google-site-verification: google0fec882942f13186.html

FRISS HÍREK
FRISS HÍREK : Igazi csupaszív játékkal,remek győzelem.

Igazi csupaszív játékkal,remek győzelem.

Kukucska  2018.04.22. 09:26

A múlt heti vízilabda eredmény után, ( 6:6 Fegyverneken ) reméltük,csapatunk jobban védekezik,de hasonló eredményességgel támad!

Remek idő,24 C fokot mutatott a hőmérő,kellemesen fujdogáló szellő, és mintegy 100 néző,(ami valljuk meg bántóan kevés még akkor is,ha ez a nap kivételesen munkanappá volt nyílvánítva,) fogadta a csapatokat ezen a szombat délutánon.

Rossz hír a csapat háza tályáról,hogy Orosz Pistinek begyulladt a térde,így Ő nem tudta vállalni a játékot,de sajnos kisebb húzódással küzködött Erdei Tibi és Kovács Laci is,igaz,Ők pályára léptek,remélve nem lesz nagyobb baj.Hogy legyen némi jó hír is,Szívós Gyuszi már játékra jelentkezve le ült a kispadra,igaz Ő sincs még 100 %-os állapotban sajnos.

Jó hangulatban készülődtek a fiúk a mérkőzésre,jól fogyott a sör a Sport Büfében,a Karcag Tv munkatársai is megérkeztek,így nem volt akadálya a pontos kezdésnek.Szabó József játékvezető sporttárs sípszavára indult a mérkőzés.

Karcagi SE - Törökszentmiklósi FC  3 : 0  ( 2 : 0 )

Karcagi SE : BELÉNYESI - Balajti , TERJÉK , SZŐKE , Kovács - Erdei , Szívós G., SZENTANNAI , Kiss - BALOGH , NAGY.

Cserék : Fekete , Juhász , FÁBIÁN , Szívós GY.

Bekezdtek a vendégek rendesen,alaposan a kapunk elé szorítottak bennünket,ez némileg meg is lepte a társaságot,mert alkalmanként a kapkodás jelei mutatkoztak a csapaton.Szerencsésen átvészeltük ezt az időszakot,és gyakorlatilag az első valamire való támadásunkat rögtön gólra is váltottuk.

5. perc. Erdei Tibi indította egy nagyon jó labdával a jobb szélen felfutó Kiss Sanyit,aki a labda átvételét követően nem sokat teketóriázott,és Kb. 18 méterről szépen, laposan kilőtte a hosszút. 1 : 0 !

Megzavarodtak a vendégek,valószínűleg nem erre készültek,ezt kihasználva,átvettük a játék irányítását,vezettünk néhány igen ígéretes támadást, de sajna ezek csak lehetőségek maradtak. Aztán ocsúdtak a vendégek,egyre bátrabban , veszélyesebben támadtak,Bizony az igen jó napot kifogó Belényesi Laci minden tudására szükség volt,hogy megőrízze kapuját a góltól.Egyébként,ettől függetlenül meglepően jól és kellően agresszíven védekeztünk,aminek a vendégek egyáltalán nem örültek.

Sajnos a 22. percben Erdei Tibi cserét kért a combizom húzódása felerősödött,így már nem tudta tovább válalni a játékot ,helyére Fábián Gergő érkezett, aki nagyon jól szállt be a mérkőzésbe.

24. perc. A nagyon aktív Balogh Baba a pálya közepén harcolt a labdáért 3 védővel,de sikerült magát tisztára játszania,és megindult a kapu felé,majd lövésre szánta el magát.A lövése kissé lecsúszott,így elkerülte a kaput,de így lett jó a támadást nagy iramban a jobb oldalon kisérő Nagy Rolinak,aki okosan a kapuba passzolt . 2 : 0 !

Ha lehet még tovább növelte a nyomást a kapunkra a vendég Törökszentmiklósi csapat,de ez a fölény meddőnek bizonyult,ugyanis az elmúlt hetekhez képest igen éretten és jól védekeztünk,a szokatlan poszton játszó Terjék Peti remekül irányította a védelmet, ha azonban már nem volt mit tenni,még mindíg ott volt a

remek formában védő Belényesi Laci,aki még a védhetetlent is kivédte.Persze néha maradt idő a támadásokra is,ami főleg kontrákban jelentkezett,ezek a támadások,szinte kivétel nélkül igen veszélyesek voltak, de sajnos mint az eredmény mutatja rendre kimaradtak.

Óriási lehetőség maradt ki a 40. percben,amikor is Nagy Roli több védőt kicselezve az alapvonalról gurította vissza a labdát,amire ketten is érkeztek a mieink közül,de a vendégek kapusa,hihetetlen módon de még vissza tudott vetődni,így megkaparintotta a labdát.

Eseménydúsra sikeredett az első félidő,jól szórakozott a közönség, élvezetes jó iramú volt a mérkőzés.Sok helyzet,szép megoldások,bosszantó hibák,nagy küzdelem jellemezte az összecsapást.A szünetben a már hagyományossá vált KLBK tombola sorsolás volt a fő atrakció,ahol ezúttal is értékes tárgyakat nyerhettek,akik kipróbálták a szerencséjüket.

A második félidő ugyan úgy kezdődött,mint az első,a vendégek,nagy erőket mozgósítottak az eredmény kozmetikázásának érdekében,a Mi fiaink,pedig állták a sarat. Aztán megint kiszabadultunk a szorításból,és ezt megint a vendég csapat bánta.

52.perc. Nagy Roli állhatott a szögletrúgáshoz a jobb oldalon,de elsőre igen laposra sikeredett a beadás,így ismételhetett.A következő már szemre is sokkal jobb lett,hiszen a 11-es pont tájékára félmagasan érkezett. Erre a labdára nagy lendülettel megérkezett Szőke Norbi is,aki a védőjét lerázva nagy erővel fejelt a kapu bal oldalába a tehetetlen kapus melett. 3 : 0 !

Hidegzuhanyként érte a vendégeket az újabb bekapott gól,hosszú percekig sem a labdát,sem önmagukat nem találták. Mi visszahúzódtunk a saját térfelünkre és szinte teljesen kontrára játszottunk a kétségbeesetten kitámadó vendégekkel szemben. Balogh Józsi és Nagy Roli,a felező vonalnál várták az indításokat,amelyekkel operáltak a labdát szerző játékosaink.Sajnos ezek a kopntrák meddőnek bizonyultak,de legalább a közönség jól szórakozott. Tényleg élvezetes jó volt a játék,amit olykor-olykor tappsal hálált meg a közönség lelkesebb része.

Sok gólszerzési lehetőség adódott még mind két oldalon,de lelkes játékunknak köszönhetően az erdmény már nem változott.

Meglepően érett, alkalmanként élvezetes játékot produkált az ezer sebből vérző csapatunk.

Minden köszönetet és dicséretet megérdemelnek mindazok,akik ezen a mérkőzésen pályára léptek.

Egy néző szerint ez volt eddig a szezon legjobb mérkőzése, azt gondolom igaza van, de hozzátenném,remélem azért lesz még ennél jobb is!