google-site-verification: google0fec882942f13186.html

FRISS HÍREK : A forduló rangadóján mi szállítottuk a meglepetést!

A forduló rangadóján mi szállítottuk a meglepetést!

Kukucska  2017.05.07. 08:34

Vajon mire számíthatunk,ez a kérdés motoszkált mindenki fejében,mielőtt útra keltünk,ezért elővettük az esernyőt,esőkabátot,pálinkát,ki-ki vérméséklete szerint.

Nos,jelenthetem,az eső nem esett,sőt,mondhatni igen kellemes időjárási viszonyok fogadták azt a 10 lelkes Karcagit,aki vállalkozott erre a hosszú útra.Ezúttal a listavezetőhöz utaztunk,nem túl jó előjelekkel,hiszen mindösszesen 13 játékos érkezett csupán a mérkőzés helyszinére.

Budapestről Bukovszki Dani,aki most játszotta idei első mérkőzését Karcagi szinekben,mivel a télen elköltözött a Fővárosba.Vagy említhetnénk Csörögi Csabát is,akinek most jött el a pillanat,hogy rögtön kezdőként bemutatkozhasson a felnőtt csapatban.

Illetve Kiss Sanyit,aki eddig az U.16-ban rúgdosta a gólokat,és most a felnőtt keret tagja lett.A hiányzók között kezdő játékosok is szerepeltek,(hej az a fránya ballagás)ezért Orosz mesternek,újból át kelett szerveznie a csapatot,ami valljuk meg,egy ilyen mérkőzés előtt nem jó ómen,de hát szegény ember vízzel főz...!Ettől függetlenül jó hangulatban melegítettek a fiúk,alig volt érezhető feszültség a srácokon.

A pálya talaja hozta szokásos formáját,göröngyös és csúszós volt,köszönhetően a nagymennyiségű csapadéknak,de szokatlanul magas volt a fű,úgy látszik itt sem vágják túl sűrűn.

Mire Bán János játékvezető sporttárs vezetésével kivonultak a csapatok,talán ha 120-an állták,ülték körbe a pályát,mondhatnánk,nem volt túl nagy az érdeklődés a bajnok aspiráns játéka iránt.

JVSE Rosenberger - Karcagi SE 0 : 1 (0:1)

Karcag : FEKETE-BUKOVSZKI,OROSZ,SZENTANNAI,CSÖRÖGI-KOVÁCS,ERDEI,SZÍVÓS G.,HAMAR,KUPAI-SZÉKELY.

Cserék : BELÉNYESI,KISS.

Alaposan bekezdtek a hazaiak,persze ez várható is volt,elvégre ők tanyáztak a tabella élén.Beszorultunk a kapunk előterébe,csak nagyon ritkán tudtunk a felezővonalig is eljutni.Komoly veszély azonban nem alakulhatott ki ,mert zártan,és jól védekeztünk,nem engedtük,hogy a hazaiak szélsői kedvükre ívelgessék a labdát a 16-on belülre.Aztán szépen lassan enyhült a hazaiak nyomása,egyre többet birtokoltuk a labdát,és villám gyors kontráink,bizony sok veszélyt hordoztak magukban.

A félidő közepére,bizony,bármennyire is hihetetlenül hangzik,de átvettük a játék irányítását,ezt jelezte,hogy 3 percen belül 3 óriási lehetőség is adódott a hazai kapu előtt.Előbb Kovács Laci indításából,Székely Dávid került nagy helyzetbe,de lövése,ha csak néhány centivel is,de elkerülte a hazai kaput.Nem álltunk azonban le,hiszen alig egy perccel később Kupai Krisztián játszotta magát tisztára két csellel,de sajnos lövése elakadt a kapusban,akiről kipattant a labda,erre csapott le Dávid,de sajnos a hazaiak kapusa ma igen jó napot fogott ki,mert ezt a lövést is hárítani tudta.

Nehezen viselték ezt a hazaiak,látszott rajtuk,nem ezt várták a mérkőzéstől,és két durva szabálytalanságért gyorsan be is gyűjtötték a megérdemelt sárgáikat,a mérkőzést igen jól kézben tartó játékvezetőtől.Jellemző a védekezésünkre,hogy ezidáig Fekete Lacinak egy két ívelés lehúzásán túl,semmi komoly dolga nem akadt,hála a fiúk hozzáállásának,ezután sem,persze túlzás lenne azt állítani,hogy semmi dolga nem akadt,de ezeket "rutinból"(már ha ezt egy 17 éves fiatalnál lehet mondani)megoldotta.

