google-site-verification: google0fec882942f13186.html

FRISS HÍREK
FRISS HÍREK : Ezúttal sem tört meg a Füredi átok.

Ezúttal sem tört meg a Füredi átok.

Kukucska  2017.04.09. 16:15

Újra tavaszias idő és újra legalább 200 néző volt jelen,a szezon egyik legfontosabb mérkőzésén.

A múlt heti Fegyverneki pompás játék és fényes győzelem után,mindenki nagy-nagy várakozással tekintett a mérkőzés elé.Komoly téttel bírt a találkozó,hiszen ha legyőzzük a listavezetőt,megközelítjük három pontra,és továbbra is harcolhatunk a dobogóért,ha nem,nos őszintén,az elmúlt időszakban mutatott játékunk alapján,más eredmény meg sem fordult a fejemben.Utoljára 2013-ban tudtuk legyőzni a vendégeket,akkor igazán meggyőző játékot produkálva,azonban azóta sok víz lefolyt a Tiszán,jócskán átalakult mindkét gárda.

Sajnos most sem tudtunk komplett csapattal kiállni,hiszen Balogh Baba,más sport eseményt választott magának szombat délutánra,Szívós Gyuszi,pedig még mindíg csak a lelátóról szurkolhatott a társaknak.

Feszültség volt érezhető a fiúkon a bemelegítés alkalmával,nem csoda,nagy volt a tét,sajnos most sem sikerült komoly munkát végezni az edzéseken,hiszen ilyen-olyan elfoglaltságok miatt,mindíg több hiányzó is akadt.Ennek ellenére azért bizakodó volt a társaság.

Karcagi SE - Tiszafüredi VSE  1 : 2 ( 1 : 1 )

Karcag : Belényesi L.- Daróczi D.,Orosz I.,Szívós G.,Szőke N.-Kupai K.,Szentannai Z.,Farkas S.,Kovács L.-Erdei T.,Székely D.

Cserék : Bencsik Z.,Jász Z.,Hamar J.,Terjék P.,Fekete L.

Az első negyed órában,főként a pálya közepén folyt a küzdelem,szó szerint,mert nagy harc alakult ki minden labdáért,igazából egyik csapat sem tudott a másik fölé kerekedni,komoly helyzet nem alakult ki egyik kapu előtt sem.Mi gyors indításokkal,a vendégek rövid passzokkal próbálkoztak,eredménytelenül.

A 18.percben Székely Dávid kapott labdát a vendég térfél közepén,egyből indította Erdei Tibit,aki lerázta a védőit és egyedül vezette a labdát a kapura,de mire odaért túl közel került a jól kimozduló kapushoz,és így a lövése elakadt benne,pontosabban szögletre pattant.Hú,ez nagy lehetőség volt.

Néhány perc telt el csupán,amikor a 21. minutumban Orosz indította Kovács Lacit,aki óriási sprintet vágott ki és a jobb szélről,jó 30 méterről futtából megcélozta a kapu bal felső sarkát.Lövése a ledermedt kapus tekintetével kisérve,mintha zsinóron húzták volna ,pontosan a pipában kötött ki. 1 : 0 !

Kissé visszább álltunk,vagy a vendégek támadtak erőteljesebben,de az biztos,hogy élénkebbé vált a mérkőzés és ezzel együtt sajnos durvábbá is.Sajnos a játékvezető teljesen következetlenül ítélte meg a szabálytalanságokat,a visszahúzásokat,szándékos lökéseket,nagyvonalúan tovább engedte,azonban a test test elleni összecsapásokban,mindíg ítélkezni akart és ítélkezett is,mint egy BÍRÓ.Ezen oknál fogva,rengeteg reklamáció volt,sokat állt a játék.Tapintani lehetett a feszültséget a pályán és azon kívül is.

A mérkőzés ezen időszakában is igen élénk volt az iram,mindkét oldalon voltak lehetőségek a gól szerzésre,de a kapusok jól állták a sarat.

Könnyedén hozták át a labdát a vendégek a középpályánkon,Benedek és Angyal forgatta meg a védőinket,és mivel senki nem tudta kirúgni a labdát,Angyal arra eszmélt,hogy egyedül találta magát a kapunkkal szemben,nem tétovázott és egyből lőtt,a jobb alsó sarokra tartó lövése,sajnos utat talált a kapunkba.Mindez a 42.percben történt,így az eredmény 1:1 -re módosult!

Kár volt ezért a bekapott gólért,volt egyöntetű a vélemény a szünetben,hiszen kicsit nagyobb koncentrációval kettő,de akár három nullra is vezethettünk volna.Sajnos azonban nem így lett,és erről egyedül mi tehettünk.Hiába dolgoztunk ki több lehetőséget,hiába védekeztünk jól,egyetlen hibánkat könyörtelenül kihasználták a Fürediek,azonban mi 4-5 komoly lehetőségünkből,csupán egyet értékesítettünk,nos ezen kell javítanunk a második félidőben.

A szünetben lezajlott a szokásoknak megfelelően a tombola sorsolás a KLBK és támogatói segítségével,ahol ezúttal is értékes nyeremények lettek kisorsolva.

A szünetben cserélt Orosz mester,Farkas helyett,Hamar Jani érkezett a középpályára.

