google-site-verification: google0fec882942f13186.html

FRISS HÍREK
FRISS HÍREK : Ez nem a mi napunk volt.

Ez nem a mi napunk volt.

Kukucska  2016.09.04. 08:14

Ragyogó napsütés,talán 150 néző,a szokásos módon előkészített pálya várta a két csapatot ezen a délutánon.Jó hangulatban melegítettek a srácok,semmi okuk nem lehetett a borúlátásra,hiszen háromból-hármat hoztak,inponáló gólkülömbséggel.

Azért egy-két dolog adhatott némi ráncot a homlokokra,hiszen két sérültünk mellé (Bukovszki Dani,és Kovács Csabi)sajnos csatlakozott,ügyeletes gólvágónk Székely Dávid is,aki egy hétközi edzésen szenvedett sérülést.

Emiatt újra borult a hadrend,de hát akár tetszik,akár nem ettől függetlenül mi voltunk a mérkőzés esélyesei,nem csak azért mert hazai pályán játszottunk,hanem azért is,mert eleddig igen jó formát mutatott csapatunk.

Karcag-Jászfényszaru  2:2 (0:0)

Karcag : Agócs - Kovács L.,Orosz,Szőke N.,KOCSIS - Szentannai,Szívós G.,Szívós Gy.,Erdei - Kupai,TERJÉK.

Csere :SZŐKE R.

Karcagi rohamokkal kezdődött a mérkőzés.Úgy tűnt azonnal dűlőre akarjuk vinni a dolgot,meg egyáltalán tudja meg az ellen,ki az úr Karcagon.Aztán amilyen nagy elánnal vágtunk a dolgok közepébe,olyan gyorsan le is lohadt a lelkesedése fiatal csapatunknak.Eljutottunk helyzetecskékig,próbálkoztunk mindennel,sokszor az volt az ember érzése,mintha kézilabda mérkőzésen lennénk,hiszen sok-sok percen át körbe adogattuk a vendégek kapujának előterét,de igazán nem mentünk sokra vele.

A félidő közepén aztán két parádés védéssel tudta csak kapuját megvédeni a góltól a vendég portás,előbb Erdei Tibi szép csavart lövését tolta oldalra,majd az ezt követő szögletből alakult ki helyzet,de az aláhulló labdát bravúrral,még ujheggyel fölé tudta tolni.

Jó iparos módjára tették a dolgukat a fiúk,de ezzel igazán nem igen tudták áttörni a vendégek 8-9 védővel felálló védőfalát.A védekezésben megfáradt Fényszaruiak,gyakorlatilag semmi veszélyt nem jelentettek a mi kapunkra,talán ha kétszer voltak a kapunk előterében,mintegy baráti látogatásként tiszteletüket téve.

A második félidőre az volt a kérdés,hogy mikor tudjuk feltörni a nagyon agilisan és masszívan védekező vendégek védekezését,és ha ez sikerül,lesz-e aki góllal tudja befejezni ezeket a lehetőségeket.

50.perc. Sokadszorra járattuk körbe a vendégek kapujának előterét,amikor Szívós Gyuszi gondolt egy merészet,és a védők lábai melett,alatt kilőtte a jobb alsó sarkot,a kapus hiába vetődött,ezt már ő sem érhette el. 1:0 !

Végre egy átlövés gól,kiáltották a hazai szurkerek,hiszen látható volt oda a tizenhatoson belülre szinte lehetetlen volt bejátszani egy labdát is,olyan jól tömörültek a vendégek.

Néhány perc múlva kis hílyán kettővel mentünk.Hárman vezettük a labdát egy védőre és a kapusra,Kupai Krisztián középre passzolt Erdei Tibinek,aki kissé elhamarkodottan megpróbálta átemelni az igen szép szál legény vendég kapuson a labdát.Sajnos ez nem sikerült .Óriási lehetőség volt.

62.perc. Egyenlített a vendég egylet.Egy újabb kihagyott helyzet után,mindenki csak nézte,hogy két passz után kihagyhatatlan helyzetbe került Vaszicsku,aki nem is hibázott,könyörtelenül lőtt a vert védelem aszisztálásával a kapu közepébe. 1:1 !

Feltűnően rossz napot fogott ki védelmünk,pedig nem is állította komoly feladat elé a vendégek támadó sora,de a szórványos támadások is sokszor megoldhatatlannak tűntek ezekben a percekben.Agócsnak kétszer is óriási bravúrt kelett bemutatnia,hogy megóvja kapuját a góltól

80.perc. Erdei Tibit,Szőke Robi váltotta.

86.perc. Terjék lövésébe kézzel értek bele a vendég védők,de a játékvezető továbbot intett,a lecsorgó labda Szőke Robi elé pattant,aki azonnal lőtt,a lövése nyomán a labda a jobb alsóban kötött ki. 2:1 !

A vendégek mindent egy lapra feltéve támadtak,bár nekünk is volt lehetőségünk ebben az időszakban,de azokat rendre elpuskáztuk.

88.perc. Egy vendég támadás végén,Orosz tisztázott szögletre.A jobb oldalról elvégzett lövésre amelyet Héger végzett el későn mozdult Agócs Zoli,és már csak újheggyel tudott beleérni,így a labda utat talált a kapuba. 2:2 !

Próbálkoztunk még néhányszor,hiszen a játékvezető három percet hosszabbított is,de ezekben a támadásokban már nem volt erő,nem volt hit!

Sajnos veszítettünk két nagyon fontos pontot,egy nyerhető mérkőzésen.Most valahogy tompának,fáradtnak tűnt a társaság,kevésbé pontosan játszották meg a labdákat,a fontos pillanatokban nem sikerült kellően koncentrálni.

Elől is,és hátul is sok hibát vétettünk,nem sikerültek a középpályás letámadások,és a kapu előtt sem voltak ma a srácok kellően határozottak.Hátul,sajnos ma is gólképesek voltunk,különösen fájó,hogy kétszer is tudott a vendég együttes egyenlíteni.

Vannak sajnos ilyen mérkőzések,amikor bármennyire is szeretnénk,nem jön össze semmi,de ezekből is lehet és kell is tanulni,hogy a későbbiekben ne érhessen bennünket ilyen meglepetés.Változatlanul a Mi Csapatunk vezeti a tabellát,10 ponttal 19 lőtt,és 6 kapott góllal,ami megsüvegelendő teljesítmény.

A következő hetekben,csupa "rangadóra" leszünk hivatalosak,mindjárt 10.-én Törökszentmiklósra látogatunk a tavalyi ezüstérmes otthonába.

Hiszem,hogy kellő odafigyeléssel,felkészüléssel és odaadással győzelemmel távozhatunk a miklósi stadionból,ehhez kívánok Nektek Fiúk sok sikert,erőt és kitartást!