Továbbra is kézben tatottuk a mérkőzést,lehetőségeink gyakorlatilag szinte csak nekünk voltak,aztán az igen agilisan játszó Hamar Janit jó 25 méterre a kaputól felvágták a 37.percben.A jogosan megítélt szabadrúgásnak Szentannai Zolika futott neki,és óriási dugót akasztott a jobb felső pipába.Papp Tamásnak,a hazaiak kapusának esélye sem volt a hárításra. 0:1!Hej,de gyönyörű gól volt ez kérem!

Szépen lepergettük a félidőből hátralévő perceket,okosan passzolgatva,néha,egy-egy kontrát megpróbálva,de semmit sem erőltetve.A félidő végéig,a hazaiak nem is tértek magukhoz,csak a szünetet várták,hátha az hoz változást.

Remekül játszottunk az első félidőben,az elejét leszámítva,kézben volt a meccs,okosan,higgadtan,koncentráltan játszva,szinte csak előttünk akadtak lehetőségek,és ha kicsit több a szerencsénk,vagy jobban koncentrálnak a támadóink,akár 2-3 góllal is vezethettünk volna,és ez komolyan nem túlzás.A szünetben tombola sorsolás volt,a karcagi tombola vásárlók közül többen is,tönkre nyerték magukat.Gratulálunk a szerencséjükhöz!Persze többünket a várható események is izgattak,vajon mi várható a második etapban?Láthatóan a hazaiak edzője sem volt elégedett,hiszen a szünetről kettős cserével jöttek ki.Orosz mester nem változtatott,nem is volt oka rá.

Azt vártam,hogy majd aztán most tényleg nekünk jönnek a hazaiak,de nem ez történt.Változatlanul jól védekeztünk,elveszített labdát nem ismerve küzdöttek,hajtottak a fiúk,ha gond adódott,rögtön jött a segítség,így nem igazán tudtak kibontakozni az Árokszállási akciók.Persze gyűrkőztek a hazaiak rendesen,de nem tudtak mit kezdeni a védekezésünkkel.Talán a legtalálóbb mondás erre,"megöltük a játékukat" lenne.Egyszerűen nem hagytuk,hogy tisztán,nyugodtan passzolgassanak,mindíg volt valaki,aki zavarta őket ebben,persze,ahogy fáradtak a fiúk,úgy akadt egy-két hiba is,de összességében,példa értékűen védekeztünk,úgy,hogy nem mondtunk le a támadás lehetőségéről sem.Mert a kontráink,életveszélyesek voltak.

Alig 15 perc volt hátra,amikor Szívós Gergő ivelését Székely Dávid csúsztatta meg,éppen Kovács Laci elé,aki azonnal lőtt a jobb oldalról, pár centivel mellé,sajnos!

A hazaiak távolról próbálták a kapunk előterébe ívelgetni a labdát,kevés sikerrel,de azért adódtak lehetőségeik nekik is,de olybá tűnt,ezek a lehetőségek,nem kidolgozott akciók voltak,hanem esetlegesek.A 85. percben került óriási helyzetbe Hamar Jani,de mire lőni tudott volna egy kétségbe esett védő ki tudta rúgni előle a labdát.

Aztán,habár nem vágytunk rá igazából,de eljött Fekete Laci pillanata is,amikor egy jó 20 méteres lövést kelett igen nagy bravúrral kitolnia.Feladat megoldva.

Az i-re a pontot Székely Dávid tehette volna fel,amikor is egyedül törhetett kapura,de lövését megint hárítani tudta a hazai kapus.A játékvezető 4 percet hosszabbított,és miután okosan lepergettük a másodperceket,elmondhatjuk,hogy újból bravúr győzelmet arattak fiaink,megérdemelten.Még a hazai nézők is elismerően szóltak a karcagi focisták teljesítményéről,és elismerték,hogy akár több gólos győzelmünk is megérdemelt lett volna.Kell ennél több?

Minden nehézség ellenére nagy győzelmet arattak a srácok,egy-két periódus kivételével okosan,higgadtan,nagyot küzdve irányították a mérkőzés menetét.Dícséret illet mindenkit,mert ezen a mérkőzésen egy igazi csapat volt a pályán,és végig bíztatva,támogatva egymást küzdöttek a srácok.Köszönet ezért a feledhetetlen délutánért!

