google-site-verification: google0fec882942f13186.html

FRISS HÍREK
FRISS HÍREK : Szép játék,magabiztos győzelem,rendőrségi intézkedés!

Szép játék,magabiztos győzelem,rendőrségi intézkedés!

Kukucska  2016.10.31. 09:38

.Kellemes,napsütéses őszi időjárás fogadta vasárnap délután a jászkiséri pályára kilátogató 100-120 nézőt.Igaz az olykor erős szél sokat rontott a hőérzeten,de a karcagi szemekben fellelhető tűz kellemesen bizsergette a szimpatizáns szurkolói sziveket!

A múltheti hazai betli (sajnos 1:0-ás vereséget szenvedtünk a Jászárokszállás csapatától)nem jött jókor,igaz egy vereség soha nem jöhet jókor,de arra jó volt,hogy felnyissa a szemeket,többet,sokkal többet kell tenni edzésen,mérkőzésen,ha előkelő helyen kívánunk végezni ebben a szezonban.

Látva a bemelegítés perceit,beszélgetve néhány játékossal,az volt a benyomásom,ma egy sokkal elszántabb,harcosabb,csapatként jobban együttműködőbb társaságot fogunk látni.Nos nem kelett csalódnom.

Jászkiséri SE - Karcagi SE  0 : 1 (0:0)

Karcag : Agócs - Szentannai,Orosz,Szívós G.,Kocsis - Kupai,Szívós Gy.,Erdei,Terjék - Székely,Bukovszki.

Cserék : Kovács,Szőke N.,Szőke R.,Rózsa,Szendrei,Jász,Hamar.

A mérkőzés kezdetekor az alkalmanként erős szél a hazaiakat támogatta.Nem segített az sem,hogy még megyei szinten is elég kicsi,rövid és keskeny pályán kelett játszanunk,ami valljuk be,nem igazán a mi játékunkat segítette.Ezeken a problémákon azonban hamar túltették a fiúk magukat,és átvették a játék irányítását,gyakorlatilag a hazaiak térfelére korlátozva a játékot.

Bátran felválalva lőttünk távolról ,betörésekkel kisérleteztünk,de a jól záró hazai védelmet,nem sikerült feltörnünk.A 8-9 perc tájékán adódtak első ízben komoly gólszerzési esélyek elsősorban Kupai Krisztián,és Erdei Tibi jeleskedtek,sajnos mindkettőjük próbálkozása a kapus kezében halt el.

Azért nem adták fel a fiúk,nem engedtek a szorításból.A 18.percben Kocsis Jani előtt adódott óriási lehetőség,senkitől sem zavartatva lőhetett,de ő is eltalálta a kapust.

A félidő felénél kissé hátrébb vonultunk,hátha ki tudjuk csalogatni a hazaiakat kapujuk elől,így talán kiegyenlítetebb lett a mérkőzés,de a hazaiak semmi veszélyt nem jelentettek a mi kapunkra.Továbbra is gyűrtük az ellent rendesen,de az a fránya vezető gól,csak nem akart megszületni,pedig bevetették a fiúk a támadás vezetési arzenáljuk minden elemét.

Még olyan 10 perc lehetett hátra amikor Bukovszki Dani indította a külön őrzőket kapó Székely Dávidot,aki becselezte magát a büntető területen belülre,ahol kétszer is megrúgták,de Ő gólt akart szerezni,addig lökdösték,amíg lövése nem találta el a kaput.

A hazaiak kemény,olykor durva szerelési kisérleteit a játékvezető nagyvonalúan tovább engedte,de csapatunk lendületét ez sem tudta megtörni.Szerencsére senki nem szenvedett sérülést ezen belépők során.

Az első félidő alapján jól játszott csapatunk.A hazaiak egyetlen egyszer sem tudtak kapura lőni,ez egyértelműen védekezésünket dícséri.Támadásaink mindíg veszélyt jelentettek a hazai kapura,sokszor csak a szerencse mentette meg őket a kapott góltól.Szellemesen,kreatívan szövögettük támadásainkat,legtöbbször már a hazai térfélen megállítottuk a próbálkozásaikat,egyszóval kézben volt a meccs!Csak az a fránya gól,az hiányzott nagyon.

