google-site-verification: google0fec882942f13186.html

FRISS HÍREK : Izzadságos,de megérdemelt győzelem.

Izzadságos,de megérdemelt győzelem.

Kukucska  2018.08.21. 09:41

Vasárnap került megrendezésre a nyitó fordulóban esedékes mérkőzésünk.

Az MLSZ döntésének értelmében,ezúttal vasárnap voltunk kénytelenek hazai környezetben lejátszani a nyitó fordulóra kisorsolt mérkőzésünket. Ráadásul rögtön a második fordulóval kezdtünk, mivel az első felvonás mérkőzéseit, valószínűleg a Magyar Kupa mérkőzései miatt, elhalasztották. Ezt a mérkőzést,majd november végén tudjuk le Mezőtúri látogatásunkkal.

Terjék Peti (munkahelyi elfoglaltság) és Balogh Józsi (sérülés) kivételével mindenki hadra fogható volt, így mondhatni szerencsés helyzet alakult ki ezáltal, Orosz Pistinek nem kényszerösszeállításban kelett a csapatot pályára küldenie.

A rekkenő hőség ellenére jó hangulatban készülődtek a fiúk a mérkőzésre, elszántnak tűntek a tekintetek.

Szépen gyülekeztek a nézők is, a találkozó kezdetére 100-120 szurkoló foglalta el helyét az árnyékot adó lelátó alatt. Jól fogyott a hideg csapolt sör is, így nem volt semmi akadálya a mérkőzés megkezdésének.

Karcagi SE - Tószeg KSE  2 : 1  ( 2:0 )

Karcag : BELÉNYESI - Daróczi,SZÍVÓS G.,Szőke N.,Domokos-Szívós Gy.,Orosz,SZENTANNAI,Erdei,KOVÁCS L.-Szőke R.

Cserék : Hudu,Farkas,Kiss,Kovács F.,Sipos,Bajusz.

Lendületesen,jó iramban kezdtük a játékot, rendszerint a vendég térfélen pattogott a labda, szórványos ellentámadásaikat még a védővonal előtt semlegesítettük. Támadásaink ekkor még vérszegényre sikeredtek,de ahogy telt múlt az idő,egyre veszélyesebbé váltak.

12.perc. Olyan jó 30 méterre a kaputól, a jobb oldalról végezhettünk el szabadrúgást.A labda mögé Szentannai Zoli állt, aki tökéletesen varázsolta azt a védőjétől elmozduló Szőke Robi fejére. A pontos és erős fejes a kapu bal oldalában kötött ki. 1 : 0 !

Megnyugtató volt a mérkőzés ezen szakaszában a vezetés, mármint a mi részünkről. Ez nem mondható el a vendégekről,akik ezt követően nem ördöngős cseleikről,szélvészgyors támadásaikról,hanem sportszerűtlen,durva szabálytalanságaikról lettek emlékezetesek. a játékvezető ha szabálykövető és következetes lett volna,akár már ebben az időszakban is kioszthatott volna több sárgát és talán nem túlzás de már villanhatott volna a piros lap is.

20.perc. Orosz mester 40 méteres indítására rajtolt Domokos Attila, de a lövése igaz csak centikkel,de elkerülte a jobb alsó sarkot.

Jól és veszélyesen támadtunk, de apróbb hibák sajnos mindíg adódtak, így a következő gólunkra várni kelett az ivószünet utáni időkre.

Kissé kijebb jöttek a vendégek, ezt kihasználva ,kedvünkre kontrázhattunk,ezek azonban nem igazán jöttek be. Főleg a játéktér közepén folyt a küzdelem,nem igen kímélték a nagy meleg ellenére sem magukat a játékosok.

35.perc. Kovács Laci vezette a labdát a pálya közepétől a vendég kapu irányába,majd kb. 20 méterről megeresztett egy igen erős lapos lövést bal oldalról, a jobb sarok irányába. A vendégek robosztus alkatú kapusa, hiába vetődött, már csak újheggyel tudott hozzáérni,így a labda utat talált a hálóba. 2 : 0 !

Még kialakult egy-két helyzetecske a vendégek kapuja előtt, de számottevő esemény már nem történt a szünetig.

A szünetben a szokásoknak megfelelően Tombola sorsolásra került sor a KLBK és támogatóinak jóvoltából, majd némi hideg ital elfogyasztása után kezdődhetett a második etap.

46.perc. Szentannai Zoli szerzett labdát az ellenfél térfelén, azonnal indította Szőke Robit,akit a vendég védők nem tudtak utolérni, jó 10 méteren át vezette a labdát,majd lőtt,de lövése elkerülte a jobb alsó sarkot. Ha betalál, azt gondolom eldőlt volna a mérkőzés.

A vendégek fokozatosan átvették a játék irányítását,ennek részint az volt az oka,hogy mi tudatosan hátrébb rendeződtünk,bízva az esetleges kontráink hatékonyságában,részint az,hogy fáradni kezdtek fiaink.Szórványos támadásaink elhaltak a kapu előterében,szerencsére a vendégek sem jeleskedtek a lehetőségeik kihasználásában, ekkor már Belényesi Lacinak is meg kelett mutatnia mit is tud a kapus tudományból,de szerencsére magabiztosan védte a kapunkat.

Cserékkel próbált frissíteni a csapaton Orosz Pisti,így igaz sokkal fiatalabb lett az átlag életkora a pályán lévőknek,de némi frisseség is költözött a csapatba, ha bár a rutin kevesebb lett.

82.perc. Számolatlan mennyiségű leshelyzet után végre sikerült kilépnie Kiss Sanyinak a védők vonalából, egyedül vezethette a kapusra a labdát , ám Sanyi próbálkozása elakadt a leülő kapusban.

Szóval voltak itt lehetőségek bőven, de nem feledkezhetünk meg arról sem,hogy egy-két alkalomnál,bizony csak a szerencse mentette meg csapatunkat a kapott góltól. Támadtak a vendégek, még az utolsó percekben is, miért is ne tették volna, ám sajnos nálunk lankadt a figyelem.

92.perc. Csak összehoztuk a vendégeknek a szépítő gólt. Egyszerűen képtelenek voltunk felszabadítani a kapunk előterében,egy lövést még védeni tudott Belényesi Laci, de a második próbálkozást már sikerült közvetlen közelről a kapunkba bombáznia a vendégek játékosának Boldizsárnak. 2 : 1 !

A 96. percben végre valahára véget vetett a játékvezető a küzdelemnek. Szó szerint küzdelem folyt a pályán, de azért láthattunk szép futball jeleneteket is, és ami a legfontosabb ezt főleg a Karcagi játékosok mutatták be. Természetesen van még mit megtanulni,van még hová fejlődni, de egyenlőre örüljünk a három pontnak, örüljünk a szép megoldásoknak, a remek passzoknak, és bízzunk benne,hogy a hibák hamarosan kijavítódnak.

A nézők és a szurkolók ezúttal nem távoztak csalódottan a pályáról, hiszen egy izgalmas, helyenként szinvonalas,jó mérkőzést láthattak,de egyöntetű volt a vélemény, ezt a mérkőzést egy kis szerencsével,nagyobb koncentrációval akár sokkal nagyobb arányban is megnyerhettük volna.