google-site-verification: google0fec882942f13186.html

FRISS HÍREK : Nagyszerű győzelem a Törökszentmiklós ellen!

Nagyszerű győzelem a Törökszentmiklós ellen!

Kukucska  2017.03.26. 11:10

Szerencsére a meterológusok melléfogtak,(mint oly sokszor),és gyönyörű napsütéses idő,közel 20C fok meleg és élénk érdeklődés fogadta az örök rivális csapatokat ezen a szombat délutánon.

Jó és szívmelengető volt látni azt a sok érdeklődőt és szurkolót,akik kilátogattak a mérkőzésre ezen a szép délutánon.A kezdésre össze is gyűltünk olyan 200-250-en,valljuk meg őszintén,régen volt már ilyen. Talán a tét nagysága,vagy a fiúk jó teljesítménye hatott ilyen pozitívan a nézőszámra,mindegy is,de az biztos,hogy aki kilátogatott erre a mérkőzésre,nem bánta meg.

Egyedül Belényesi Laci nem állt a csapat rendelkezésére,munkahelyi elfoglaltsága miatt,a többiek nagy harci kedvvel készültek a mérkőzésre,elszántnak tűntek a fiúk,jó habár kissé feszült hangulatban teltek a bemelegítés percei.

A vendégek két vereséggel érkeztek a tarsojukban,úgy tervezték ezúttal megszakítják ezt a rossz sorozatot, a kezdés előtt már 45 perccel kijöttek melegíteni,alaposan rá hangolódtak a mérkőzésre.

A mérkőzés előtt,sajnos újra gyásszünettel kellett megemlékeznünk az elhunyt Béres Attiláról,aki éveken keresztül támogatója és segítője volt a csapatnak,illetve Sólyom Vilmosról,aki hosszú ideig többször is edzője volt csapatunknak.

Karcagi SE - Törökszentmiklósi FC 3:2 (2:0)

Karcag : Fekete L.-Daróczi D.,Szívós G.,Orosz I.,Farkas S.-Szentannai Z.,Szívós Gy.,Erdei T.,Hamar J.,Kupai K.- Székely D.

Cserék:Balogh J.-Szívós Gy. helyett a 79.percben.

Terjék P.-Erdei T. helyett az 56.percben.

Kovács L.-Hamar J. helyett a 60.percben.

Jász Z. és Szőke N. nem lépett pályára.

Mindkét csapat nagy elánnal vetette magát a küzdelembe,főként a két tizenhatos között folyt a játék,de agilisabbnak tűntek a mi fiaink,így hamarosan át is vették a játék irányítását.Jól támadtunk le ,már a vendégek térfelének közepén,így többször is hibára sikerült őket kényszeríteni, de a megszerzett labdákat hamar eladtuk.Jó iramú,lüktető volt a játék,mindkét csapat komoly energiákat mozgósított a siker érdekében.

14.perc.Székely Dávid szerzett labdát igen erőszakosan letámadva az ellenfelét a kaputól úgy jó 20 méterre,egy szép csellel kibillentette a védőjét,és azonnal nagy erővel lőtt a kapu jobb oldalába. 1:0!

Továbbra is támadásban maradtunk,de kissé több teret adott csapatunk a vendégeknek,a vendég térfélről áttevődött a játék a pálya közepére.Mi kontrákkal próbálkoztunk,amit néhány alkalommal sikerült is végig vinni,de a befejezésekkel adósak maradtak támadóink.Gyors,élvezetes volt a játék,a Miklósiak is alakítottak ki pár helyzetecskét,de Fekete a helyén volt,vagy védőink jól avatkoztak közbe.

Főleg a széleken elfutásokból voltunk veszélyesek,a vendégek inkább középen próbálkoztak,de védelmünk jól zárt.Egy ilyen jó védekezés során szerzett labdát Szívós Gyuszi,azonnal Erdei Tibihez passzolt,aki az érkező labdát elegánsan pörgette Székely Dávid elé.Dávid lefutotta mindkét védőjét,és a teljesen lefagyott Török lábai között gyönyörű gólt szerzett a félidő legvégén a 45.percben. 2:0!

Nagyon jól,és ami a legfontosabb,eredményesen is játszottunk az első félidőben,hiszen a Törökszentmiklós ellen két góllal vezetni nagy fegyvertény.Ráadásul igen higgadtan és taktikusan tettük mindezt,úgy,hogy az első etapban alig volt lehetősége a vendégeknek a gólszerzésre.Bíztunk benne ez így marad a második játékrészben is.

A szünetben ezúttal is volt a hagyományoknak megfelelően tombola húzás a KLBK és támogatói jóvoltából,ezúttal 11 szerencsés tombola vásárló örülhetett az értékes nyereményeknek!

Szinte el sem kezdődött a második félidő és máris növelhettük volna az előnyünket,de sajnos Daróczi hiába került egy nagy sprint után helyzetbe,a kapura lövésre már nem maradt ereje.

Ezután azonban a vendégek percei következtek,sokkal agilisabban,bátrabban támadtak,igaz,mit veszíthettek,sajnos igen hamar nyílttá tudták tenni a mérkőzést.

49.perc.Szabadrúgáshoz jutott a vendég csapat a kapunktól,jó 28 méterre a bal oldalon.Balogh futott neki a labdának,és a jól helyezett lövése a fel sem ugró sorfalunk felett utat talált a kapu jobb oldalába.2:1!

