google-site-verification: google0fec882942f13186.html

FRISS HÍREK
FRISS HÍREK : Hol van a Mi csapatunk?

Hol van a Mi csapatunk?

Kukucska  2017.05.21. 09:58

Bevallottan győzni,és ezzel együtt a negyedik helyet megtartani utaztunk soros ellenfelünkhöz Tószegre.

Egy győzelem,egy döntetlen állt a tegnapi napig a Tószegiek "dicsőséglistáján"a lejátszott 13 hazai mérkőzésük után.Hát,nem valami fényes sorozat,az szentigaz,ezért bevallva,bevallatlanul is győzelemre számított minden Karcagi drukker,hiszen oldott már meg ennél sokkal nehezebb feladatot is csapatunk,elég csak a Jászárokszálláson elért győzelemre gondolnunk!Hogy mennyire nem volt alaptalan ez a gondolat,elég csak annyit tudnunk,hogy szeretett csapatunk az idegenbeli pontokat figyelembe véve a második helyen állt ebben az időszakban a megyében,így  ha a papírformát nézzük,sima Karcagi győzelemnek kelett következnie.Hát nem így lett.

Hiányzónk megint volt,Erdei Tibi személyében,aki munkahelyi elfoglaltsága miatt nem tudott elutazni Tószegre.A többiek Orosz mester rendelkezésére álltak.

Kiválóan előkészített pálya,kellemes környezet,és mintegy 100-120 néző várta a csapatokat,mi a kék mezünkben,a hazaiak tiszta fehérben léptek pályára,a mérkőzés gyászszünettel kezdődött.

Tószeg KSE - Karcagi SE 3 : 2 ( 1 : 2)

Karcag : Fekete-Kovács,Orosz,Farkas,Szőke-Terjék,Szentannai,Szívós G.,Hamar-Kupai,Székely.

Cserék : Belényesi,Daróczi,Szívós Gy.,Sipos.

A kezdeti tapogatózás után,hamar átvettük a játék irányítását,lendületesen,gyorsan,és ami a legfontosabb pontosan adogatva gyakorlatilag átköltöztünk a hazaiak térfelére.Gyorsan jöttek a helyzetek is,mindjárt a 6. percben,Farkas Sanyi került ziccerbe,lövése alig kerülte el a kaput.

9.perc.Hamar Jani végzett el egy szögletet,a bal oldalról,lövését a hosszún álló Szentannai Zoli visszafejelte,a középen érkező Szívós Gergő,pedig nagy erővel a kapu közepébe lőtt. 0:1!

Alig 1 perc múlva,a nagy kedvvel játszó Szívós Gergő került újra helyzetbe,de rosszul találta el a lasztit,így az elkerülte a kaput.Nem álltak le a fiúk,percenként adódott lehetőség a hazai kapu előtt.Negyed óra elteltével,Székely Dávid tudott elfutni a jobb oldalon,levitte a labdát az alapvonal közelébe,pontos beadására Szívós Gergő érkezett,de kapáslövése néhány centivel elkerülte a kaput.

18.perc. Szívós Gergő tért ölelő átadása Kovács Lacit találta meg a jobb oldalon,Laci belöbbölte a labdát a kapu előterébe,ahol Kupai,és Székely együttes erővel játszotta tisztára a labdát,ekkor érkezett megint Szívós Gergő,és a kapu közepébe lőtt. 0:2!

A 21.percben Szívós Gergő passzolta be a labdát az érkező Székely Dávid elé,aki fordulásból lőtt,de lövése a kapufáról kifelé pattant.

Ezidáig rengeteg helyzetet,és góllal kecsegtető támadást dolgoztunk ki,nagy iramot diktálva,teljesen szétziláltuk a vendéglátó védelmét,csak a hazaiak szerencséjén múlott,hogy nem vezettünk akár 4-5 góllal.A biztos vezetés tudatában,megnyugodtunk,visszább vettünk az iramból,talán túlzottan is sikerült,mert a hazaiak kezdtek éledezni,mi pedig kezdtük elszórni a labdákat,egyre pontatlanabbul,fegyelmezetlenebbül játszottak a fiúk,már alkalmanként nem sikerült a hazai támadásokat a kaputól távol semlegesíteni.Valljuk meg őszintén,úgy tűnt a saját nagy iramunkban elfáradtunk.Talán igen,talán nem,de lehet ennek tudható be,hogy közelebb kerültek a hazaiak hozzánk.

31.perc.A hazaiak játékosa Papp Viktor húzogatott az alapvonal közelébe,váratlanul egy csellel visszafordult a kapunk irányába,Fekete ekkor kilépett a kapuból(beadásra számítva),ám a támadó nagy erővel a rövid alsóba bombázott. 1:2!

