google-site-verification: google0fec882942f13186.html

FRISS HÍREK
FRISS HÍREK : Ez sem a mi napunk volt!

Ez sem a mi napunk volt!

Kukucska  2017.04.17. 09:07

Az időjárás megkönyörült rajtunk,és csendes tavaszias idő kerekedett erre a délutánra.

Gyűltek is az érdeklődők szép számmal,a mérkőzés kezdetére,úgy150-200 néző foglalt helyet a lelátókon.

A mérkőzés kezdete előtt a KLBK rendezvényére került sor,amely során elbúcsúztattuk Federics Szandit a volt háziaszonyunkat,és ennek okán bemutattuk a nagyérdeműnek Papp Bernadettet,az új háziasszonyunkat.Erre a rövid ünnepségre a kezdő körben került sor,ahol Kardos Attila egy-egy virágcsokrot adott át az ünnepelteknek,akik egy kezdőrúgással adták át egymásnak a staféta botot.Egy rövid fotózkodás után,pedig már indulhatott is útjára a főszereplő,a labda.

"Végre kivették a csapatból a féket" ez volt egy néző vicces megjegyzése arra a tényre,hogy ezúttal Orosz Pisti nem játszhatott,mivel a múlt heti Füred elleni rangadón öszegyűjtötte 5. sárga lapját,és ez egy mérkőzésre szóló autómatikus eltíltást ért a számára.

Talán az utolsó lehetőség lesz ez a mérkőzés a felzárkózásra,hogy a dobogóért küzdhessünk volt egyöntetű a vélemény a mérkőzésről a bemelegítés során,amit a fiúk a tét nagyságához mérten kellő komolysággal végeztek el.Aztán még egy rövid megbeszélés,és kezdődhetett a hétvége rangadója.

Karcagi SE - Szajol KLK  2 : 4 ( 1 : 3 )

Karcag : Belényesi - Daróczi,Szívós G.,Farkas,Szőke - Szentannai,Kupai,Terjék,Kovács - Erdei,Székely.

Cserék : Bencsik,Hamar,Sipos,Szendrei.

Igazából nem sokat vacakoltak a csapatok,egymásnak estek rendesen.Az első 4-5 percben mi veszélyeztettünk a vendég kapu előtt,igaz olyan eget rengető nagy lehetőségünk nem akadt,de folyamatosan ott tartottuk a labdát.Aztán fordult a kocka,és a vendégek jöttek,olyannyira,hogy rögtön szöglethez is jutottak.

A 8.percben jártunk,amikor a bal oldali szöglet rúgásnak A szajoli Dobos futott neki,és igen jó ívben kanyarította azt a kapunk irányába.A kissé túl a rövidre helyezkedő Belényesi Lacit ez úgy meglepte,hogy el is kezdett hátrálni,de már későn,így a labda a kapufa érintésével pattant a hálónkba. 0:1!

A gyorsan bekapott gól meg is zavarta a fiúkat rendesen,ritkaság számba ment,ha egymás után 2-3 passzot sikerült jó helyre küldeni.A Szajol,semmit el nem kapkodva őrízte a saját térfelét,gyors támadóit hosszú labdákkal próbálta támadásba vinni,ez alkalmanként sikerült is,de komoly veszélyt mégsem így sikerült kialakítaniuk.

Védelmünk,még mindíg nem tért magához a gól után,amikor a 15.percben,anélkül,hogy közbe avatkoztak volna,csak nézték,ahogy Szabó Tamás cselezgetett az alapvonalunkon a kaputól talán 5 méterre.Mivel senki nem támadta meg,felnézett és fordulásból nagy erővel fellőtte a lasztit a rövid felsőbe. 0:2!

Hidegzuhany volt ez a javából,és még nem volt vége,sajnos!

