google-site-verification: google0fec882942f13186.html

FRISS HÍREK : Jó játékkal győztünk le egy jó ellenfelet!

Jó játékkal győztünk le egy jó ellenfelet!

Kukucska  2018.09.04. 10:10

A várakozásokat felülmúlva, remekül kezdtük a szezont.

Az első hazai mérkőzésünkön izzadságszagú győzelmet arattunk, a második immár idegenbeli összecsapáson viszont jó játékunknak köszönhetően végig győzelemre álltunk,mégis ott hagytunk Csépán két pontot.

A kérdés adva volt,ezúttal vajon melyik arcát mutatja majd alakulgató csapatunk?

A csapat, mondhatni teljes volt, csak Kiss Sanyi hiányzott,de Ő is igazoltan,hiszen Nyíregyházán volt jelenése az NB III-ban küzdő U.-19-es csapatunkkal.

Kellemes napsütéses idő várta a megfogyatkozó Karcagi és vendég labdarúgó szimpatizánsokat, a kezdésre talán össze is gyűltünk vagy 70-en,esetleg 80-an.

Jó hangulatban teltek a bemelegítés percei, vidáman, egymással viccelődve készültek a fiúk.

Karcagi SE - JVSE-Rosenberger  3 : 1  (2:1)

Karcag : Bajusz Sz.- Daróczi D.,Terjék P., SZŐKE N.,Domokos A.- Szívós Gy.,Erdei T.,SZÍVÓS G.,SZENTANNAI Z.,KOVÁCS L.- SZŐKE R.

Cserék : Belényesi L.,Orosz I.,Győrfi Gy.,Hudu M.,Kovács F.,Farkas S.

Jó iramban kezdődött a játék, a Megyei Bajnokság szintjéhez mérten élénk,élvezetes volt a játék,itt is, ott is alakultak ki lehetőségek, de ezek rendre ki is maradtak. Egyik csapat sem tudott a másikkal szemben mezőnyfölényt kiharcolni, így cseppet sem volt unalmas a küzdelem.

A félidő közepén ivószünetet rendelt el Bodac Tamás játékvezető, kelett is,hiszen a felhők nélküli égből zavartalanul önthette a pályára melegét a cseppet sem spóroló szeptemberi nap.

Volt idő gyorsan megbeszélni a teendőket,így a félidő második felére, sokkal harcosabban jöttünk ki, aminek hamarosan meg is lett az eredménye.

27.perc. "Forintos" labdát kapott a két védő közül kilépő SZŐKE ROBI, néhány lépés után lerázta őket, majd a bizonytalanul kilépő kapus melett a jobb alsóba lőtt. 1 : 0 !

Még alig ocsúdtunk az örömtől,amikor újabb lehetőség adódott.

29.perc. A már hetek óta jó formában focizó SZŐKE ROBI indította a szélvészgyorsan közlekedő KOVÁCS LACIT, ( szintén nagyon jó formában van) aki nagyon jó ütemben hagyta faképnél a vendég védőket, a kapus még reagálni sem tudott, mert Laci okosan jobbal a bal alsóba lőtt. 2 : 0 !

Kissé megnyugodtunk, és ennek hamar meg is lett a böjtje.

33.perc. Egy teljesen fölösleges szabálytalanság után, szabadrúgáshoz jutottak a bal oldalról, kb. 20 méterről a kapunktól a vendégek. Sári Csaba a vendégek szabadrúgáslövője nagy erővel ellőtte a labdát a sorfal melett, ami puskagolyóként vágódott a bal alsó sarokba. 2 : 1 !

Ez a bekapott gól kissé megzavarta a fiúkat, ám így is lett volna lehetőség a gólszerzésre, ekkor főleg a pálya közepén folyt a küzdelem.

A szünetben újra tombola sorsolás volt a KLBK és Támogatói jóvoltából, majd disco és mulatós zenei egyveleget hallhatott a nagyérdemű a hangszórók jóvoltából.

Nem kezdődött valami nagy iramban a második félidő,kiegyenlített játék folyt a pályán. Később visszább húzodtunk a kapunk előterébe,talán egy kicsit el is fáradtunk az első félidei hajtástól, de az biztos,hogy már nem támadtuk olyan elánnal a vendégek hálóját.

Teljesen kontrára álltunk be,de ezek kevés veszélyt jelentettek. Inkább a vendégek tűntek elszántabbaknak és talán veszélyesebbek is voltak,de jól álltuk a sarat. Bajusz Szabinak többször is nehéz feladata volt,de szerencsére mindíg helyén volt a szíve.

Kovács Laci volt ekkoriban a legaktívabb játékosunk,de sajnos 2-3 indításnál,vagy beadásnál is igaz csak kicsivel,de lemaradt a labdáról, vagy azok nem voltak elég pontosak.

Szépen csordogált a mérkőzés,úgy a 70. perc környékén a cseréknek is köszönhetően frissültünk és kijjebb helyeztük a hadállásainkat,ezzel több lehetőségünk is adódott a gólszerzésre,de ezekkel nem tudtunk élni, valahogy a támadásainkban nem volt meg az az átütőerő, ami az utolsó percben igen.

90.perc. FARKAS SANYI indította a bal oldalon feltűnő SZENTANNAI ZOLIT, aki miután átvette a labdát jó 40 métert futva 3 védőt kicselezve játszotta magát tisztára a büntető területen belül, és hamár idáig eljutott egy remek félmagas lövéssel a bal oldalba bombázta a lasztit. 3 : 1 !

Remek kis mérkőzés kerekedett ki ezen a szombat délutánon, a nagy meleg ellenére igen élénk, izgalmas, szép gólokban is bővelkedő összecsapás volt ez.Ha és amennyiben kicsit pontosabbak, megfontoltabbak vagyunk,akár még nagyobb arányban is diadalmaskodhattunk volna, de ne menjünk el szó nélkül a második félidei "holtpontunk" melett sem,mert bizony akkor akadtak forró pillanatok is a kapunk előtt.

Összességében teljesen megérdemeltük a győzelmet, én személy szerint nagyon örülök a sikeres rajtunknak, remélem sokáig folytatódik még ez a sikerszéria!