google-site-verification: google0fec882942f13186.html

FRISS HÍREK : Bravúros finisének köszönhetően a 4. helyen végzett csapatunk!

Bravúros finisének köszönhetően a 4. helyen végzett csapatunk!

Kukucska  2018.06.04. 08:52

A 4. hely megszerzése volt a cél a Tiszaföldvár elleni szombati mérkőzésnek.

A délutáni nagy zuháré után igazi fullasztó kánikula fogadta az érem átadóra és a mérkőzésre igyekvőket.

Szépen gyülekeztek a szurkolók, a lelátó kapu felőli része szinte teljesen megtelt. Persze érthető,hiszen sok szép siker elismerésére is sor került ekkor.

A mérkőzés megkezdése előtt köszöntötte a nagyérdemű a JNK-SZOLNOK MEGYEI I.OSZTÁLY U-16-OS BAJNOKÁT A KARCAGI SE CSAPATÁT.

Az ünnepséget követően fel is sorakoztak a csapatok a kezdőkörben Bán János játékvezető kiséretében.

Csapatunkban ezúttal nem kaphatott helyet Balogh Józsi "Baba",aki sajnos rásérült a két héttel ezelőtt összeszedett sérülésére Kisújszálláson,ahol le is kelett cserélni már a 9. percben,így ő a lelátóról szurkolhatott a pályán lévő társainak. Orosz mester ezúttal is a kispadon szorított magának helyet bevetésre készen.

KARCAGI SE - TISZAFÖLDVÁR VSE  3 : 1 ( 1 : 1 )

KARCAGI SE : Belényesi László - Szívós Gyula,Terjék Péter,Szőke Norbert,Daróczi Dániel - Kovács László,Szívós Gergő (C),Szentannai Zoltán,Kiss Sándor - Nagy Roland,Erdei Tibor.

CSERÉK : Juhász Erik,Orosz István,Balajti János,Fábián Gergő.

Jól és bátran kezdtek a vendégek,ami kissé meg is lepte a fiúkat,de jó 5 perc rohanás után kissé alább hagyott a nagy lendület.Gyakorlatilag alig történt valami említésre méltó esemény a pályán,mindkét csapat rengeteg átadási hibát vétett, kapkodás jellemezte a játékot.

Aztán mint derült égből a villámcsapás,váratlanul megszerezte a vendég csapat a vezetést.

13.perc. A vendégek támadója Máté Fazekas Attila könnyedén,senkitől sem zavartatva vehette át a labdát a büntető területen belül, és mivel senki sem támadta meg, higgadtan a bal felsőbe helyezte a labdát. 0 : 1 !

A középkezdést követően azonnal egyenlíthettünk volna Nagy Roli révén,de a ballábas lövése igaz kicsivel,de elkerülte a bal alsó sarkot.

Továbbra is agilisabban támadott a vendég csapat,összeszedettebbnek, bátrabnak tűnt, ha bár ők is rengeteg hibával játszottak. Sokat mondó,hogy Belényesi Lacinak sokkal több dolga akadt,mint a kollégájának, az első 25 percben, csak Roli lövése jelentett némi veszélyt a vendégek kapujára.

Aztán ahogy kezdtünk belemelegedni a játékba,jöttek a lehetőségek is.

28.perc. Daróczi Dani harcosságának köszönhetően szögletrúgáshoz jutottunk a jobb oldalon. Nagy Roli állt a labda mögé,majd jó erővel félmagasan beis lőtte azt. Erre a labdára érkezett két védővel a nyakán Szőke Norbi,aki nagy erővel, védhetetlenül fejelt a kapu közepébe. 1 : 1 !

Nem álltunk le,ez a gól meghozta a vállalkozó kedvet és végre rájöttünk,hogy nem kell minden labdát a kapuig cipelni ,lehet kintről,távolról is lőni. Ebben jeleskedett Szentannai Zolika, barátja Szívós Gergő is,mindkettejük lövése alig kerülte el a kaput.Folyamatos támadásainkkal teltek el a félidő utolsó percei, így vonulhattak el megérdemelt pihenőjükre a csapatok.

A szünetben újabb éremátadásokra került sor, először, hiszen az udvariasság szabályai is ezt kívánják a női csapatunkat köszöntötte a szép számú közönség.

A JNK- SZOLNOK MEGYEI NŐI BAJNOKSÁG 3. HELYEZETT CSAPATA A KARCAGI SE.

A következő esemény az NB II-ben szereplő csapatunk elismerése volt.

AZ NB II U-14  ÉSZAK-KELETI CSOPORT 3. HELYEZETT CSAPATA A KARCAGI SE.

A nagy ováció és tapsvihar után még sor került a KLBK által szervezett tombola sorsolásra is,ahol ezúttal is értékes nyeremények kerültek kisorsolásra a támogatók jóvoltából.

A második félidőt rögtön egy cserével kezdtük,Szívós Gyuszi helyett Balajti Janó lépett pályára.

Jól kezdtünk,rögtön egy óriási lehetőség adódott a vendég kapu előtt. Kiss Sanyi nagyon megküzdött egy labdáért a nagy súlyelőnnyel rendelkező védők szorításában,de így is el tudta lőni a labdát, ami megpattant az egyik védőn,de éppen Balajti Janó elé került,aki azonnal nagy erővel lőtt,de lövése sajnos csak a keresztlécen csattant.

Beszorult a vendég gárda, sokszor csak tényleg a szerencsének köszönhették,hogy nem kaptak gólt.

59.perc. Nagy Roli végezhetett el szabadrúgást a jobb oldalról kb. 35 méterről a vendég kaputól. a beívelést Erdei Tibi elvétette,de pontosan így lett jó a bal oldalon érkező Kovács Lacinak,aki 10 méterről egyből a jobb felsőbe bombázott. 2 : 1 !

Innentől kezdve,felszabadultan, ötletesen játszottak a fiúk, a vezetés bírtokában feloldódtak a görcsök, egész jó kis meccs kerekedett ki a mérkőzésből.

71. perc. Az időközben pályára lépő Orosz Pisti jobb oldali beadására jókor érkező Erdei Tibi, gyönyörű mozdulattal félfordulatból, jobbal szemet gyönyörködtető gólt lőtt a kapu közepébe. 3 : 1 !

Eldőlt a mérkőzés, ezt tudta, érezte mindkét csapat,ennek ellenére igen élénk maradt az iram, és ahogy közeledett a vihar, lehet ennek hatására is,de a vendégek még megpróbálták a lehetetlent, de nem jártak sikerrel, ennek ellenére emelt fővel távozhattak az "oroszlán barlangból". A játékvezető nem látta indokoltnak a hosszabbítás elrendelését, így mindenki száraz bőrrel megúszta az esőt.

Nehéz szezonon vagyunk túl, főleg az őszi szezonnak is köszönhetően bravúrnak kell tekintenünk ezt a megszerzett 4. helyet.

KARCAGI SE =  4. HELY  30 MÉRKŐZÉS  17  GYŐZELEM  3  DÖNTETLEN  10  VERESÉG 54  PONT. 70-55  GÓLARÁNY

Egy biztos, komoly, őszinte összefogásra van szükség mint játékos,mint szurkoló,mint a város és a szakosztály vezetése révén, mert akár tetszik,akár nem, EGY ILYEN HAGYOMÁNYOKKAL RENDELKEZŐ EGYESÜLETNEK A MEGYEI I. OSZTÁLYBAN MINDÍG A BAJNOKSÁG MEGNYERÉSÉÉRT KELL KÜZDENIE !!!