google-site-verification: google0fec882942f13186.html

FRISS HÍREK
FRISS HÍREK : Parázs mérkőzésen,megérdemelt győzelem!

Parázs mérkőzésen,megérdemelt győzelem!

Kukucska  2017.09.03. 10:57

Nem rajtoltunk valami fényesen ebben a szezonban,ám a játékosok és a szurkolók egyöntetűen úgy gondolják,ennél sokkal többre hivatott "ezer sebből vérző" csapatunk.

Kellemes ,késő nyári időjárás és mintegy 50-60 néző fogadta a csapatokat ezen a szombat délutánon.Meglepetésként érte az érdeklődőket,hogy összesen 13 játékos melegített a center pályán.Ennek oka,hogy több fiatal labdarúgó úgy gondolta,nem kíván a felnőtt csapatban focizni,talán nem eléggé nagy megtiszteltetés számukra,hogy egyáltalán számításba kerülhettek a szakvezetés elképzelései szerint.Az okokat természetesen nem ismerhetjük,mert nem osztották meg velünk,mindenesetre elgondolkodtató,hogy a mai generáció egyes tagjai milyen könnyen,vélt,vagy valós sérelmeik okán egyik pillanatról a másikra elhagyják azt a közeget,amelyben eddig nevelkedtek.No,lelkük rajta!

Sajnos még egy rossz hír érkezett a mérkőzés kezdetére,ugyanis Orosz mester is ágynak esett,olyannyira,hogy ki sem tudott látogatni a mérkőzésre.Innen is kívánunk neki minél hamarabbi gyógyulást!Így aztán beugróként Varga Zoli látta el a szakvezetői teendőket.

Jutott azért jó hír is erre a napra,ugyanis visszatért csapatunk kapitánya Szívós Gergő,aki rögtön el is foglalta helyét a védelem tengejében.

A mérkőzés kezdetekor köszöntötte a nagyérdemű a Karcagi Labdarúgás önzetlen támogatóját,Simon Istvánt 62. születésnapján,aki a kezdőrúgást is elvégezte ezen apropóból,majd átvette a KLBK ajándékát is.

Bán János játékvezető sporttárs sípszavára néhány perc csúszással igaz,de ezután el is kezdődött a mérkőzés.

Karcagi SE - Jászfényszaru VSE  2 : 1 ( 1 :0 )

Karcag : FEKETE - KOHÁRI,SZÍVÓS,Szőke - Kovács,Szentannai,Nagy,Serucza,Terjék - DOMOKOS,KUPAI.

Cserék : Kiss,Erdei.

A kezdeti percek tapogatózása után kissé mezőnyfölény harcoltak ki a vendégek,de mivel a középpályánk jól szűrt,alig jelentettek veszélyt a kapunkra.Nyugodtnak tűntek a fiúk,semmi kapkodás esztelen rohangálás,inkább higgadt megoldások,gyors átgondoltnak tűnő támadások jellemezték ezt az időszakot.Amikor már úgy érezhették volna a vendégek,hogy teljesen uralják a mérkőzést villámcsapásként érte őket a bekapott gól.

20.perc.Szívós Gergő érezte meg a lehetőséget,amikor is labdát szereztünk a saját térfelünkön,felnézett,és olyan jó 40 méteres indítása a 16-oson belül találta Domokos Attilát,aki harcosan két védő szorításában is megszerezte a labdát,majd a jobb alsó sarokba bombázta azt. 1:0!

Nem tudhatom,hogy ez a taktika része volt-e,de hogy remek helyzetfelismerés az biztos.A vendégek "magabiztossága"ha volt is ilyen egyszerre elszállt,teljesen átvettük a játék irányítását ezután.Magabiztosan védekeztünk,és gyors embereinket hol az egyik,hol a másik szélen rendszeresen jó indításokkal tömtük,ami sokszor igen nagy zavart okozott a vendégek védelmében.Ezen a szinten,ritkán látható igen jó iramú volt a mérkőzés,nem ritkán kemény összecsapásokkal fűszerezve.Bán János játékvezető ezen összecsapások hozadékát legtöbbször igen jó érzékkel itélte meg,de Ő is ember,így véleményem szerint tévedett is,védelmében legyen írva,nem volt könnyű dolga,mivel rengeteg esemény történt a pályán,bizony sokszor nehéz volt lekövetnie.