A következő hétvégén hazai környezetben fogadjuk a Jászkisér csapatát,akiket az ősszel is le tudtunk győzni saját pályáján Székely Dávid góljával.Remélem egy remek,gólgazdag mérkőzésen sikerül újabb három pontot gyűjteni!

Hajrá Karcag!Veletek vagyunk!

Képek a mérkőzésről!

Orosz István gondolatai a mérkőzés után:

Gratulálok a csapatnak ismét.Nagyon foghíjasan tudtunk elmenni egy igen jelentős mérkőzésre mert a ballagóink nem tudtak részt venni a meccsen (Terjék, Farkas, Daróczi, Katona, Bencsik) és még voltak hiányzóink betegség és egyéb okok miatt. Az első helyezetthez látogattunk és az első félidőben eldönthettük volna a mérkőzést mert óriási helyzeteink voltak.Zolika remek szabadrúgásgóljával azért megszereztük a vezetést az első félidőben.A második játékrészben a hazai csapat átvette az irányítást, de nálunk adódtak ismét gólszerzési lehetőségek sajnos nem tudtuk lezárni a mérkőzést a második góllal, így izgulni kellett a lefújás végéig. Szerintem okosan játszva és aki el tudott jönni az nagy akarattal és koncentrálással egy magabiztos győzelmet aratunk a listavezető otthonában. Nagy gratuláció a csapatnak és köszönet Bukovszki Daninak, hogy kisegítette a csapatot.Hajrá Karcag csak a győzelem!

<<   >>

Szeretnél egy jó receptet? Látogass el oldalamra, szeretettel várlak!    *****    Minõségi Homlokzati Hõszigetelés. Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését.    *****    Amway termék elérhetõ áron!Tudta, hogy az általános tisztítószer akár 333 felmosásra is alkalmas?Több info a weboldalon    *****    Florence Pugh magyar rajongói oldal. Ismerd meg és kövesd az angol színésznõ karrierj&#232;t!    *****    Fele királyságomat nektek adom, hisz csak rátok vár ez a mesebirodalom! - Új menüpont a Mesetárban! Nézz be te is!    *****    DMT Trip napló, versek, történetek, absztrakt agymenés:)    *****    Elindult a Játék határok nélkül blog! Részletes információ az összes adásról, melyben a magyarok játszottak + egyéb infó    *****    Florence Pugh Hungary - Ismerd meg az Oppenheimer és a Dûne 2. sztárját.    *****    Megnyílt az F-Zero Hungary! Ismerd meg a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-sorozatát! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    A Cheer Danshi!! nem futott nagyot, mégis érdemes egy esélyt adni neki. Olvass róla az Anime Odyssey blogban!    *****    A 1080° Avalanche egy méltatlanul figyelmen kívül hagyott játék, pedig a Nintendo egyik remekmûve. Olvass róla!    *****    Gundel Takács Gábor egy különleges könyvet adott ki, ahol kiváló sportolókkal a sport mélységébe nyerhetünk betekintést.    *****    21 napos életmódváltás program csatlakozz hozzánk még!Január 28-ig 10% kedvezménnyel plusz ajándékkal tudod megvásárolni    *****    Szeretne egy olyan általános tisztítószert ami 333 felmosásra is elegendõ? Szeretne ha csíkmentes lenne? Részletek itt!!    *****    Új játék érkezett a Mesetárba! Elõ a papírral, ollóval, és gyertek barkácsolni!    *****    Tisztítószerek a legjobb áron! Hatékonyság felsõfoka! 333 felmosásra elengedõ általános tisztítószer! Vásároljon még ma!    *****    Hayashibara Megumi és Okui Masami rajongói oldal! Albumok, dalszövegek, és sok más. Folyamatosan frissülõ tartalom.    *****    A legfrissebb hírek a Super Mario világából és a legteljesebb adatbázis a Mario játékokról.Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    333 Felmosásra elegendõ! Szeretne gazdaságosan felmosni? Szeretne kiváló általános tisztítószert? Kiváló tisztítószerek!    *****    Ha tél, akkor téli sportok! De akár videojáték formájában is játszhatjuk õket. A 1080°Snowboarding egy kiváló példa erre