google-site-verification: google0fec882942f13186.html

FRISS HÍREK : Akár három ponttal is távozhattunk volna.

Akár három ponttal is távozhattunk volna.

Kukucska  2018.10.23. 15:46

Könnyűnek egyáltalán nem mondható mérkőzés várt, erősen tartalékos csapatunkra.

Az első félidőben nyujtott gólerős játékunknak köszönhetően győztük le a múlt héten a tavalyi bajnok Szajol csapatát, ezúttal sem várt ránk könnyű mérkőzés, mert a nem titkoltan dobogós helyezésben reménykedő hazaiak, mindenkire nagyon veszélyesek tudnak lenni, főleg otthon.

Erősen tartalékosan kelett erre a mérkőzésre is elindulnunk,hiszen a már ismert sérültjeink ( Terjék Peti,Balogh Józsi,Balajti Janó ) még sajnos nagyon soká,valószínűleg csak a tavasz folyamán lesznek bevethetőek. Rajtuk kívül azonban még négyen, jelesül Orosz Pisti (A Nagy Vagy vetélkedőn vett részt, amit nem mellékesen meg is nyertek, innen is gratulálunk hozzá ), Erdei Tibi ( még mindíg Németországban építi a lifteket ) Szőke Robi és Belényesi Laci ( szintén munkahelyi elfoglaltság miatt ) nem tudott elutazni a csapattal. Szóval volt gond elég, de ez senkit ne tévesszen meg, nem felemelt kézzel futott ki a csapat a játéktérre.

JÁSZFÉNYSZARU VSE - KARCAGI SE  1 : 1  (1:1)

KARCAG : Bajusz - Szívós Gy.,Szívós G.,Kovács L.,Farkas,Szentannai,Nagy,Györfi,Szőke N.,Hudu,Domokos.

CSERÉK : Andrusek,Kovács F.,Daróczi.

Az első félidőben igen komolyan egymásnak feszült mind két csapat, jó volt az iram, jó volt a szinvonal,persze ezt Megyei szinten kell érteni.

A mérkőzés elején mezőnyfölényt harcolt ki a hazai gárda, de jól zárt a védelmünk,igazán komoly gólszerzési lehetőségük nem is akadt. Majd folyamatosan fölénybe kerültünk,aminek hamarosan meg is lett az eredménye.

16. perc. Szívós Gergő cselezgetett a vendég térfél területén, nem tudták szerelni a hazai védők, így pontosan passzolhatott Györfi Gyurihoz, aki tisztára játszotta magát, majd a kapuba lőtt. 0 . 1 !

Nem álltunk le, a megszerzett előny tudatában, akadt még néhány lehetőségünk,de rákapcsoltak a hazaiak is.

29. perc.A folyamatos hazai szélről történő beadásoknak, igaz szerencsével, de meg lett az eredménye. Egy ilyen beadás lepördült Bajusz Szabi kezéről, sajnos pont mögé esett, így a berobbanó Nagy Szabolcsnak már nem volt nehéz dolga az üres kapuba találni. 1 . 1 !

Az első félidőben mindkét kapu előtt adódtak lehetőségek, jó iramú, nyílt sisakos játék folyt a pályán, mondhatni, egyenlő erők küzdelme folyt a gyepen.

A második félidőre, jobban megszervezte a megbízott edző Varga Zoli a csapat védekezését, lezártuk a széleken tátongó folyosókat, középre kényszerítve a támadások építését a hazaiak részéről. Itt azonban sokkal magabiztosabban szűrtük a próbálkozásokat,így említésre méltó helyzetecskékig sem jutott el a hazai csapat.

A második félidő egyértelműen a miénk volt,de a koronát sajnos nem sikerült feltennünk erre a jó teljesítményre.Hiába került ügyeletes gólvágónk Kovács Laci is többször ziccerbe, ezúttal sajnos Ő sem tudott betalálni a kapuba. 3-4 ajtó-ablak helyzet maradt kihasználatlanul, így sajnos egy ponttal kelett megelégednünk, amit őszintén a mérkőzés előtt simán elfogadtunk volna, de utánna már kissé keserű szájízzel kelett elfogadnunk.

Gólszerzőnk Györfi Gyuri összegzése a mérkőzésről !

Egy nagyszerű meglátást követően Szívós Geri hozott olyan helyzetbe amit szerintem nehezebb lett volna kihagyni, mint belőni. Elpasszoltam a kapus mellett a rövidbe, körülbelül 10 méterre a kaputól. Sajnos még az első félidő vége előtt kiegyenlítettek. Rengeteg helyzetünk volt, főleg a második félidőben, de nem tudtuk kihasználni őket. Voltak hiányzóink, de jobbak voltunk, úgy érzem ez is egy nyerhető meccs volt. Idegenben sok pontot veszítünk ami miatt egyre messzebb van tőlünk Tiszafüred de nem adjuk fel, jövőhéten javítunk és megyünk egyre előrébb. Hajrá Karcag!

Mindenesetre mindenki dicséretet érdemel, odaadó, lelkes, fegyelmezett játékáért.

Szombaton 27.-én lehet javítani, a nem túl acélos Rákóczifalva ellen 13 órakor kezdődő mérkőzésen.