google-site-verification: google0fec882942f13186.html

FRISS HÍREK
FRISS HÍREK : Pazar első félidő után, megküzdöttünk a három pontért.

Pazar első félidő után, megküzdöttünk a három pontért.

Kukucska  2018.10.15. 11:32

Az elmúlt három fordulóban, csak egy gólt lőttünk,feltétlenül javítanunk kelett ezen.

Csodálatos, napos, koraőszi idő fogadta a szép számmal érkező Szajoli és Karcagi szurkolókat ezen a vasárnap délutánon.

A múlt heti küzdelmes Fegyverneki X után mindenki győzelmet várt a csapattól.

Kellemes meglepetés érte a kilátogatókat,hiszen régi jó ismerőst köszönthettünk Nagy Roli személyében,aki miután rendeződtek a dolgai Budapestre költözése után, újra magára vette a Karcagi mezt, és midjárt a kezdőben is találta magát. Sajnos még mindíg sok a sérült a csapat házatáján, de azért már gyógyulgatnak a fiúk. Szőke Norbi már a kispadon foglalt helyet, de Terjék Peti még mindíg felkötött karral sétált a pálya szélén, sajnos ezt Balajti Janó még nem mondhatja el magáról,mert Ő a bokatörése után, csak két mankóval tud közlekedni.Ezen a mérkőzésen nem tudott résztvenni Erdei Tibi,akit munkája elszólított Németországba,így Ő csak távolról szurkolhatott a csapatnak.

A tavalyi bajnok Szajoli együttes igazi "fekete ló" módjára, igen kiszámíthatatlanul szerepel az idei sorozatban, hol meglepő győzelmet, hol váratlan vereséget szenved (igaz a nyáron nyolc meghatározó játékosa távozott), mi egyértelműen arra készültünk,hogy ezúttal keserű szájízzel távozzanak a Liget úti Sporttelepről.

KARCAGI SE - SZAJOL KLK  5 : 3  (4:0)

KARCAG : Bajusz Sz. - KOVÁCS L.,Szívós G.,DOMOKOS A.,- Hudu M.,Szívós Gy.,Orosz I.,Nagy R.,Szentannai Z.,- GYŐRFI GY., Szőke R.

CSERÉK : Daróczi D.,Szőke N.,Kovács F.,Belényesi L.

Úgy mondják,tapogatódzó játékkal kezdtek a csapatok,de hamarosan átvettük a játék irányítását,ami abban mutatkozott meg,hogy többet birtokoltuk a labdát. A vendégek betömörültek a kapujuk előterébe, látszott, elsősorban a biztonságos védekezés a fő céljuk. Nos ezt a célt el is érték, az első fél órában, csak egy igazi gólszerzési lehetőséget jegyezhettem fel, amit az igen lendületesen mozgó Kovács Laci követett el, amikor is a bal oldalon egy szép cselt követően lőtt, de csak a kapu közepét találta el a nem túl erős löket, ez még nem okozott gondot a Szajoli hálóőrnek.

Kevés lehetőség, sok apró,bosszantó technikai hiba jellemezte mindkét fél játékát, a vendég kontrák nem okoztak különösebb veszélyt, mint ahogy a mi támadásaink sem sokat.

Harminc perc elteltével lankadni látszott a vendégek figyelme, és mi is rájöttünk,hogy hiába adogatjuk körbe akár százszor is a Szajoli védelmet,így egyre inkább hoszabb indításokkal,több futással próbáltunk a védelem mögé kerülni, egyre több sikerrel.

35.perc. Domokos Attila kapott egy jó indítást kb 20 méterre a kaputól,tett néhány lépést,majd váratlanul lövésre szánta el magát, a vendég kapus elég ügyetlenül nyúlt a nem túl erős lövés irányába és a labda így a kezén átpattanva a hálóban kötött ki. 1:0!

36. perc.Kovács Laci kapott labdát,majd indult meg nagy lendülettel a vendég térfél közepéről,kicselezett vagy 3-4 Szajoli védőt, és nagyon okos gólt csavart a kapu bal felső sarkába. 2:0!

Teljesen megzavarodott a vendég csapat, némi káosz ütötte fel a fejét a soraikban, és ezt a helyzetet sikerült is meglovagolni.

38. perc. Győrfi Gyuri futott el a jobb oldalon, centerezésére Kovács Laci érkezett és futtából nagy gólt akasztott a léc alá. 3:0!

40. perc. Domokos Attila szerzett harcosan labdát a bal oldali oldalvonal melett a vendégek térfelének közepe táján, Szőke Robihoz passzolt,aki tovább tolta a labdát Orosz Pistihez, Pista is egyből továbbította azt Győrfi Gyurihoz,így a vendégek hozzá sem tudtak szagolni az eseményekhez, Gyuri néhány lépés után beadta a labdát a védők közül kilépő Nagy Rolihoz,aki hidegvérrel leültette a kapust,majd higgadtan a bal alsó sarokba gurított. 4:0!

