google-site-verification: google0fec882942f13186.html

FRISS HÍREK
FRISS HÍREK : Gólzápor a kánikulában.

Gólzápor a kánikulában.

Kukucska  2017.06.05. 08:54

Szezonzáró utolsó mérkőzésére készült csapatunk.Csak egy elfogadható eredmény születhetett,a győzelem.

Rekkenő hőség és olyan 100-120 néző fogadta a csapatokat ezen a szombat délutánon.A hazaiak tét nélkül léptek pályára,hiszen a biztos bennmaradásuk már az előző fordulóban realizálódott,persze szerettek volna szépen búcsúzni a saját közönségüktől.A mi részünkről azért nem beszélhettünk tétnélküliségről,mert egyrészt az 5.,nem túl dicsőséges hely biztos megőrzéséhez győzni kelett,másodszor,de nem utolsó sorban,még ott volt a lehetőség Székely Dávid előtt,hogy megszerezze pályafutása második Megye I-es Gólkirályi címét.

Nos,egy kis túlzással a csapat a győzelem megszerzése melett erre  fektette a fő hangsúlyt,ennek érdekében Orosz Pisti támadó felállású 11-et küldött a pályára.

A mérkőzés előtt a hazaiak elbúcsúztatták az aktív pályafutástól két játékosukat is,nevezetesen Szoboszlai Imrét,és Nász Norbertet,ennek megfelelően a mérkőzés megkezdése előtt egy kis rögtönzött ünnepséget tartottak a kezdőkörben.

Rákóczifalva SE - Karcagi SE 3 : 9 ( 1 :5 )

Karcag : Fekete - Daróczi ,Farkas,Szőke,Szentannai - Kovács,Szívós G.,Szívós Gy., Erdei - Kupai,Székely.

Cserék : Belényesi,Terjék.

Minden bizonnyal meghatódtak a fiúk a mérkőzés előtti ünnepségen,vagy igen komolyan a hatása alá kerülhettek,mert rendesen bealudtak a kezdetekre.Történt,hogy eladtuk a labdát a kezdőkörben,igaz,az indítás méteres lesen találta a támadót,de hát az a les amit beintenek,és meitélnek,szóval bevezette a labdát a büntető területen belülre,ahol Farkas Sanyi,igaz nem szándékosan,de összekoccantotta a bokáját.Bumm,jogos 11-es!A büntetőnek az előbb még meghatódva emléktárgyat átvevő Szoboszlai futott neki,aki a balra vetődő Feketét becsapva a kapu közepébe lőtt.Mindezt az első percben! 1:0!!!

Nem zuhantunk össze azonban,lelkesen,immáron jobban figyelve,koncentráltabban,egyszersmint gyorsabban kezdtünk el focizni,aminek hamarosan meg is lett az erdménye,hiszen szinte azonnal helyzettel,helyzetekkel bizonyítottuk,nem asszisztálni jöttünk,hanem győzni.

8. perc.Szentannai Zoli végzett el szabadrúgást a jobb oldalról,jó 30 méterre a kaputól,beadását ,igaz csak másodszorra,de sikerült Erdei Tibinek a kapuba kotornia. 1:1!

10. perc. Kupai Krisztián kapott egy igen jó indítást a pálya közepén,egyből Székely Dávidot indította,aki kilőtte a hosszú sarkot. 1:2!

16. perc. Újra Kupai Krisztián kapott egy jó indítást középen,ezúttal azonban jó ütemben lefutotta a védőit,és a kapust is elfektetve a kapu közepébe gurított. 1:3!

27. perc. Ezúttal Székely Dávid kapott megint középen egy jó indítást,majd egy csellel tisztára játszotta magát,és a tehetetlen kapus melett a bal alsóba lőtt. 1:4!

40. perc A hazai kaputól mintegy 20 méterre középről kaptunk egy jogos szabadrúgást,a labdának a két hét múlva esküvőjére készülő Szívós Gergő futott neki,és jobbal,nagyon szépen tekert a bal felső pipába,újra munkát adva a pókoknak. 1:5!

Az első percben kapott büntetőgól ellenére igazi focimajálist teremtettek a fiúk,a gólokon kívül számtalan lehetőséget elpuskázva,még a hazai publikumot is olykor elismerésre bírva,gyakorlatilag már az első félidőben eldöntötték a bajnoki pontok sorsát.Már csak egy nyitott kérdés maradt csupán,egy betyáros hajrát követően sikerül-e Székely Dávidnak begyűjtenie immár másodszor a gólkirályi címet.

A szünetben kettős cserét hajtottunk végre,a kapuban Belényesi Laci,a pályán pedig Terjék Peti foglalta el a helyét.Fekete Laci és Erdei Tibi pihenhetett a második félidőben.