Láthatóan hidegzuhanyként ért bennünket a bekapott gól,meg is zavarta a társaságot rendesen,a játékrész hátralévő részét bizony védekezéssel töltöttük a saját kapunk előtt.

A hazaiak nagyon belelkesedtek ettől a góltól,több lehetőségük is adódott a gólszerzésre,de szerencsére ezek mind ki is maradtak.

Felemásra sikeredett az első félidő,a lehetőségeink alapján,akár már az első 25 percben lerendezhettük volna a mérkőzés érdemi részét,hiszen akár 5-6 góllal is vezethettünk volna,ám mivel nem éltünk ezekkel a helyzetekkel,egy szerencsés találattal,a hazaiak újra nyílttá tudták tenni a találkozó kimenetelét.Reméltük,a második félidőben szerzünk még gólokat és megnyerjük a mérkőzést!

Változtatásra nem volt ok,így nem cseréltünk a második félidő kezdetére.Rögtön a félidő elején Kupai Krisztián került ziccerbe,de sajnos nem tudta a kapus lábai között ellőni a labdát,majd jött Terjék Peti,aki jó 25-ről lőtt,de a lövése igaz kicsivel,de elkerülte a kaput.Jól kezdtük tehát a második etapot is,újra voltak lehetőségeink a gólszerzésre.Kovács Laci is alig lőtt mellé futtából,majd nem sokkal később Szőke Norbi fejelhetett,egy szöglet után,de néhány centit Ő is tévedett,így fejese fölé szállt.Aztán úgy tűnt,megint fáradni kezdtünk.

70.perc.Terjék állította meg szabálytalanul a hazai támadást a saját térfelünk közepe táján,és amíg a játékvezető elmagyarázta a szabályokat,a háta mögül gyorsan elvégezték a szabadrúgást,igaz szabálytalanul,mert a labda gurult,de ezt sem Bán János,sem az aszisztense nem vette észre,így a gyors kontrával azonnal a kapunk előterébe kerültek a hazaiak,védelmünk bealudt,így a jobb oldali lövés a hosszúban kötött ki.Ezt szépen lekisértük szemmel!!! 2:2!!

No,ez a bekapott gól aztán még jobban szétzilálta csapatunk mentális erejét,megint elkezdtek a fiúk kapkodni,nagyon idegessé vált a társaság.A fáradság jelei is egyre jobban kiütköztek a csapaton,de ekkor még el-el jutottunk a hazai kapuhoz,bár ezek a támadások sajnos erőtlenek,kidolgozatlanok voltak.Mondanom se kell,a hazaiak,újra erőre kapva,csak jöttek,és jöttek,védekezésre kényszerítve fiainkat.Sajnos még a szerencsével is hadilábon álltunk.

77.perc.Egy jobb oldali beadást követően Kovács Laci elcsúszott a kapunk előterében,olyan szerencsétlenül,hogy amikor letette a földre a kezét a labda elakadt benne.11-es!A letett labdának Bodnár állt neki,és nagy erővel félmagasan a kapu bal oldalába lőtt.Fekete Laci jól érezte az irányt,talán bele is ért a lövésbe,de hárítani nem tudott!!! 3:2!!!

Na bumm!Volt még jó negyed óra a mérkőzésből,de őszintén,látszott,teljesen összeomlott a csapat,gyengécske támadásainkat rendre könnyedén hárították a hazaiak,percenként sérülést imitálva ,minden csere lehetőségüket kihasználva szépen lepergették a maradék időt,amit még 3 perccel meg is toldott a játékvezető.Ez a Tószegi győzelem azt jelentheti,hogy a hazaiak így már valószínűleg benn maradtak az I.osztályban,mi pedig a negyedik helyről lecsúszva immár a 6.pozícióban szégyenkezhetünk,és nem a mi kezünkben van a sorsunk,mert már csak reménykedhetünk,hogy az előttünk állók botlanak majd,és nem itt zárjuk a szezont.Hát meglátjuk mi lesz,mindenesetre számomra óriási csalódás ez a mérkőzés.Ha nem látom,el sem hiszem,hogy egy meccsen belül ilyen szélsőségekre képes csapatunk.Én,habár nem kellene,de szégyellem magam,és csak remélni tudom,hogy a következő mérkőzésre sikerül összekapnia magát a fiúknak,mert egy igen nehéz mérkőzés vár rájuk,egy jó passzban lévő Kisújszállás ellen a KUNSÁGI EL CLASSICÓN!Azért bízom a jó folytatásban!

Orosz István gondolatai a mérkőzésről:Jól kezdtük a mérkőzést és az első félidőben el kellet volna dönteni a meccset de nem koncentráltunk a helyzetek befejezésénél.A második félidőben is megvoltak a lehetőségeink de sajnos nem éltünk velük.,a hazai csapat meg helyzetek nélkűl megfordította a mérkőzést.