Elég álmosan kezdtünk,a Fürediek többet birtokolták a játékszert,valahogy nem találták a fiúk a játék ritmusát.Ennek ellenére sikerült helyzetet,helyzeteket kidolgozni.Az 55.percben Hamar Jani lőtte be a szögletet a jobb oldalról,a vendég védők röviden tolták ki a labdát,amit Szőke Norbi egyből visszalőtt,de sajnos a lövés,ha néhány centivel is,de elkerülte a kaput.

Támadásban maradtunk,de fáradni látszott a csapat.Ennek okán Kovács Lacit (aki alaposan kifutotta magát)Terjék Peti váltotta.Ezután is voltak lehetőségeink,de az átütő erő nagyon hiányzott a támadásainkból.

67.perc.A sokadik jogtalan szabadrúgást ítélte meg az eddigre teljesen szétesett "játékvezető",már megint bemondásra fújt(ráadásul előtte kézzel tette maga elé a labdát a Füredi támadó),szóval gyorsan el is végezték a megítélt szabadrúgást,igen ám,de lesen tartózkodott a támadó,e felett az el nem hanyagolható tény fölött azonban nagyvonalúan eltekintettek a játékvezetői hármas tagjai,és a kissé bealvó védőinket kipasszolva Pesti sakk-matt helyzetbe került,amit ki is használt. 1 : 2!

A hevesen reklamáló Belényesi Lacit sárga lappal "jutalmazta",most már ide írom a nevét ennek a játékvezetőnek csak nagy jó indulattal nevezhető alaknak,szóval FEKETE TIBOR-nak hívják a szentemet,hogy maradt volna otthon szombaton.Eddig sem volt a szívem csücske,de ezután sem lesz az biztos,eddig is túl sok rossz emlékkel áldott meg az Úr vele kapcsolatban,ezután sem számítok jobbra ha ő vezet nekünk.No,a gólt megadta,vissza nem vonta,a partjelzője is csak bámult bambán maga elé,így hátrányba kerültünk sajnos.

De nem adtuk fel,és ez mindenképpen pozitív élmény a mérkőzéssel kapcsolatban.

Támadtunk becsülettel,de kellett vagy 10 perc,mire rendesen magukra találtak a fiúk.A 84. percben jártunk,amikor a játékvezető végre nekünk is ítélt egy szabadrúgást,a kaputól jó 30-35 méterre a bal oldalról.A labdának Szentannai Zoli futott neki,és az élesen belőtt labdájára jól érkezett Székely Dávid középen.Meg is fejelte rendesen a kapu bal oldalába tartó labdát,már szinte gólt kiálltott a közönség,de a vendégek kapusa Gerhát Dávid a levegőben úszva még újheggyel bele tudott érni,így sikerült egy bravúros védéssel megvédenie kapuját a góltól.

Minden minegy alapon,utolsó,nem túl sok erőtartalékát mozgósítva támadt a csapat,a vendégek minden trükköt bevetve húzták az időt,a játékvezető tovább folytatta ámokfutását.A 89.percben a Fürediek 11.számú játékosa Pesti Zoltán egy férfias csata után,már a játéktéren kívűl,látványosan és egyértelműen szándékosan utánna rúgott Terjék Petinek,szerencsére sérülést nem okozott ezzel.Ez a cselekedet a világ minden pályáján kiállítást von maga után,nem így Karcagon,ha Fekete Tibor vezeti a mérkőzést.Ő a szabálykönyv egyértelmű utasításai ellenére nem állította ki a magáról megfeledkezett játékost,hanem hosszas gondolkodás után egy sárgával jutalmazta.Amikor ezt Peti számonkérte rajta,Őt is sárgával büntette.Én inkább nem minősítenék,rá bízom ezt az olvasóra.

Természetesen ez mit sem változtatott volna az eredményen,csak érzékeltetni akartam,milyen légkörben kelett megvívni ezt a csatát.Egyik néző meg is említette,hogy valószínűleg sokat ebédelhet,vagy talán vacsorázhat a "sporttárs" a Füredi Nemzeti Étteremben.Nem is tudom mire gondolhatott.

Elveszítettünk egy csatát,de nem egy háborút.Minél hamarabb túl kell lépni a társaságnak ezen a vesztes mérkőzésen és a további feladatokra kell koncentrálni,hiszen várnak még a fiúkra komoly csaták.Mindjárt a következő hétvégén újra hazai környezetben a Szajol csapatát fogadjuk,aki közvetlen vetélytársunk a dobogóért vívott harcban.Győzni kell,és helyre áll a világ rendje.

Orosz mester gondolatai a mérkőzésről:

Sajnálom ezt a vereséget, mert a játékban nem éreztem,hogy jobb lenne ez a Füredi csapat.El kell ismerni, hogy erőben, ha jobbak volnánk simán megnyertük volna ezt a mérkőzést.Nagy helyzeteink adódtak,de nem tudtuk értékesíteni és úgy érzem, hogy egy hatalmas nagy lesből született a győztes találat. Sajnos ezen a napon a játékvezető ennyit tudott hozzátenni a mérkőzéshez. Jobb koncentrálással és jobb erővel ezt a mérkőzést hozhattuk volna.Hajrá Karcag csak a győzelem.