Jól tartottuk az ellent,aki igazán komoly helyzetet nem is tudott kialakítani a kapunk előtt,ami esetleg azzá válhatott volna a védelmünk álltal hatástalanítva lett,vagy Fekete Laci magabiztosan védte azokat.

Nyugodtabban térhettünk volna pihenőre a szünetben,ha "véleményem szerint"szabályos gólunkat nem anulálja Skultéti sporttárs les címén.Hiába követelték többen is a nézők soraiból ,hogy nézzék meg a "video bíró" segítségével,sajnos erre nem volt mód és lehetőség.

Igen jó első félidőn voltunk túl.Élvezetes,olykor lüktető játékot hozott az első 45 perc,amiben főleg taktikailag nőttünk a vendégek fölé.Sikerült több nagy lehetőséget kialakítanunk,veszélyes kontrákat vezettünk,de ami a legfontosabb,lőttünk egy gólt,ami a vendégeknek ugyebár nem sikerült.Bíztunk a jó folytatásban.

A második félidő elején ,mit is tehetett mást,egyből támadólag lépett fel a vendég alakulat,azonban a védelmünk igen jól állta a sarat,ici-pici területet sem hagyott a vendég támadóknak,hogy veszélyt alakíthassanak ki a mi kapunk előtt.

Továbbra is a jó kontráinkban bízhattunk,ezt erőltettük,aminek hamarosan meg is érett a gyümölcse.

56. perc. Daróczi Dani mutatott be egy szép szerelést a saját térfelünk közepén,majd a megszerzett labdával megiramodott a jobb szélen.Lefutotta a rá támadó vendég védőt,és az elemében lévő középen kiugrani készülő Kupai Krisztiánhoz passzolta a lasztit.A fénykorát idéző Krisztián átvette a labdát,majd három védőt lefutva és kicselezve az elbizonytalanodó kapus melett a kapu közepébe lőtt! 2:0!

Nagyon szép teljesítmény volt,mind Dávidé,mind Krisztiáné,ez a támadás tényleg gólt érdemelt!

Ezután sem álltunk vissza teljesen,igyekeztek a fiúk ugyan olyan magabiztosan őrízni a kapunk érintetlenségét mint azelőtt,de nem feledkeztek meg az ellenfél kapuját sem támadni.Akár el is dőlhetett volna véglegesen a meccs sorsa,de sajnos több olyan lehetőséget is hagytunk kihasználatlanul,ami gólt érdemelt volna.

A vendégek nehezen bírták idegekkel ,a játékosaink fickándozását,így több igen durva belemenés és szabálytalanság is bekerült a repertoárjukba,a játékvezető ezt egy ideig tűrte,próbálta jó szóval észhez téríteni a durván játszó vendégek egy-két begőzölt játékosát,de aztán ezt megunva végre elővette a már-már elfelejtett lapjait.

72.perc.Egy kósza vendég támadást,talán fölöslegesen,de szabálytalanság árán sikerült csak megállítani olyan jó 25 méterre a jobb oldalon a kapunktól.A sorfalunkat sikerült felállítattni vagy 11-12 méterre a labdától,aminek a Fényszarui játékos jó messziről futott neki,és egy bődületes felső léces kapufát lőtt.Ám itt még nem volt vége,mert a kipattanóra kissé elmélázó védőink között Tóth Márk érkezett és a kapu bal oldalába lőtt. 2:1!

