google-site-verification: google0fec882942f13186.html

FRISS HÍREK
FRISS HÍREK : Reméljük lesz jobb!

Reméljük lesz jobb!

Kukucska  2017.03.12. 09:26

Derengő napsütés,viharos erejű szél,maximum 10C fok,és ami a legfájóbb,jó ha 50-60 néző volt jelen a pálya szélén,amikor a tavaszi szezonban először hazai környezetben,útjára indult a labda.

Gyásszünettel kezdődött a találkozó,megemlékeztünk a tragikus körülmények között autóbalesetben elhunyt Lekvár Sanyiról,aki labdarúgója és támogatója is volt a csapatnak,Jobbágy Imre törzsszurkolóról,és Halmai György a KLBK tagja,és a csapat támogatója, szintén tragikus autó balesetben elhunyt szüleiről!

Már-már azt hittük végre teljes csapattal tudunk kiállni,de jött a hír,Szívós Gyuszkó,bizonytalan ideig nem állhat a csapat rendelkezésére,mert egész héten szúródott az oldala,és fáradtnak érezte magát,az elvégzett vizsgálatok és EKG eredményei alapján az orvos eltíltotta a sportolástól,reméljük azonban hamarosan ismét itt lehet közöttünk!

Karcagi SE-Tiszaföldvári VSE 2:0 (1:0)

Karcag :Fekete- Kovács,OROSZ,Szívós G.,Farkas - Terjék,Szentannai,SZÉKELY,Kupai - ERDEI,Balogh.

Cserék : Bencsik-Erdei,Daróczi-Terjék,Nagy-Orosz,Katona-Balogh.

A szél támogatásával,szokásos kék mezünkben kezdtük a mérkőzést,Rögtön támadólag léptünk fel.A vendégek megszállták kapujuk előterét,szűkítve a játékteret,a szélről ekkor még elég veszélyes beadások érkeztek,ezt jelzi Balogh és Székely fejese is,de mindkettő elkerülte a vendég kaput.A vendégek nem igen jelentettek veszélyt a mi kapunkra,az embernek olyan érzése volt,mintha csak kevés kapott góllal akarnák megúszni ezt a meccset.A kezdeti rohamok kicsit csitultak,nem igazán találta a csapat a ritmust,sok hibával ,lassú tempóban fociztak a srácok.

Fekete Laci húzott le egy kósza ívelést a kapunk előterében,azonnal kézből indította Erdei Tibit,aki lefutotta mindkét védőjét,de már túl közel került a kapushoz,így az emelésébe az bele tudott még érni,mindez a 22.perc eseménye volt.Ezt követően nem kelett sokáig várni azonban az első gólra.

24.perc. Kovács Laci még a saját térfelünkről passzolt Babához,aki egy szép csellel tisztára játszotta magát,és passzolt  a bal oldalon felfutó Erdei Tibihez,Tibi nem teketóriázott,és egyből a kapus lába melett kilőtte a bal alsó sarkot. 1:0!

Na végre 3-4 perc foci és itt volt az eredménye.A vendégeket továbbra sem engedtük kibontakozni,szinte állandóan az Ő térfelükön tartózkodtunk.

Aztán a szünet előtt ismét élénkülni látszottak a fiúk,a 40.perc környékén,Terjék Peti csinált két szép cselt a 16.-oson belül,Székely Dávidhoz passzolt,aki azonnal lőtt,de a Tiszaföldvár termetes kapusa bravúrral védett.Szinte zsinórban jöttek a helyzetek,egy bal oldali szögletet,Kupai Krisztián fejelt a kapufára.Ebben az időszakban,akár végleg el is dönthettük volna a mérkőzés kimenetelét,de az a fránya helyzetkihasználás..........,amivel hetek óta küzködünk!

Hááát,az első félidei játékot sem fogjuk arany betűkkel beírni a történeti könyvekbe,igaz mentek a fiúk becsülettel,de legyünk őszinték,marhára unalmas,eseménytelen,sok hibát hozó félidőn lettünk túl.Csak abban bízhattunk a következő jobb lesz.

A szünetben megtörtént a szokásos tombola sorsolás a KLBK jóvoltából,ezúttal is értékes nyereményeknek örülhettek a szerencsés tombola vásárlók.

A vendégek két cserével is próbálkoztak,mint az események később bizonyították mindhiába.

Talán ha 3 percig tartott a vendégek lendülete és feltámadása,ezt követően újfent a mi akaratunk érvényesült,ami hamar eredményre is vezetett.

57.perc.Sokadik szögletet végeztük el a bal oldalról,a kapu előterébe érkező labdát Szívós Gergő megcsúsztatta,a kapusról kipattanóra Székely Dávid érkezett,és okosan a kapuba passzolt. 2:0!

Na végre,most már nyugodtan játszhatunk,gondoltuk mi.Talán nagyon is megnyugodott a társaság,igaz a vendégek nem igen késztették csapatunkat nagyobb küzdelemre,de újból belealudtunk a saját tempónkba.Kényelmesen passzolgathattunk a pálya közepén,bármilyen hibát is vétettünk,a vendégek képtelenek voltak veszélyt teremteni a kapunk előtt.Fekete Laci,akár ki is adhatta volna bérletre a kaput,annyira veszélytelenül próbálkozott a vendég együttes.No,nem is szaggatta az eget a szinvonal,szó szerint unatkoztunk a pálya szélén.

Cserékkel próbált frissíteni Orosz mester,és talán egy kicsit élénkebb is lett a játék.

A 84.percben Daróczi cselezte be magát a 16-oson belülre,beadását Erdei Tibi egy szép csel után a lefagyó kapus melett lőtte a kapufára,majd a 88. percben Kovács Laci kapott egy szép kiugratást,bevezette a labdát a büntető területen belülre,de a hosszú irányába leadott lövése elkerülte a kaput.

Helyzetekkel,lehetőségekkel zártuk a mérkőzést,lőttünk két gólt,kidolgoztunk több lehetőséget is,de valahogy mégis komoy hiányérzet alakult ki a nézők között.Itt nem csak a kihagyott gólhelyzetekre,hanem a játék gyorsaságára,ritmusára,a passzok pontoságára gondolok.Nem volt jó meccs,sőt.

Remélem azonban,hogy hamarosan rá találnak a fiúk a helyes útra,mert tudom,hogy ennél sokkal jobban is tudnak focizni,ezt mindjárt a következő idegen beli mérkőzésen be is bizonyíthatják,amikor is Jászfényszaruba látogatunk.Nehéz mérkőzés vár ránk,de kellő hittel,akarattal és bátorsággal győzhetünk,győzni fogunk!

Orosz Pisti nyilatkozata a mérkőzés után:Sajnos nagyon gyenge színvonalú mérkőzés volt. Az elején jól kezdtünk, de rengeteg helyzeteinket nem tudtuk gólra váltani ,majd egy szép támadás végén a nehezebbik helyzetből született egy szép találat Erdei Tibitől. A második félidőben is a mi akaratunk érvényesült, úgy érzem, sokan elfáradtak ebben a gyenge iramban is.Ezen változtatnunk kell a közeljövőben. Összességében gratulálok a csapatnak, tömören egy gyenge mérkőzésen, egy magabiztos győzelmet arattunk. Sok munka vár a fiatalokra, hogy meghatározó játékosok legyenek, ezért kell dolgoznunk napról- napra, hétről- hétre, ha ők is így akarják, mert nélkülük nem fog menni. Hajrá Karcag csak a Győzelem!

Képek:Reméljük lesz jobb I.II.menüpont alatt!