google-site-verification: google0fec882942f13186.html

FRISS HÍREK
FRISS HÍREK : Az első félidő döntött.

Az első félidő döntött.

Kukucska  2017.04.30. 09:15

Még az időjárás sem tudta eldönteni,hogy melyik arcát mutassa,mi szurkolók csak abban bízhattunk,hogy csapatunk végre hazai környezetben a jobbik arcát fogja mutatni.

Borongós,kellemesnek egyáltalán nem nevezhető idő fogadta a lassan szállingózó nézőket ezen a szombat délutánon.A Sport Büfé természetesen nyitva tartott,és mindenféle jóval várta a nézőket.

A múlt héten Csépán szerzett három pont,bizakodással töltötte el a megjelent 100-120 nézőt.Főleg,ha azt is figyelembe vesszük,hogy a múlt heti kezdőt összehasonlítva az e heti pályára futó alakulattal,több,szám szerint három helyen is változott,hiszen vissza tértek az eltiltott játékosok,Erdei Tibi és Szentannai Zoli,ill. a két hete megsérült Kupai Krisztián is.Főhetett a feje,Orosz Pistinek a kezdő kijelölésekor,hiszen az elmúlt fordulóban,jól játszva,magabiztos győzelmet aratott a "csikócsapat".Ezúttal azonban a rutinra szavazott,és mindhárom múlt heti hiányzó kezdőként léphetett pályára a mérkőzésen.

Kargcagi SE - Újszászi VVSE 2 : 1 (2:0)

Karcag: Fekete - DARÓCZI,Orosz,SZŐKE,Kovács - FARKAS,SZÍVÓS G.,Szentannai,Kupai - Erdei,Székely.

Cserék:Belényesi,Bencsik,Terjék,Sipos.

Sajnos,megint gyász szünettel kezdődött a mérkőzés,Simon Tibi edző édesanyja halála okán,fejezték ki részvétüket ilyen módon is a játékosok és nézők egyaránt.

Bekezdtünk rendesen,hiszen már a 2.percben a vendégek kapujában landolt a foci labda.Az történt,hogy a bal oldalról elvégzett szögletünkből Szőke Norbi,combbal,térddel besodorta a kapuba a pöttyöst.A későn érkezők,bizony le is maradtak a gólról. 1 : 0 !

Nem csappant a fiúk harci kedve,nem is csodálom,hiszen minden csapat álma egy ilyen kezdés,így hát folyamatosan a vendég kapu előtt tartották a játékszert.Ahogy tértek magukhoz a sokk alól a vendégek,úgy látogattak mind többet át a mi térfelünkre,de ezekben a támadásokban,semmi potenciál nem mutatkozott,semmi veszélyt nem jelentettek Fekete kapujára.

Nem úgy a mi kontráink.Szinte mindegyiket ziccerig vittük,de azok a fránya utolsó passzok,rendre rosszul sikerültek.Jól játszottak a fiúk,és ezt a hálás közönség többször is tapssal köszönte meg.Rendszeres időközönként látogattuk a vendégek kapujának előterét.előbb Farkas Sanyi cselezett ki két védőt is a büntető területen belül,de emelése a felső lécen csattant,és pattant ki a mezőnybe.Nem sokkal később,Kupai Krisztiánt csak szabálytalanul tudták elválasztani a labdától a 16-os bal sarkánál.A jogos szabadrúgást Szentannai Zolika végezte el,ám nagy erejű lövése a jobb kapufán csattant,így a kapusnak nem kelett azt a hálóból kiszednie.

Szellemesen,kreatívan focizott a társaság ebben az időszakban,szinte minden támadásunkból tudtunk veszélyes helyzetet teremteni az Újszászi kapu előtt,igazából,nem a remek védekezésüknek,hanem inkább a mi helyzet kihasználásunk gyengeségeinek köszönhették,hogy még mindíg csak 1:0 állt az eredményjelzőn.

Az első félidő vége felé aztán újra felgyorsultak az események,nem mintha addig unatkoztunk volna.Egy röviden kipasszolt labdára csapott rá Szívós Gergő,egy igazítás után,okosan ívelve egyből lőtt,és a vendégek,kapusukkal az élen konstatálhatták,hogy Fortuna Istenasszony újra velük volt,mert a lövés a keresztlécről újfent kifelé pattant.Ez már a harmadik kapufánk volt rövidke 25 perc alatt.

