google-site-verification: google0fec882942f13186.html

FRISS HÍREK : Megérdemelt,de küzdelmes győzelem a szezonzárón.

Megérdemelt,de küzdelmes győzelem a szezonzárón.

Kukucska  2017.11.19. 10:06

Sorozatban harmadik győzelmünk megszerzéséért utaztunk Tiszaföldvárra.

Két fölényes győzelemmel (4:0 Csépán és Magabiztos 5:1-es siker a Kunsági El Classicón Kisúj ellen) felvértezve utaztunk idei utolsó,szezonzáró megmérettetésünkre Tiszaföldvárra.

Vendéglátónk szerény teljesítménnyel az utolsó előtti helyen tartózkodva várt bennünket.Célunk csak egy lehetett,csak is a győzelem.

Sajnos az egyre jobb formába lendülő Erdei Tibi nem tudott munkahelyi elfoglaltsága miatt a csapattal tartani,így a sérüléséből még mindíg nem 100%-ban felgyógyuló Kovács Laci volt kénytelen vállalni a játékot.

Rettenetesen mély,sáros, hepe-hupás,vizes talaj fogadta a csapatokat,talán ha 70-80 néző volt kíváncsi erre a mérkőzésre.ebben a kellemesnek egyáltalán nem mondható időjárásban.

A múlt héten történtekhez képest,ezúttal időben,rendben megérkeztek a játékvezetői hármas tagjai is,Baráth Gábor játékvezető,és két segítője,Friebert és Slezák sporttársak,így hát nem volt akadálya a mérkőzés megtartásának.

Tiszaföldvár VSE - Karcagi SE 1:2 (1:1)

Karcag = Belényesi-Bencsik,Orosz,Szívós,Domokos,Terjék,Szentannai,Szőke,Csörögi,Kiss,Kovács.

Cserék = Fábián,Sipos,Kupai.

Nehezen alkalmazkodtak a játékosok a rossz talajviszonyokhoz,ritkán sikerültek pontosra az átadások,persze ezen nem kell csodálkozni,hiszen olykor még lépni,állni is nezéz volt a csúszós sáros füvön.

A hazaiak alkalmazkodtak jobban,hamarabb ezekhez a viszonyokhoz,és legnagyobb bánatunkra elég hamar sikerült előnyt szerezniük a sok csatát megélt Ladányi Tibor révén egy védelmi hibát követően, már a 15.percben a hálónkban pihent meg a labda. 1:0!

Nem adták azonban fel a fiúk,sikerült némi mezőnyfölényre szert tenni,és a szélvészgyors Terjék Peti elfutásainak köszönhetően,egyre több lehetőség adódott az egyenlítésre.Ezeket azonban rendre ki is hagytuk,no nem mindíg azért mert elügyetlenkedték a fiúk,legtöbbször a talaj tréfálta meg őket.Persze mentek becsülettel,küzdöttek hajtottak,és ennek is,mint a jól végzett munkának,meg is lett az eredménye.

39.perc. Szögletet végezhettünk el a a hazai kapunál.Szentannai Zolika lövését még védte a hazai kapus,ám a kipattanó pont Bencsik Zoli elé került,aki azonnal a kapuba továbbította azt. 1:1!

Eztán a szünetig még volt egy-két kisebb lehetőségünk a gólszerzésre,de ezek mint az eredmény is tükrözi,csak lehetőségek maradtak.

A második félidő azonban rólunk szólt.Sok-sok helyzetet kidolgozva,(de ki is hagyva) komoly mezőnyfölényben játszottunk,gyűrtük az ellent rendesen,de csak nem akart az a fránya újabb gólunk megszületni.Végre fáradni kezdtek a hazaiak,egyre többet hibáztak.Ezt sikerült is kihasználnia a fiúknak.

76.perc. Szabadrúgáshoz jutottunk a hazai kapu előterében,Szőke Norbi szemfülesen nem állítgatta a labdát,hanem gyorsan a középen helyezkedő Domokos Attilához passzolt,aki egy állítás után nagy erővel lőtt a ledermedt kapus melett a hálóba. 1:2!

A hazaiakban már nem volt erő és hit az eredmény módosításához,így erőtlen próbálkozásaik nem is hoztak sikert számukra.Volt még egy-két lehetőségünk nekünk is a gólszerzésre,de ezek kimaradtak,így nem változott az eredmény,ha nehezen is,megküzdve az elemekkel is,de győzni tudtunk,így az őszi szezonban először fordult elő velünk,hogy egymás után 3 mérkőzést tudtunk nyerni.

Nehéz szezonon vagyunk túl.Legyünk őszinték,csalódás ez a szereplés,akár hogy is nézzük.Rengeteg gond,baj nehezítette a felkészülést,a szezon közbeni sérülések (Kupai Krisztián,Nagy Roli,Kovács Laci)sem segítették elő a jobb szereplést,arról már nem is beszélve,hogy egyes játékosok hozzáállása is hagyott némi kívánni valót maga után.No meg persze az a fránya edzéslátogatás a rákfenéje alabból mindennek,nos ebben sem jártunk az élen.

Komoly feladat vár a Szakosztály vezetésére,és a szakmai munka irányítóira,hogy rendbe tegyék a csapat háza táját,egyértelműsítsék és kijelöljék az elvárt utat,természetesen úgy,hogy ehhez a feltételeket maximálisan biztosítják.Szóval lesz feladat bőven a téli szünetben,már ha nem akarunk világ csúfjára , a Karcagi focis hagyományokat megcsúfolva,szerepelni ebben a bajnokságban!?

Orosz István edző értékelése :Mély talajú pályán magabiztos győzelmet arattunk egy igen lelkes és jól futballozó Tiszaföldvár ellen. A támadóinknak voltak nagy területei és ezért elég sok ígéretes akcióink voltak ,de ezen a sáros, földes pályán sajnos az utolsó passzok rosszra sikeredtek.Hamar megszerezte a hazai csapat a vezetést egy szöglet révén, de egy kipattanó lövést Bencsik Zoli még értékesíteni tudott az első félidőben.

A második félidőben is többet birtokoltuk a labdát és nagyobbnál nagyobb helyzeteket alakítottunk ki, de a gól csak nem akart összejönni. Majd egy gyorsan elvégzett Szőke Norbi szabadrúgást Domokos Attila szép átvétellel és jó befejezéssel értékesíteni tudott. Gratulálok a csapatnak a győzelemhez és köszönöm mindenkinek az éves munkáját. Hajrá Karcag csak a győzelem!