Jobb oldali támadást vezettek a vendégek néhány perccel a bekapott második gólunk után.Erdei Tibi mintaszerűen szerelte a támadót úgy,hogy a labdát kirúgta az oldalvonalon túlra,közben a vendégek támadója beakasztotta a lábát ,majd elesett a büntető területen belül.A szerelés szabályosságát senki nem vitatta,de meglepetésre a "játékvezető"11-est ítélt.Még a vendég szurkolók is hangos nevetésben törtek ki,hiszen még a vak is látta,hogy szabályos volt a szerelés,csak egy ember nem,Kóródi Ferenc,akit az egyik legjobb "játékvezetőnek" tartanak a megyében.Talán nem kelett volna két mérkőzést rá bízni a hétvégén,mert ekkorra már elfáradt kicsit.Sőt,hogy igazolja állítását,még sárgával is jutalmazta a "vétkes" játékost!Sokat foglalkoztam mostanában a játékvezetéssel,a mérkőzések kapcsán,voltak dícsérő megjegyzéseim,de voltak már kritikus hozzászólásaim is,sajnos erre mindíg adnak okot is,mint pld. most is.Tudom,tapasztalom,hogy egyre gyengébb a mérkőzések szinvonala,ennek meg is van az oka,de azt,hogy fizetett játékvezetők,ilyen pocsék,közfelháborodást kiváltó munkát végezzenek,az már túlzás és szégyen.Természetesen,ha ez csak most fordult volna elő először,egy szavam se lenne,de az elmúlt időszakban többször is találkoztam mérkőzést befolyásoló téves ítéletekkel,mint például az elmúlt héten is.Döntött,a 11-est megadta,Bogdán pedig belőtte,pedig Belényesi Laci jól érezte az oldalt,de nem érte el a labdát. 0:3!

Eldőlni látszott a mérkőzés,mindenki tudta,innen már kisebb csoda kellene.

Minden mindegy alapon támadtak a fiúk,és ennek hamar meg is lett az erdménye.a 21.percben Erdei Tibi cselezgetett a büntető területen belül,nem merték bántani,így volt lehetősége visszahúzni a labdát a rövidre,lövésébe már csak beleérni tudott a vendégek rutinos kapusa Ulviczki,így az a jobb alsóba pattant. 1:3!

Támadásban maradtak a fiúk,küzdöttek,hajtottak becsülettel,jöttek is a helyzetek.Erdei Tibi aki ma motorja volt a csapatnak indította Székely Dávidot a vendég kaputól jó 35 méterre,Dávid kicsit hosszan vette át a labdát,amit egyedül vezethetett kapura,ezért már túl közel került Ulviczkihez,aki bele tudott ütni a lövésébe,ami szögletre perdült.Nagy lehetőség volt,mindez a 27.perc történése volt.Teljesen vissza álltak a vendégek a saját térfelüket megszállva védekeztek,támadást alig-alig vezettek,de a mi támadóink is alig kerültek helyzetbe,a jól záró vendég védők gyűrűjében.

Hamar lepergett a maradék idő,eljött a szünet ideje,amikor is megtörtént a tombola sorsolás a KLBK és támogatói jó voltából.Volt idő átgondolni az első félidő történéseit,egyöntetű volt a vélemény,és ebben a szajoli szurkolók is egyet értettek,hogy a jogtalan 11-es komolyan befojásolta az első félidő eredményét,ezálltal a második félidő eseményeit is,hiszen támadnunk kell,sokkal jobban ki kell nyílni,amivel megnyitjuk az utat a gyors vendég támadók előtt.

Igazából alig történt valami a második félidő elején,az ellenállhatatlan hazai rohamok elmaradtak,lehetőségek alig alakultak ki,helyzetek meg még ritkábban.Fáradtan futkostak a fiúk,kevés volt a lendület,az átütőerő a játékunkban,sajnos könnyedén ki védekezték a próbálkozásainkat.Aztán a semmiből megint kaptunk egy elkerülhető gólt.A 64.percben beívelt labdát tolt az alapvonal felé Belényesi Laci,de nem vette észre,hogy ott állnak mögötte a szajoli támadók,pontosabban Dobos Dániel,aki nem cifrázta és bevágta a vendégek 4. gólját is. 1:4!