No,de nem volt ez mindíg így,és a szünni nem akaró támadásainknak a félidő végére csak meglett az eredménye.Szentannai Zoli bal oldali szöglete,igen jó ívben érkezett a kapu előterébe,és mivel támadóink elvitték az embereket a kapu előteréből,Farkas Sanyi gyakorlatilag egyedül érkezhetett,és érkezett is a remek labdára,amit nemes egyszerűséggel a megmeredt kapus melett bebelsőzött a kapu közepébe.Ezzel fel is tette a koronát eddigi remek teljesítményére. 2 : 0 !

Ok nem volt a hosszabbításra,így a játékvezető le is fújta az első félidőt,amelyen kiválóan játszott csapatunk,sok helyzetet teremtve,végig kézben tartották a mérkőzés ezen szakaszát,pedig a vendégek igen jól védekeztek,mégis sikerült sokszor szétzilálni a soraikat.A három kapufa és a két rúgott gól önmagáért beszél,csak remélni tudtuk,hogy hasonló lesz a folytatás.A szünetben a segítők,megejtették az ilyenkor szokásos tombola sorsolást a KLBK és támogatóik jóvoltából,ahol ezúttal is értékes nyeremények találtak gazdára.

A második félidő,kissé lagymatagon indult,kiegyenlítettebb volt a mezőnymunka,kevesebbet forogtak veszélyben a kapuk.Nekünk semmi okunk nem volt a sietségre,a vendégek inkább igyekeztek,de ez az igyekezet inkább nyögés volt csak,komoly lehetőségük nem igen akadt a második félidő elején.

Támadóink ezen a napon nem fogtak ki valami jó napot,így igazából mi sem jelentkeztünk sok veszélyes támadással a vendégek kapuja előtt,persze akadtak lehetőségek itt is,ott is,de az a pezsgés,ami jellemezte az első félidőt,már egyáltalán nem volt meg a második etapban.

Fáradni látszottak a csapatok,cseréltek a szakvezetők,de sokat nem változott a mérkőzés képe,hacsak abban nem,hogy gyors egymásutánban az Újszásziak begyűjtöttek 4 sárgát,mert ha már nem ment másként,hát megoldották durvasággal,vagy visszahúzással a dolgot.

A játékvezető és segédei korrektül ki is osztották amit ki kelett osztani,végig jól kézben tartották a mérkőzést,kimondottan jól alkalmazták a szabályok adta lehetőségeken belül a játék folytonosságát elősegítő "tovább" jelzést.Nem dőltek be a szinészkedéseknek,nem adtak okot vitákra,így végig határozottan jól vezették a mérkőzést, Erdélyi Bence játékvezető és segítői.

Ahogy közeledett a vége úgy tűnt,mindkét csapat belenyugszik az eredmény ilyetén alakulásába,talán egy kicsit nagyon is megnyugodtunk,mert 2 perccel a vége előtt,képtelenek voltunk felszabadítani a kapunk előterét egy egészséges "belebikázással",így az Újszászi Szarvák Krisztián,váratlan lövése hogy-hogynem,valahogy beakadt a jobb felsőbe. 2 : 1 !

Persze ettől megélénkült a játék,valahogy még előjöttek az utolsó erő tartalékok,volt még lehetőség a két perces hosszabbítás során az egyenlítésre is,de ez már szerencsére elmaradt,így bárki,bármit mond is,főleg az első félidőben mutatott játékunk alapján teljesen megérdemelt győzelmet arattunk,egy jó csapat ellen.Azt gondolom,egy szava sem lehetett volna senkinek,ha 4-5 góllal vezettünk volna az első félidőben,ámde ilyen a futball,a végén,akár pontot is veszíthettünk volna.

A jövő héten a hozzánk legtávolabbra eső csapathoz,a jelenlegi listavezetőhöz utazunk,Jászárokszállásra,azt gondolom egy igen nehéz mérkőzés vár a fiúkra,ám a labda kerek,és hogy Orosz mester szavaival éljek"Mindíg győzni akarunk!"Legyen hát így!

Orosz István gondolatai a mérkőzés után:Gratulálok a csapatnak a győzelemhez. Nem volt egy közönségszórakoztató mérkőzés, mert mind a két csapat egy biztos védekezésből próbált támadásokat építeni.Nagyon kevés helyzet adódott mind a két csapat előtt.A szögleteink veszélyesek voltak és ezekből tudtunk gólokat szerezni.Én úgy érzem kézben tartottuk a mérkőzést, esetleg az utolsó öt percben volt egy kis izgulni valónk.Hajrá Karcag csak a győzelem!