google-site-verification: google0fec882942f13186.html

FRISS HÍREK
FRISS HÍREK : Lehetett volna jobb is!

Lehetett volna jobb is!

Kukucska  2017.03.20. 09:38

Nem a legjobb előjelekkel,de azért bizakodva utazott csapatunk a soron következő ellenfeléhez.

Akadt azért jó hír is a csapat házatáján,mivel Szívós Gyuszi játékra jelentkezett,szerencsére,nem volt olyan nagy a baj,mint elsőre gondolni lehetett,így egy alapos pihenés után,az orvosok engedéjével már most ott lehetett a pályán.Kovács Laci bajlódott egy múló félben lévő arcüreg gyulladással,így ő csak a kispadon kapott helyet.A többiek,elszántan és jó hangulatban készültek a mérkőzésre.

Mi kettős győzelmi "sorozatból" érkeztünk erre a derbyre,a hazaiak,ellenben kettős,közöttük egy igen súlyos 0:6-os Fegyvernektől elszenvedett vereséggel hangolódtak,talán ennek is köszönhető,hogy alig 40-50 néző "tolongott" a lelátón,közöttük mi Karcagiak mindössze négyen.

Gyönyörű,igazi ékszerdoboz ez a pálya.Tökéletesen előkészített talaj,szép rend és tisztaság fogadta az ide látogatókat.Bán János játékvezető sípszavára (aki igen nagyvonalúan,jó szellemben,néhány apró hibától eltekintve,kiválóan és mindkét csapat megelégedésére vezette le a meccset)pontban 15 órakor kezdődött a mérkőzés.

Jászfényszaru VSE-Karcagi SE 1:1 (0:1)

Karcag : Fekete-Farkas,Orosz,Szívós G.,Hamar-Kupai,Erdei,Szívós Gy.,Balogh,Szentannai-Székely.

Cserék : Terjék-Balogh,Szőke-Erdei,Daróczi-Hamar.-Belényesi,Jász,és Kovács,nem léptek pályára.

Kapkodva,idegesen kezdett mindkét csapat,rengeteg átadási hiba jellemezte az első 5 percet.Mi éledtünk hamarabb a káoszból,Szívós Gyuszi szerzett labdát a térfél közepén,indította Oroszt a jobb szélen,aki jó 40 méterről kihasználva az olykor igen erős szelet is megkínálta a kaput egy a jobb felső ficakba tartó lövéssel.A hazaiak portásának minden ügyességére szüksége volt,hogy ezt a váratlan löketet hárítani tudja.

Ettől kissé felébredtünk,és alkalmanként 2-3 passzból álló támadásokat vezettünk,amivel többször is nagy helyzeteket alakítottak ki a fiúk,de a befejezés,nos abban valami mindíg hibádzott.A hazaiak eddig még át sem igen lépték a felező vonalat,a játék inkább a pálya közepére,vagy a hazai kapu előterére korlátozódott.

Balogh (Baba) meghúzódott,helyére Terjék Peti állt,aki igen aktívan szállt be a játékba.Kupai szerzett labdát,két csel után bepasszolta a labdát Erdei Tibihez,Tibi lövését a kapus védte.Azért ha nehezen is,de eljött a perc,amikor már Kolláth kapus sem tudott mit tenni.

37.perc.Erdei Tibi szerzett labdát,egy csel után indította a jobb szélen Székely Dávidot,aki lerázta védőjét,és középre lőtte a labdát az érkező Terjék Petihez,aki okosan passzolt a tehetetlen kapus melett a hálóba. 0:1!,Nagyon szép kontra támadás volt.Nem álltunk le,és az összezavarodó hazai csapatot kétszer is kipasszolva,ajtó-ablak helyzetet alakítottak ki a fiúk,de sem Szívós Gyuszi,sem Székely Dávid,nem tudott élni a lehetőséggel,maradt hát a félidőben a soványka előny.

Az első 20 perc bizonytalankodásai után,a második részre összekapta magát a csapat,sok helyzetet kidolgoztak a srácok,de sajnos megint kimaradtak a lehetőségek.Nem én mondtam,hanem egy hazai szurkoló,hogy a Karcagnak már az első félidőben le kellett volna rendeznie a mérkőzést,akár 3-4 góllal is vezethetnének.Nincs mit hozzá fűzni.

Két nagy lehetőséggel nyitottuk a második játékrészt,de úgy tűnt a hazaiak is jobban kapkodták magukat,igaz,mit veszíthettek,vesztésre álltak,persze,hogy mindent megpróbáltak.Bátrabban szövögették támadásaikat,de a védelmünk ekkor még jól állta a sarat.

Fáradni látszott a társaság,a hazaiak frissebbnek tűntek,áttevődött a játék a mi térfelünkre és ennek sajnos az egyenlítő gól lett a "jutalma".