Láthatóan megzavarta csapatunkat a bekapott gól,a vendégek percei következtek,ám a védelmünk jól rombolt.Láthatóan feldobta a miklósiakat a gól,bőszen támadták állásainkat,a középpályánk egyre kevésbé tudta megszűrni az egyre veszélyesebb támadásokat.Fáradni látszottak a fiúk,ekkor nem volt senki,aki lendületet adhatott volna a csapatnak,főleg védekezni kényszerültünk,szórványos támadásaink,kevés veszélyt hordoztak magukban.Orosz mester jó érzékkel cserélt,előbb Terjék Peti váltotta az elfáradó,sokat dolgozó Erdei Tibit,majd kicsit később,Kovács Laci jött be Hamar Jani helyett.

60.perc.Újra szabadrúgáshoz jutottak a vendégek,jó 40 méterre a kapunktól,a beadás jellegű lövést beívelték a kapunk előterébe,sajnos nem sikerült felszabadítani,így a Miklósi Juhász 12 méterről kapásból a jobb alsóba bombázott. 2:2!

Hidegzuhanyként ért mindenkit a mérkőzés ilyetén állása,két rögzített helyzetből két elkerülhető gólt kaptunk,több mint bosszantó.Ám a fiúk nem adták fel.A két cserének is köszönhetően,no meg az elszántságnak és győzni akarásnak is,kezdtünk éledezni hamvainkból,újra többet birtokoltuk a labdát,és egyre veszélyesebben támadtunk.Ezt jelzi,hogy kétszer is bravúrra volt szüksége a vendég kapusnak,egyszer Kovács Laci jó 25-ről lőtt,majd Kupai Krisztián közvetlen közelről próbálkozott.

Persze a Miklósiak sem adták könnyen magukat,szerencsére gyors kontráikat nem kisérte siker.Meglepően jól bírtuk az erős iramot,főleg a két cserénknek köszönhetően,többször is gólt szerezhettünk volna,de Török Imre bravúrt bravúrra halmozva védte kapuját.Az utolsó negyed órára fordultával egyre többször kerülték meg támadóink a fáradó vendég védőket,főleg Kovács Laci,és Terjék Peti tett ebben az ügyben sokat,támadóinkat,rengeteg kisebb-nagyobb szabálytalanságokkal sikerült csak megállítani.

A spori,Bodac Tamás osztotta is a lapokat rendesen,de igazságosan és jogosan tette mindezt,így a játékvezetést komoly kritika nem érheti.

Balogh Józsi Baba váltotta a teljesen elfáradó Szívós Gyuszit a 79.percben.Továbbra is támadtunk,minden erőnket felhasználva,és ennek meg is lett a jutalma.A játékvezető a 90.percben bemutatta,hogy 3 perc lesz a hosszabbítás,így hát fiaink még egy utolsó lendületet véve megkísérelték bevenni a Miklósi kaput.

Balogh Baba iramodott meg a jobb szélen,át akarta fűzni a rá támadó Miklósi védőt,akiről szögletre pattant a labda.A 93.percben jártunk,a szögletnek Szentannai Zoli futott neki,és az igen jó ívű,erős lövésre a legjobbkor Székely Dávid rajtolt.Védője lemaradt,így jó 10 méterről,védhetetlenül fejelt a tehetetlen kapus melett a kapu közepébe. 3:2!!!!!!!!!!!!! Mesterhármast és egy nagyon szép,sokáig feledhetetlen győzelmet ért ez a fejes.

A gól után a játékvezető lefújta a mérkőzést.

Tudom és látom,hogy vannak hibák,vannak nehézségek,de mindezek ellenére ezen a délutánon olyat alkottak a fiúk,amiért érdemes meccsre járni.Csak a dícséret hangján tudok szólni mindenkiről,mert láthatóan mindenki,tudásának,erejének,akaratának maximumát igyekezett adni,mindenki küzdött,harcolt,futott,bírkózott,ha kelett,de senki,egy pillanatig sem adta fel,és ez lehet a siker titka,a jövőbeli sikerek titka.

Nagyon nehéz sorozatba kezdtünk ezzel a mérkőzéssel,hiszen a jövő héten Fegyvernekre látogatunk,amely csapat,mostanában bravúrt,bravúrra halmoz,majd hazai környezetben fogadjuk a jelenlegi listavezető Tiszafüredet,és ezzel még nem lesz vége.Az első lépést megtettük és biztos vagyok benne,ha az egység és elszántság megmarad,további sikereknek tapsolhatunk.

Orosz mester így értékelte a mérkőzést :

A győzelmet nem kell nagyon megmagyarázni. Sajnos két felemás félidőt játszottunk az elsővel elégedett voltam. A másodikkal pedig nem. Amíg bírtuk erővel addig stabilan védekeztünk és viszonylag szép támadásokat vezettünk. Próbáltam váltani és úgy érzem ez sikerült ,a cserék is hozzá tudtak tenni a játékhoz, ez pozitívum. A végén kellet egy kis szerencse, de a helyzetek alapján megérdemeltük a győzelmet. Hajrá Karcag csak a győzelem!

Szívós Gergő a csapatkapitány értékelése :Nagyon nehéz mérkőzésen vagyunk túl. Az első félidőt mi uraltuk. Második félidőben sajnos elfogytunk.De a rosszkor kapott gól is elég nagy zavart okozott. Szerintem tudja minden játékos az okát, remélem változtatni is fogunk rajta. Második félidőben a Törökszentmiklós uralta a mérkőzést. Nagyon egységes és jó csapat ellen tudtunk nyerni. Ez köszönhető Székely Dávidnak ,aki megmutatta, hogy milyen fontos a csapatnak a jelenléte és a góljai. Remélem több támogatást kap a jövőben előre fele. Hasonló képességű , felfogású csapat ellen tudtuk itthon tartani a három pontot.