google-site-verification: google0fec882942f13186.html

FRISS HÍREK
FRISS HÍREK : Megint az első félidő döntött.

Megint az első félidő döntött.

Kukucska  2017.05.28. 06:56

A múlt heti Tószegi betli után,csak a győzelem volt elfogadható a Kunsági El Classicón.

Kellemes kora nyári időjárás,no meg egy mindíg éles csatát hozó Kunsági rangadó csalogatta a nézőket a Liget úti Sporttelep irányába,gyűltek is a népek rendesen,a kezdésre,talán 150-en is lehettünk.

A múlt heti botlásunknak köszönhetően elköszönhettünk vágyainktól,a dobogó már végleg elérhetetlen lett számunkra.Persze egy ilyen "szomszédvárak" találkozó,mindíg felpezsdíti az ember vérét,függetlenül attól,hogy melyik csapat éppen hol tanyázik a tabellán,vagy éppen milyen formában van.Nos attól szép ez az egész,hogy ezek a dolgok mit sem számítanak,csak is egy a lényeg,az adott napon kinek jön ki jobban a lépés.Nos ezúttal is ez történt.

Ezúttal Szívós Gyuszi már a kezdőben kapott helyet,Orosz mester,pedig saját magát a kispadra ültette(talán elégedetlen volt a heti edzésmunkájával),ki tudja,mindenesesetre Hamar Janival arra vártak,mikor léphetnek Ők is a pályára.

A mérkőzés gyászszünettel kezdődött,mivel András János volt önkormányzati képviselő,aki hosszú éveken keresztül a szakosztály vezetőségében tevékenykedett,váratlanul elhunyt!

Karcagi SE - Kisújszállási SE 3 : 2 ( 3 : 1 )

Karcag : Fekete - Daróczi,Farkas,Szőke,Kovács-Szentannai,Szívós G.,Szívós Gy.,Kupai-Erdei,Székely.

Cserék : Szendrei,Orosz,Hamar.

Az első negyed óra óvatos próbálkozásokkal telt,igazán komoly lehetőség nem alakult ki egyik kapu előtt sem,hosszasan méregették egymást a csapatok,talán túl óvatosan is.Ezt unta meg Szőke Norbi,akinek jó 20-22 méteres lövését védte ügyesen a vendégek 16 éves kapusa.Élénkülni látszott a mérkőzés,egyre többször veszéjeztettünk a vendég kapu előtt,olyannyira,hogy a 18. percben Erdei Tibi ballábas lövése a keresztlécen csattant.No,ez már azért lehetőség volt a javából.

21.perc.Székely Dávid indult meg a jobb oldalon,Kupai Krisztiánnal szépen kipasszolták a Kisúji védelmet,aminek következtében,Dávid egyedül maradt a kapussal szemben,aki kiindult a kapujából,ekkor Dávid okosan elhúzta melette a labdát és közelről a kapu közepébe lőtt. 1 : 0 !

Nem álltak le a fiúk,gyorsabb,élénkebb lett a játék,szemre is tetszetősen adogattak a srácok,aminek hamar meg is lett az eredménye.

24.perc.Szentannai Zoli mélységi indítására Székely Dávid indult,és miután lerázta a védőit,a kiinduló kapus fölött nagyon okosan emelte a labdát a kapu közepébe. 2 : 0 ! Remek passz,szép gól.

Futószalagon termeltük a helyzeteket,a közönség élvezte a játékot,gyorsan és inprovizatívan játszottak a fiúk,aminek egy újabb találat lett a jutalma.

29.perc. Ezúttal Szívós Gyuszi adott egy pompás lasztit jobbról a középen felfutó Székely Dávidnak,aki átvette azt,és azonnal lőtt is,a Kisújiak hálóőre még bele tudott érni,de a jobb sarokra tartó lövés így is a kapuban landolt. 3 : 0 ! Ragyogó csatárteljesítmény,és tegyük hozzá MESTERHÁRMAS is egyben.

A 37.percben pontot tehettünk volna a mérkőzés érdemi részére,amikor is Erdei Tibi már második lövésével találta el a keresztlécet,a tesztelés pozitív volt,ezúttal sem tört el a léc.

Talán túlságosan is megnyugodtak a fiúk,de megint jött a szokásos "gólt kapunk a semmiből"szindróma.38.perc.Egy váratlan,kósza támadásból érkezett egy beadás a kapunk előterébe,többen is tisztázhattak volna,úgy látszott,mindenki a másikra várt,no ezt kihasználva a Kisújszállási Ladányi váratlanul kozmetikázott az eredményen. 3 : 1 !