66.perc.Képtelenek voltunk felszabadítani,ide oda pattogott a labda,a tizenhatosunkon belül,nem volt senki,aki egy egészségeset belerúgott volna a lasztiba,így újból beadással próbálkozhattak a hazaiak.A beadást a védőink elhibázták,mígnem Rubint eszmélt legkorábban,és közelről a lábak között a kapuba lőtt. 1:1!

Na bumm!Kezdődhetett minden előlről,és kezdődött is,hiszen újra helyzeteket alakítottunk ki.A hazai kapu előterében szerzett labdát Kupai Krisztián,egy csel után a jobb oldalról lőtt ,de a hazai kapus bravúrosan védett.Ezt követően alig néhány perc után kipasszoltuk a hazaiak védelmét,Székely Dávid lőtt,már mindenki ,köztük a kapus is verve volt,de lövése a kapufán csattant,és természetesen nem befelé,hanem kifelé pattant.Szóval,akár vissza is vehettük volna a vezetést,de nem így történt.

Sőt a végére többen nagyon elfáradtak,így Orosz mester cserékkel próbált frissíteni,ez azonban nem vált be,hiszen az utolsó 5-8 percre nagyon beszorítottak bennünket a hazaiak,már-már örülnünk kelett,hogy megúsztuk a végét,hiszen a hazaiaknak is volt 1-2 lehetőségük a gólszerzésre.

A mérkőzés ilyentén menete folytán az eredmény igazságosnak mondható,de az első félidő alapján ezt meg kelett volna nyernünk,több góllal.Van még hova fejlődnünk,főleg erőnlétben,és a helyzetek kihasználásában.

Orosz Mester értékelése a mérkőzésről:Jobb helyzetkihasználással győzhettünk volna.Sajnos a második félidőben egy kicsit elfáradtunk ezért csak magunkat okolhatjuk, mert nem vagyunk sajnos jó erőben.Ezt edzésen tudjuk korrigálni, de ahhoz mi kellünk mert magától nem jön az erő.

A héten,hazai környezetben fogadjuk,az örök rivális Törökszentmiklóst.Nagyon nehéz mérkőzés vár a fiúkra,bízom benne,hazai győzelemnek tapsolhatunk a végén!

<<   >>

Szeretnél egy jó receptet? Látogass el oldalamra, szeretettel várlak!    *****    Minõségi Homlokzati Hõszigetelés. Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését.    *****    Amway termék elérhetõ áron!Tudta, hogy az általános tisztítószer akár 333 felmosásra is alkalmas?Több info a weboldalon    *****    Florence Pugh magyar rajongói oldal. Ismerd meg és kövesd az angol színésznõ karrierj&#232;t!    *****    Fele királyságomat nektek adom, hisz csak rátok vár ez a mesebirodalom! - Új menüpont a Mesetárban! Nézz be te is!    *****    DMT Trip napló, versek, történetek, absztrakt agymenés:)    *****    Elindult a Játék határok nélkül blog! Részletes információ az összes adásról, melyben a magyarok játszottak + egyéb infó    *****    Florence Pugh Hungary - Ismerd meg az Oppenheimer és a Dûne 2. sztárját.    *****    Megnyílt az F-Zero Hungary! Ismerd meg a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-sorozatát! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    A Cheer Danshi!! nem futott nagyot, mégis érdemes egy esélyt adni neki. Olvass róla az Anime Odyssey blogban!    *****    A 1080° Avalanche egy méltatlanul figyelmen kívül hagyott játék, pedig a Nintendo egyik remekmûve. Olvass róla!    *****    Gundel Takács Gábor egy különleges könyvet adott ki, ahol kiváló sportolókkal a sport mélységébe nyerhetünk betekintést.    *****    21 napos életmódváltás program csatlakozz hozzánk még!Január 28-ig 10% kedvezménnyel plusz ajándékkal tudod megvásárolni    *****    Szeretne egy olyan általános tisztítószert ami 333 felmosásra is elegendõ? Szeretne ha csíkmentes lenne? Részletek itt!!    *****    Új játék érkezett a Mesetárba! Elõ a papírral, ollóval, és gyertek barkácsolni!    *****    Tisztítószerek a legjobb áron! Hatékonyság felsõfoka! 333 felmosásra elengedõ általános tisztítószer! Vásároljon még ma!    *****    Hayashibara Megumi és Okui Masami rajongói oldal! Albumok, dalszövegek, és sok más. Folyamatosan frissülõ tartalom.    *****    A legfrissebb hírek a Super Mario világából és a legteljesebb adatbázis a Mario játékokról.Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    333 Felmosásra elegendõ! Szeretne gazdaságosan felmosni? Szeretne kiváló általános tisztítószert? Kiváló tisztítószerek!    *****    Ha tél, akkor téli sportok! De akár videojáték formájában is játszhatjuk õket. A 1080°Snowboarding egy kiváló példa erre