Igazi örömfoci folyt a pályán a mi részünkről, míg a vendégek egymást szidták, vagy a saját szurkolóikat okították ki artikulátlan és megengedhetetlen hangnemben.

A szünetben miután Bosnyák Imre szpíkerünk elkészítette a szelfiket a hagyományos tombola sorsolás következett a KLBK és támogatóinak felajánlásából.

A második félidőre mi jöttünk ki hamarabb, a szünetben Orosz mester felhívta a csapat figyelmét,hogy mindenki úgy játszon és tegye oda magát rendesen, mintha még mindíg 0:0 lenne az eredmény. Sajnos ez az elvárás nem valósult meg maradéktalanul.

Pedig nem is kezdtünk rosszul. Az persze várható volt, hogy a vendégek minden-mindegy alapon, senkit és semmit nem kímélve fognak támadni az eredmény kozmetikázásáért, de hogy így belealszunk az eredménybe az nem.

Pedig megvolt a lehetőség az előny növelésére, ám a kihagyott helyzet megbosszulta magát.

52. perc A vendégek Felföldi Márk révén, szinte akadálytalanul jutottak el a kapunkig, a támadó a szinte rá sem támadó védőink kiséretében okosan a bal alsó sarokba gurított. 4:1!

Nem hagytuk ezt szó nélkül,és sikerült szinte azonnal gólszerzési lehetőséghez jutnunk, ám ezt hiába volt egy támadáson belül háromszor is nem sikerült értékesíteni.

Nyíltabbá vált a mérkőzés, a Szajoli gárda egyre bátrabban támadott, voltak is lehetőségeik, de ezek szerencsére ki is maradtak még ekkor. Mi sem maradtunk ám helyzet nélkül, de ezeket az egyre jobban fáradó Szőke Robi ezúttal nem tudta gólra váltani.Le is cserélte Orosz mester, helyére Daróczi Dani állt be.

Kissé visszább álltunk,de így sem adtuk fel a góllövés lehetőségét,egy ilyen kontrából Győrfi Gyuri forgatta meg rendesen a védőjét, de már lövése kicsit gyengére sikeredett, így a vendég kapus könnyedén hárítani tudott.

69. perc. Szinte azonnal, a kapus kidobása után előrevágták a vendégek a labdát, erre igen jól reagált Szentmiklósi Dániel a Szajoliak támadója és mindenkit lefutva Ő érte el a labdát elsőnek,majd a kifutó Bajusz Szabi fölött elegánsan a kapu közepébe ívelt. 4:2!

Teljesen összezavarodtunk ettől a bekapott góltól, kapkodás lett úrrá a csapaton.

71. perc. Támadtunk,labdát veszítettünk,és jött egy újabb hosszú indítás, sajnos a védőink megint lemaradtak, így Felföldi Márk könnyedén lőhetett nagy erővel a kapuba. 4:3!

Húha,igen meleg lett a pite, de azért volt még muníció a tarsojunkban.

74. perc. Hudu Martin futott el a jobb oldalon,beadása Kovács Lacit találta,akinek gólba tartó lövésébe önfeláldozóan belevetődött egy Szajoli védő.

Helyzet itt is, ott is, de a legnagyobb mégis Szajoli volt, tisztára játszotta magát a támadó, de szerencsére Bajusz Szabi bátran kimozdult rá a kapujából,ezért kénytelen volt még egy cselt csinálni, ami miatt, már csak fölé tudta bombázni a lasztit. A kirúgás után aztán mi jöttünk és lezártuk a mérkőzést.

87.perc.Győrfi Gyuri kapott remek indítást középen, két védő is rátámadt,de nagyon szépen megforgatta őket, majd miután már csak a kapussal állt szemben higgadtan és okosan a jobb alsó sarokba lőtt. Remek csatárteljesítmény volt. 5:3!

Az első 30 perc alapján azt mondtam volna,hogy egy klasszikus egygólos mérkőzés lesz ez a mai. Ilyen összeomlásokra és feltámadásokra nem igen számított a mintegy 120 megjelent néző, de bátran leírhatom,szerintem igen szórakoztató, izgalmas, kiélezett küzdelem folyt a pályán. Jó propagandája volt ez a Megyei focinak, hiszen mindkét csapat, mindent beleadva küzdött harcolt, szinte végig az egész mérkőzés alatt. Az döntött a javunkra, hogy végre megtalálták a fiúk a góllövő cipőjüket, és talán ennyivel,azért jobbak is voltunk a vendégeknél.

Orosz István játékos-edző : A második félidei elalvásunk,majdnem megbosszulta magát.Azért gratulálok a győzelemhez a csapatnak!

Bogdán Balázs edző :Az első félidőben sok hibával játszottunk, így négygólos hátrányba kerültünk.A másodikban azonban feljavultunk, kis szerencsével,akár egyenlíthettünk is volna.

Október 20-án Jászfényszarura látogatunk, egy igen nehéz mérkőzés,de szép feladat vár a fiúkra.