Azért nem eszik olyan forrón a kását,nem omlottunk össze ettől a malőrtől és további támadásokat vezettünk a Kisúji állások ellen,aminek erdményeként az igen peches napot kifogó Erdei Tibi 10 másodpercen belül akár két gólt is szerezhetett volna.Először közeli emelését védte a vendég kapus,majd rögtön ezután jobbal alig lőtt mellé,egy szinte kihagyhatatlan ziccert.

Az első félidőben igen látványosan,sokszor nagyon tetszetősen játszottak a fiúk,(te jó ég,hányszor leírtam már az idén),ha egy kicsivel jobban koncentrálunk,vagy nagyobb a szerencsénk,már akár 5-6 góllal is vezethettünk volna,de már mint olyan sokszor,ez ezúttal sem így lett,sajnos.

A szünetben ezúttal is tombola sorsolás volt a KLBK és támogatói részéről,de a technika ördöge közbeszólt,mert hosszú perceken át nem volt áram,így hangos kiabálással kelett a túloldali tombolavásárlókat tájékoztatni a kihúzott számokról,vidám perceket varázsolva a beszólások miatt!A lényeg,minden tombola tárgy gazdára talált.

A második félidő első negyed órájában alig akadt említésre méltó esemény,könnyed játszadozás folyt a pála közepén,helyzet,szinte alig,persze ez a legkevésbé sem zavarta a "B" közép lelkes szurkolóit,akik végig buzdították a csapatot idei utolsó hazai mérkőzésükön.

Aztán,sajnos ezt kell írnom,ahogyan már mostanság lenni szokott,összehoztunk egy gólocskát a vendégeknek.Az történt,hogy a 70. perc tájékán egy ártatlan kapunk felé guruló labdát kísért haza Szentannai Zoli,amire Fekete Laci is kiindult,hogy mi,vagy mi nem történt,azt nem tudom,de a bátran a labdát megtámadó Kisúji Oros,kettőjük között valahogy csak belepiszkált a labdába,és az így akadálytalanul gurult a kapunkba. 3 : 2 !

No,ennek fele sem tréfa,csapatunk mindjárt feljebb is kapcsolt egy fokozattal,aminek az lett az erdménye,hogy újra élvezhetőbb lett a játék.Aztán persze jöttek a helyzetek is újra.előbb Hamar Jani lövését hárította üggyel-bajjal a vendégek portása,Majd Székely Dávid emelése kerülte el pár centivel a Kisúji hálót.Szóval utolsó erőtartalékaikat is mozgósítva mentek a srácok előre,becsülettel.Alig 5 perc volt hátra,amikor újfent Hamar Jani és Székely Dávid főszereplésével sikerült megkavarni a vendégek amúgy sem acélos védelmét,de a Kisúji kapus ezúttal nagy bravúrt bemutatva tudta hárítani Jani lövését.

Lassan leperegtek az utolsó percek,a mérkőzés végén,láthatóan fáradt csapatunk,megköszönte a lelkes szurkolást,majd bevonultak a csapatok az öltözőbe.Ezt követően még kedélyes beszélgetések zajlottak a Sport Büfé körül,ahol ki-ki vérméséklete és pénztárcája lehetőségeinek kihasználásával fogyasztott a termékek közül.

Főleg az első félidőben,de a másidik bekapott potyagól után játszott csapatunk mondhatni jól.Habár szerintem,és a többség is így gondolja,sokkal jobban is tudnak ezek a srácok focizni,de valahogy ez a szezon nem akar összeállni,ilyen-olyan okok miatt,amibe most nem mennék bele.Aki rendszeresen olvassa tudósításainkat,vagy megnézte a mérkőzéseket személyesen,láthatta az okokat,tapasztalhatta a formaingadozásokat,ami nem volt eddig jellemző ránk.Ezzel a győzelemmel és a Törökszentmiklósi csapat újabb betlijével előre léptünk a tabella 5. pozíciójába,az utolsó idegenbeli mérkőzésünk tétje az lesz,hogy emelt fővel tudunk-e búcsúzni ettől a kevésbé sikeres szezontól,és megtartjuk-e ezt a pozíciót.A pontokért Rákóczifalva ellen kell megküzdenünk,remélem sikerül.

Orosz István gondolatai a mérkőzésről:Gratulálok a csapatnak a győzelemhez.Szerintem az első félidőben eldöntöttük a mérkőzést és ,ha jobban koncentrálunk akkor még nagyobb arányban is fordulhattunk volna. Sajnos nem vagyunk jó erőállapotban, ezért várható volt,hogy a Kisújszállási csapat átveszi az a második félidőben az irányítást. Kibírtuk a rohamokat és az utolsó negyedórában pedig már kontrolláltuk a mérkőzést.Hajrá Karcag,csak a győzelem!