Még a kellemesen hűvös öltözőben maradtak ,legalábbis a mieink,mert a hazaiak,védelmünk hathatós segítségével megszerezhették második góljukat is,alig 30 másodperc alatt,egy gyors kontrát vezetve a "védelmünket"kipasszolva. 2:5!

Aztán megint a mi perceink következtek,Székely Dávid,egy kis szerencsével,vagy nagyobb koncentrációval,de már ekkor eldönthette volna a lényegi kérdéseket,persze,ami késett,nem múlott!

55.perc.Szöglethez jutottunk,amit Szentannai Zoli végzett el a szokásoknak megfelelően,középreívelésébe belefejelt Szőke Norbi,ám a középretartó fejest a kapus hárította,de a kipattanó pontosan Farkas Sanyi elé került,aki közelről a kapuba lőtt. 2:6!

70.perc.Daróczi Dani indult meg bátran a jobb szélen a labdával,középre adott,Kovács Lacihoz,aki egyből továbbított Székely Dávidhoz aki igen lendületesen érkezett középen.Dávid egyből a kapu közepébe lőtt. 2:7!

74.perc. Székely Dávid kapott remek labdát a 16-os előterében,jól tolta meg,a védők lemaradtak,és így Dávid fordulásból a kapu bal oldalába lőtt. 2:8!

86.perc. A hazaiak játékmestere Szoboszlai kapott teljesen üresen egy indítást jó 30 méterre a kapunktól,nem teketóriázott,és egyből átemelte azt a kissé kint álló Belényesi Laci felett. 3:8!

88.perc. Székely Dávid húzogatta a labdát a hazai 16-os vonala előtt,majd estében ellőtte a labdát,ami a kapu bal oldalában landolt.Ja kérem,ha egy üzlet beindul. 3:9!

A mérkőzés végén a nézők vastapssal jutalmazták a csapatokat,hiszen a nagy hőség ellenére igazán közönség szórakoztató produkciót nyújtottak a fiúk.Nekünk kettős örömünk is volt,hiszen győzelmünkkel megtartottuk az 5. helyet (ami valljuk meg őszintén,alul múlta a várakozásainkat),de aminek igazán tudtunk örülni,az Székely Dávid újabb gólkirályi címe,amihez ezúton is őszintén gratulálunk.

Felemásra sikeredett ez a bajnokság,voltak igazán ígéretes,igazán izgalmas és nagyon jó mérkőzéseink,de sajnos voltak, nagyon gyenge,teljességgel megmagyarázhatalan teljesítmények is.Ezeknek a boncolgatása,értékelése nem az én feladatom,gondolom egyszer majd erre is sor kerül a megfelelő fórumokon.Az azonban biztos,hogy komoly változásokra,változtatásokra van szükség,komoly a csapat és a város mútjához méltó célok kitűzésével,és a megfelelő támogatók megtalálásával,bevonásával előre kell lépni,mert az egyértelmű,hogy ezzel a helyben toporgással szépen lassan elveszítjük minden értékünket és potenciálunkat.

Orosz István gondolatai a mérkőzés után:Gratulálok a csapatnak a győzelemhez. Egy igen változatos szezonon vagyunk túl.Köszönöm a fiúknak az egész éves munkáját. Köszönöm a szakosztálynak a támogatását és munkáját. Kiemelt köszönet jár a KLBK minden egyes tagjának, akik mindig mellettünk álltak egész évben és támogattak bennünket. Úgy érzem azért maradt jócskán a csapatban az eredmények tekintetében sok pont, de sajnos magunkat kell hibáztatni ezért. Le kell vonni a tanulságokat és értékelni kell az évet. A hibákból tanulva és azokat kijavítva.

Mindenféleképpen egy erősebb és ütősebb csapatot kell összeállítani a következő szezonra. Ez a csapat többre hivatott,, ha mindenki odateszi magát edzésen és mérkőzésen egyaránt. Gratulálok Székely Dávid gólkirályi címéhez. Hajrá Karcag, csak a győzelem!

Képek a mérkőzésről!

Kedves olvasók!A KLBK tagjai és támogatói jóvoltából,sátrakat állítanak a Birkafőző Fesztiválon a Múzeum,iskola felőli sarkánál,és finom birkaétkekkel és babgulyással várják a focit és a csapatot kedvelőket.Természetesen lehet az ételekből vásárolni is,akár elvitelre is,ezzel is támogatva a csapatot és céljaink elérését is.Mindenkit várunk hát szeretettel,lesz birkapöri,bagulyás,sör,bor és miegymás!!!