Volt még hátra majd csak 20 perc,sokan féltették a csapatot,hogy a lendületbe kerülő vendégek rohamait majd nem bírják.Nos Ők tévedtek.Nem álltunk ugyan is vissza bunkerfocit játszani,hanem bátran támadva legalább 4-5 óriási lehetőséget sikerült kialakítanunk a vendégek kapuja előtt.Előbb két nagy helyzet adódott Kupai Krisztián előtt,majd Domokos Attila is eldönthette volna,de még az időközben becserélt Kiss Sanyi is szinte kihagyhatatlan helyzetbe került,amit sajnos mégis csak sikerült kihagyni.Miközben pergtek a percek,volt olyan vendég játékos,akinek felmondta a szolgálatot az idegrendszere,és teljesen fölösleges dulakodást rendezett,amire Bán János válasza a piros lap felmutatása volt,így Száraz Róbernek,egészen biztosan jutott meleg víz.

Nagyon kellemes,élményekben gazdag,igazi pörgős,szép támadásokkal fűszerezett,kemény férfias csatákat hozó,győztes mérkőzésen vagyunk túl.Bebizonyították a fiúk,hogy nem felejtettek el focizni,és minden nehézség ellenére igen is van csapatunk.Ma jelesre vizsgáztak küzdeni tudásból,akaratból,és összetartásból!

Szép volt fiúk,azt hiszem mindannyiunk nevében mondhatom,köszönjük ezt a szép sport élményt nektek!

<<   >>

Szeretnél egy jó receptet? Látogass el oldalamra, szeretettel várlak!    *****    Minõségi Homlokzati Hõszigetelés. Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését.    *****    Amway termék elérhetõ áron!Tudta, hogy az általános tisztítószer akár 333 felmosásra is alkalmas?Több info a weboldalon    *****    Florence Pugh magyar rajongói oldal. Ismerd meg és kövesd az angol színésznõ karrierj&#232;t!    *****    Fele királyságomat nektek adom, hisz csak rátok vár ez a mesebirodalom! - Új menüpont a Mesetárban! Nézz be te is!    *****    DMT Trip napló, versek, történetek, absztrakt agymenés:)    *****    Elindult a Játék határok nélkül blog! Részletes információ az összes adásról, melyben a magyarok játszottak + egyéb infó    *****    Florence Pugh Hungary - Ismerd meg az Oppenheimer és a Dûne 2. sztárját.    *****    Megnyílt az F-Zero Hungary! Ismerd meg a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-sorozatát! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    A Cheer Danshi!! nem futott nagyot, mégis érdemes egy esélyt adni neki. Olvass róla az Anime Odyssey blogban!    *****    A 1080° Avalanche egy méltatlanul figyelmen kívül hagyott játék, pedig a Nintendo egyik remekmûve. Olvass róla!    *****    Gundel Takács Gábor egy különleges könyvet adott ki, ahol kiváló sportolókkal a sport mélységébe nyerhetünk betekintést.    *****    21 napos életmódváltás program csatlakozz hozzánk még!Január 28-ig 10% kedvezménnyel plusz ajándékkal tudod megvásárolni    *****    Szeretne egy olyan általános tisztítószert ami 333 felmosásra is elegendõ? Szeretne ha csíkmentes lenne? Részletek itt!!    *****    Új játék érkezett a Mesetárba! Elõ a papírral, ollóval, és gyertek barkácsolni!    *****    Tisztítószerek a legjobb áron! Hatékonyság felsõfoka! 333 felmosásra elengedõ általános tisztítószer! Vásároljon még ma!    *****    Hayashibara Megumi és Okui Masami rajongói oldal! Albumok, dalszövegek, és sok más. Folyamatosan frissülõ tartalom.    *****    A legfrissebb hírek a Super Mario világából és a legteljesebb adatbázis a Mario játékokról.Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    333 Felmosásra elegendõ! Szeretne gazdaságosan felmosni? Szeretne kiváló általános tisztítószert? Kiváló tisztítószerek!    *****    Ha tél, akkor téli sportok! De akár videojáték formájában is játszhatjuk õket. A 1080°Snowboarding egy kiváló példa erre