google-site-verification: google0fec882942f13186.html

FRISS HÍREK
FRISS HÍREK : Alapos orrba verést kaptunk!

Alapos orrba verést kaptunk!

Kukucska  2017.02.27. 12:59

A vasárnapi mérkőzések nem igazán fekszenek nekünk,ez az általános,de az elmúlt évek alapján teljesen megalapozott megállapítás jutott eszembe, amikor elindultunk Szolnokra, hogy megvívjuk a tavaszi szezon első mérkőzését a Tiszaligeti Stadion nagy műfüvesén Jánoshida ellen. Sajnos nem sejtettem, mennyire hamar rideg valósággá válik ez a röpke gondolat.

Kellemes tavaszias idő várta a nagyérdemű közönséget.A bemelegítés során kellemesen símogató napsütés és mosolygó,önbizalomtól duzzadó játékosok fogadtak a pályán.Alaposan átalakult csapatunk(már megint),a felkészülés során szebbnél szebb eredményeket produkálva készült a szezonra,egy vereséget leszámítva,minden mérkőzésünket megnyertük,annak ellenére,hogy ilyen-olyan elfoglaltságok miatt szinte állandóan,csak egy-két cserével tudtunk kiállni.

Erre a mérkőzésre azonban,Belényesi Laci kivételével(igazoltan volt távol)a jelenlegi teljes keret bevetésre készen állt Orosz mester rendelkezésére.Igaz voltak kisebb-nagyobb sérülések,megfázások,de mindenki elszántan készült a megmérettetésre.

Karcagi SE- Jánoshida SE 2:6 (2:2)

Karcag : Fekete-Kovács,Orosz,Szívós G.,Szőke-Szentannai,Szívós Gy.,Erdei,Terjék-Kupai,Székely.

Cserék: Balogh-Erdei helyett.

Bencsik-Kovács helyett

Katona-Kupai helyett

Szajkó-Terjék helyett

Nem nagyon nézegették egymást a csapatok,mintha valami sürgős dolguk lenne,azonnal egymásnak estek,ebből a rohanásból a vendégek jöttek ki jobban,mert már a 3. percben bevették Fekete kapuját.

A jobb szélen elveszítettük a labdát,azonnal bepasszolták azt a büntető területen belülre,ahol balról érkezett Cseri,aki higgadtan a bal alsóba lőtt.0:1!Hidegzuhany!

Komolyan beleerősítettek a fiúk,átvették a játék irányítását,sikerült is több lehetőséget kialakítani,de az utolsó passzok mindíg elakadtak a Jánoshidai védőkben.

A 21.percben azonban mégis csak meg lett ennek a nagy nyomásnak az eredménye.Már sokadszorra és elég keményen szabálytalankodtak Székely Dáviddal,most is úgy 35 méterre a kaputól.A megítélt szabadrúgásnak szentannai Zoli futott neki,és élesen lőtt a kapu előtere felé,ahol érkezett Erdei Tibi,és nagy erővel a felső lécre fejelt.A kipattanó labdára Székely Dávid érkezett,és okosan gurított a tehetetlen védők melett a jobb alsó sarokba.1:1!

Tovább tartott a nagy iram,a vendégek továbbra is szervezetten,de elég keményen védekeztek,mi pedig továbbra sem találtuk a játékunkat,rengeteg átadási hibát vétettünk,ellenben igen szellősen védekeztünk,a játékvezető sporttárs is igen szabadon értelmezte a szabályrendszer betűit,így a 29.percben is egy szabályos szerelésünket anulálta.A Jánoshidának megítélt szabadrúgást jól ívelték a 16-osunk előterében tartózkodó Eszes Erik elé,aki egy csellel tisztára játszotta magát.és a szétnyíló védelmünk aszisztálása melett 16-ról nagy gólt lőtt a bal felső sarokba.1:2!

No,megint rohanhattunk az eredmény után,becsületükre legyen mondva,ezt meg is tették a fiúk,több ígéretes támadást is vezettünk,sőt ebben az időszakban jól támadtunk le a középpályán,aminek meg is lett az eredménye.A 40.percben Orosz Pisti indította egy igen jó átadással Székely Dávidot,aki lefutotta mind a két rátámadó védőt,és a lefagyott kapus melett a jobb alsóba lőtt!2:2!

