google-site-verification: google0fec882942f13186.html

FRISS HÍREK : Gyenge játékkal is sikerült a három pontot megszerezni.

Gyenge játékkal is sikerült a három pontot megszerezni.

Kukucska  2018.09.10. 10:17

A jó csapatok ismérve,hogy ha nem is játszanak jól,akkor is győznek!

Szavunk nem lehet, várakozáson felül,jól teljesített eddig csapatunk, bíztunk benne ez a tendencia az idén elég szürkén szereplő, valamikor szebb napokat is látott Jánoshida otthonában is így lesz.

Ahogy telnek a bajnokság mérkőzései,egyre karakteresebb, egyre erősebb csapatjátékra vagyunk képesek,és nem hiányoznak játékunkból az egyéni villanások sem, ezekben bízhattunk a Jánoshidai vendégszereplésünk során is.

Orosz mester ezúttal nem is nevezte magát a mérkőzésre, egyetlen hiányzónk Balogh Józsi volt.

Kellemes meleg kb 80-100 néző volt kíváncsi a mérkőzésre.

Jánoshidai SE - KARCAGI SE  1 : 2 ( 1 : 0 )

Karcag : Bajusz Szabolcs - Daróczi Dániel,TERJÉK PÉTER,Szőke Norbert,Domokos Attila - KOVÁCS LÁSZLÓ,Szívós Gyula,Szívós Gergő,SZENTANNAI ZOLTÁN,Erdei Tibor - Szőke Róbert.

Cserék : Belényesi László,Győrfi György,Hudu Martin,Kovács Flávió,Farkas Sándor.

Jól kezdtük a mérkőzést,a kapuja elé visszahúzódó ellenfél képtelen volt irányítani a mérkőzést, szórványos kontráik,rendszerint már a saját térfelükön elhalt, jó védekezésünknek köszönhetően.

Ám az,hogy irányítottuk a mérkőzést,sajnos nem járt együtt azzal,hogy jól is játszottunk,sőt. Sikerült igen gyenge napot kifogni. Rengeteg hibával tarkított volt a játékunk, ennek ellenére sikerült több lehetőséget is kialakítani,de a sok átadási,vagy technikai hibának köszönhetően ezek rendre ki is maradtak.

Ettől függetlenül a hazaiak át sem igen lépték a felező vonalat, rendszerint mint a kézilabdában körbe adogattuk a védelmi vonalukat,de hiányzott a vállalkozó szellem,a lendület, a váratlan megoldásra törekvés és olykor az elszántság is a játékunkból.

42. perc.Aztán ahogy lenni szokott,egy előrevágott labdára startolt a hazai támadó, majd jobb oldalról beadta a labdát , erre a jól helyezkedő Szőke Norbi érkezett,és ki akarta azt vágni a mezőnybe,de olyan szerencsétlenül ért hozzá,hogy kapásból nagy öngólt ragasztott a saját kapunkba. 1 : 0 !!!

Nem is igen történt más ezután az első félidőben.

A szünetben volt mit mondania Orosz Pistinek az biztos, hogy frissüljön a csapat kettős cserét is végrehajtott.

Erdei Tibi helyére Győrfi Gyuri, Domokos Attila helyére pedig Hudu Martin állt be.

Változatosabbá vált a játék képe,nem szorítottuk már annyira a kapuja elé a hazaiakat, így kicsit nagyobb terület is adódott a támadóink előtt, de ez sem volt elég,hiszen így is,most is sikerült a jobbnál is jobb helyzeteket elpuskázni, vagy a hazaiak kapusa remekelt immár sokadszorra.

Változatlanul jól védekeztünk, így Bajusz Szabinak alig volt szerencsére dolga, azt a keveset meg jól megoldotta, de így is változtatni kelett a védelemben, mert Szőke Norbi nagyon elfáradt,és az öngólján sem tudott átlépni, így az 58.percben Farkas Sanyi váltotta.

Nem volt öldöklő az iram, de a cseréknek köszönhetően sokkal frissebbnek tűnhetett csapatunk, a hazaiak pedig kezdtek elfáradni, így egyre veszélyesebbek lettek a támadásaink.

71.perc. Középen támadtuk a hazai kaput, két lövésünket is bravúrral hárította a hazai portás,de a harmadik lapos löket már utat talált a kapujába, hiszen érkezett Kovács Laci ( ügyeletes gólvágónk) és okosan helyezett a kapuba. 1 : 1 !

Megtört végre az ellenállás, szemre is tetszetősebben kezdtünk focizni,aminek hamarosan meg is lett az eredménye.

76. perc. Szentannai Zoli lőhetett szögletet, a jobb oldalról,és erre a remek lövésre érkezett Terjék Peti,aki nagy erővel bólintott a kapuba. 1 : 2 !

Az ezt követő erőtlen hazai támadásokat sikerült semlegesíteni, mi pedig már nem igazán erőltettük a dolgot, inkább a labdatartás volt a fő cél. A 79. percben pályára lépett Kovács Flávió,Ő a nagyon elfárdt Szívós Gergőt váltotta.

Szépen leperegtek a percek,semmi nem veszélyeztette a győzelmünket.

Van az úgy,hogy nem megy a csapatnak,van az úgy,hogy semmi sem sikerül,de a jó és fegyelmezett csapatokat az jellemzi,hogy ezeken a nehézségeken is úrrá tudnak lenni, mint most a mi fiaink tették.A megszerzett három pontnak természetesen nagyon örülünk, egyértelműen megérdemelte a csapat,annak ellenére is,hogy igen fásult , enervált játékot mutatott be a társaság. Szerencsére a cseréknek köszönhetően tudtunk váltani és nyerni.

Ezen a héten szombaton a jobb játékerőt képviselő Újszászi csapatot fogadjuk 15 óra 30 perces kezdési idővel, bízom benne sikerül folytatnunk ezt a szép sorozatot, de remélem ez jó és közönségszórakoztató játékkal is párosul majd!