A vendégek már nem akartak a mérkőzéstől semmit,nekik tökéletesen megfelelt az erdmény,szerencsére,ezt a mieink nem így gondolták,mentek,küzdöttek becsülettel.

A 76.percben a vendégek 16.-án belül Kupai Krisztián fejjel megtolta a labdát,amikor is Csajbók a vendégek játékosa nemes egyszerűséggel fejbe rúgta,de úgy,hogy Krisztiánt le is kelett cserélni,mivel mint később kiderült szétszakadt a szája és 6 öltéssel kelett összevarni.Mivel súlyos sérülést okozott a játékos,ki kelett volna állítani,ezt mondanom sem kell Kóródi Ferenc nem tette meg,mondhatnánk ez nem az ő napja volt,de a fizetését,minden bizonnyal utalni fogják a számára a Megyétől.Még szerencse,hogy szakmája szerint nem kőműves,mert akkor ha ilyen gondossággal járna el,minden általa épített ház öszeomlana.

A jogosan megítélt 11-est Székely Dávid higgadtan lőtte a jobb alsó sarokba. 2:4!

Orosz mester minden cserét kihasznált,pályára lépett,Bencsik,Hamar,Sipos is,de már új lendületet ők sem tudtak a játékba belevinni,komoly lehetőség nélkül teltek a percek,és legyünk őszinték,már megváltásnak tűnt,hogy végre véget vetett ennek a szenvedésnek a hármas sípszó.

Őszintén,tudtam,tudtuk,hogy nehéz lesz ez a mérkőzés,mert a Szajol egy igen erős,jó csapat,amit a mi és mások segédletével ma,be is bizonyított,de nem gondoltam volna,hogy ilyen sima lesz.Csak feltámadásaink voltak,stílusosan a Húsvétra hajazva,de nem tudtuk az akaratunkat rá kényszeríteni a vendégekre.Persze három ilyen bekapott gól után,még a Barcelonának is megremegett a lába(lásd.a Juventus,vagy a PSG ellen),ezt már csak a "játékvezető" ténykedése tudta fokozni,a befújt jogtalan 11-essel.Valljuk meg,ez döntő momentum volt.Természetesen nem akarom egyedül az ő nyakába varrni ezt a vereséget,hiszen nem ő rúgja a gólokat,ő csak rugatja,mert ma csapatunk,sajnos igen gyenge napot fogott ki,és ez sajnos egybe esett Belényesi Laci,eddig soha nem látott bizonytalanságaival is.Így aztán nem is lehetett más az eredmény,mint ez a vereség.Hátra van még 7 forduló a bajnokságból,és ezen a hét mérkőzésen 21 pontot lehet szerezni.Fiúk,legyen az a cél,hogy szerezzétek meg mind a 21pontot,mutassátok meg,hogy bennetek van a vírtus,meg van bennetek a tudás és akarat a győzelmekhez!

A mérkőzés után a KLBK jóvoltából egy kis vacsorát prezentált, Don Nagytiszteletű Kardosz Attila elnökvezérigazgatófőzőmester úr,az elkészült remekmű,az utolsó falatig elfogyott,így nem esett meg az a szégyen,hogy ki kelett önteni.A paprikás krumpli kolbásszal,és miegy más,reméljük,kicsit talán tudott javítani a fiúk és a vendégek közérzetén!

A 24.fordulóban Csépára látogat a csapat,remélem egy új,egy győzelmi sorozat kezdődik ott,mindjárt szombaton!

Orosz István gondolatai a mérkőzésről:Sajnálom a csapatot és a mérkőzést is szerintem a játék alapján nem volt különbség a két csapat között, de sajnos az egyéni hibáink és a 11-es negyedóra alatt eldöntötte a mérkőzést.Sajnálom Ez nem a Belényesi Laci napja volt, de ilyen a kapussors.Remélem Kupai Krisztián minél hamarabb visszatér közénk őt 6 öltéssel kellet rendbe tenni az ütközés során. Ez egy ilyen mérkőzés volt ezt is el kell fogadni, menni kell tovább és Csépán kell javítanunk.Hajrá Karcag csak a győzelem!