Az első félidő végén már nem igen történt említésre méltó esemény,így egy kissé nyugodtabban térhettek a fiúk pihenőre.A félidő sommázataként mindenképpen meg kell említeni,hogy minden hibánk ellenére nagyon küzdöttek a srácok,ezért dícséretet érdemelnek,de a védekezésünk katasztrófálisra sikeredett,a középpályánk átjáró házra emlékeztetett,a védelmünk pedig sok helyezkedési hibát vétett,úgy általában pedig rengeteg labdát eladtunk,így sokszor tálcán kínáltuk a lehetőségeket a vendégeknek.Szóval,volt min javítani a második félidőre.

Jól kezdtünk,gondoltuk,mi szurkolók,sikerült megbeszélni a dolgokat a szünetben.El is jutottunk helyzetecskékig,de az a fránya befejezés,nos ott hibádzott mindíg valami.

Aztán ki tudja miért,újra elkezdtünk oldalra,hátra passzolgatni,sarkazgatni,cselezgetni,amivel automatikusan a hibák is meg-meg jelentek.Kezdett a csapat egyre bizonytalanabbá válni,aminek az 59.percben meg is lett az újabb eredménye.Hiába volt eddig fölényben a csapat,egy újabb gyermeteg átadási hibát kihasználva gyors kontrát vezettek a vendégek,a megint kiszolgáltatott Fekete melett a kapuba gurított Nagy Richárd Bánk a vendégek támadója!2:3!

Ettől a kapott góltól,az eddig sem magabiztos csapatunk teljesen összezavarodott,és alig két perc múlva megkapta a következő gólt,ami már láthatóan végleg zétzilálta csapatunkat.Az események kísértetiesen az előző gólhoz hasonlítottak,megint eladott labda,gyors kontra,miegymás!2:4!

Szinte csak lézengtek a fiúk a pályán,Orosz Pisti cserékkel próbálta felrázni a srácokat,de látni lehetett,itt már sajnos ez sem fog segíteni.

Jött is menetrendszerűen a következő gól,mintha sablonban gyártották volna,újabb eladott labda,újabb kontra,újabb....... Gól!2:5!

És még nem volt vége,az Í-re a 80. percben tették fel a koronát a vendégek!2:6!

Nehéz ilyenkor szavakat találni,amikor szeretett csapatunk,már-már megsemmisítő vereséget szenved el egyik riválisától.Különösebben nem szeretnék belemenni,hogy mi,miért és hogyan.Természetesen van véleményem,de a helyzet megoldása,nem az én kezemben van.EZ EGYEDÜL A TI RESZORTOTOK FIÚK!Ezt a helyzetet,csak ti tudjátok feloldani,azzal,hogy összefogtok,nem felelősöket kerestek,hanem együtt,összetartva,egymásért kiállva,küzdötök és harcoltok,hogy valahogy helyre álljon a világ rendje,mert az mégsem járja,hogy ilyen súlyos vereség után ne adjatok méltó választ a kétkedőknek.

Ne feledjétek,MI VELETEK VAGYUNK,jóban,rosszban,most is!HAJRÁ KARCAG!

Orosz mester a mérkőzés után:

Mérkőzés értékelése: Sajnos szerintem rossz felállási formát választottam, de így is volt esélyünk. A negyedik gólnál összetörtünk és szétestünk ,akkor látszott a csapaton, hogy feladta. Ezt gyorsan szeretném orvosolni a csapaton belül, mert lehet veszíteni, de nem így ahogy az utolsó fél órában futballoztunk. Fiatal a csapatunk egy kis átszervezésen esik keresztül, gyorsan meg kell találnunk hátul a stabilitásunkat ,és elől pedig a támadóinknak fel kell nőni Székely Dávid mellé, mert az luxus, hogy csak Dávidot tudjuk megjátszani elől, és csak ő veszélyes az ellenfél kapujára.Több emberünk sajnos nem hozta ki magából a maximumot ,nem a játékra gondolok, hanem a hozzáállásával, akaratával, mert lehet rosszul játszani,de ilyen szinten sem lehet lélektelenül és akaratgyengén. Remélem jókor jött a pofon. Mindenki magába néz és a hibáit kiküszöböli mert csak együtt és csak csapatként tudunk előre jutni. Köszönjük a szurkolóknak azt a pozitív hozzáállást, hogy vesztes mérkőzés után nem szidtak, hanem bátorítottak minket ez nagyon jól eset nekem és a csapatnak. Ritka az ilyen magyar mérkőzés után, de ez nagyon pozitív volt. Mindent ,megteszünk annak érdekében, hogy minél gyorsabban rákerüljünk a győztes útra. Hajrá Karcag csak a GYŐZELEM!

A következő héten idegenben,Kunszentmártonban lesz lehetősége a csapatnak a javításra,március 4.-én 14 óra 30 perces kezdettel,bízunk benne,győzni fogunk!