos akciókat vezetve, szép gólokat szerezve búcsúzott el közönségétől, és tartotta életben álmainkat, vágyinkat. Mert bár a dobogó legfelső foka nagyon-nagyon távolinak tűnik (-10 pont), azért az ezüst talán elérhető (-4 pont), de a bronz reményeink szerint mindenképpen megtartható (+8 pont).

Szép volt, fiúk! Hajrá Karcag! Veletek vagyunk!