A második félidőre ha lehet még agresszívabban jöttek ki a hazai játékosok,hiába,ha már a foci nem ment,legalább a mi játékunkat próbálták tördelni,sokáig sikerrel.

Szentannai Zolikát lökték fel a hazai támadók a mi 16.-nál,aki estében még ellőtte a labdát is,mindenki meglepetésére a játékvezető szabadrúgást ítélt ellenünk,amit a hazaiak támadója a kapufánkra fejelt.Huhh,ez meleg volt.

A 63-65 percben Székely Dávid lőhetett szabadrúgást,amit a kapus magabiztosan védett,majd Bukovszki Dani került ziccerbe,lövése alig kerülte el a hazai kaput.

A 77.percben aztán megtört a jég.Kovács Laci húzott el a bal szélen,középre adott labdájára,nagyon jól érkezett Székely Dávid,és magabiztosan fejelt a kapu bal oldalába. 0 : 1 ! Óriási ünneplésben volt része,megérdemelten.Mindenki szívéről,nagy kő esett le ekkor.

Továbbra sem engedett csapatunk a szorításból,egyszerűen lefociztuk a hazaiakat,ezt a hazai játékosok és nézők közül is sokan sérelmezték,és trágár bekiabálásaikkkal illetve sportszerűtlen szabálytalanságaikkal próbálták fiainkat elbizonytalanítani.Még ezután is több lehetőséget sikerült kialakítanunk,de az eredmény már nem változott,a hazaiak nem tudtak,mi pedig már nem erőltettük a dolgot.Sajnos a lefújás után jött a fekete leves.

A mérkőzés végeztével,a pályáról levonuló játékosainkat egy igen bátor,aljas,kis véglény megtámadta,és hátulról,a mit sem sejtő Székely Dávidot megütötte a bal szeme alatt,majd tovább futott,mintha mi sem történt volna.Nos ez a bátor legény a később kiállított hazai(valami megmagyarázhatatlan erő hatására,a kapus kesztyűjét akarta a mi játékosainkhoz dobálni) kapus Vincze Gábor öccse volt,aki viselkedéséből kiindulva igen büszke volt tettére.

A hazai rendezők,teljesen inpotens módon álltak a dolgokhoz,nem tudták eltávolítani a rendbontót,és a hőbőrgőket,így csapatunk,a játékvezetők,és mi is karcagi szurkolók,kénytelenek voltunk a pálya szélén várakozni,amíg le nem csitultak az indulatok.Sajnos ki kelett a rendőrséget és a mentőket is hívni,Dávid,teljesen jogosan feljelentést tett a támadója ellen.Szerencsére Dávidnak nagyobb baja nem lett,egy duzzanat keletkezett a szeme alatt,bízzunk benne ez hamar elmúlik.Amíg igyekeztünk elhagyni a pályát,válogatott trágárságokat vágtak a fejünkhöz,ezzel is kimutatva,nagyfokú kultúráltságukat.Csak egyet merek remélni,hogy a Megyei Szövetség illetékes bizottsága példásan megbünteti őket sportszerűtlen viselkedésükért!

A mérkőzést teljesen megérdemelten(még a Jászkiséri mérsékeltebb szurkolók is egyetértettek ebben )nyerte meg csapatunk.A játék minden részében,elemében felül múltuk a hazaiakat,végig irányítottuk a mérkőzést,és nagyobb arányban is diadalmaskodhattunk volna,de sajnos lehetőségeink töredékét tudtuk csak kihasználni,ám ez is elég volt a győzelemhez.Minden játékos dícséretet érdemel,hozzáállásáért,küzdeni tudásáért,győzni akarásáért.Gratulálok fiúk!

November 5.-én az újonc Tószeg csapatát fogadjuk,remélem töretlen hittel,és közönségcsalogató játékkal újfent győzni fogunk!