google-site-verification: google0fec882942f13186.html

FRISS HÍREK
FRISS HÍREK : ÚJSZÁSZI FELVEZETÉS: legutóbb nem volt gond

ÚJSZÁSZI FELVEZETÉS: legutóbb nem volt gond

GEORGE  2014.04.11. 18:20

Gyorsan végigszaladunk az elmúlt három év azon meccsein, mikor a Újszászi VVSE és a Karcagi SE egymás ellen lépett pályára.

2011.06.12. Újszász - Karcag 1:2
(karcagi gólszerzők: Kovács Csaba, és öngól)
Megérdemelt győzelmet arattunk, de rengeteg helyzetet elpuskáztunk. Kemény, harcias volt a küzdelem. Ezzel a győzelemmel a záró forduló előtt megerősítettük bronzos álmainkat, melyeket aztán itthon a Szajol elleni döntetlen szerte is oszlatott. Szajol bent maradt, mi ötödikek lettünk, Újszász a hatodik. (Akkor játszottak, ma már nincsenek a csapattal: Rajcsányi Sándor, Nagy Dániel, Balogh Roland, Fodor Bence)

2011.09.17. Újszász - Karcag 0:1
(gólszerző: Fodor Bence)
Orosz a nyolcadik percben megsérült, így a szerkezetben jelentős változtatást kellett végrehajtani, végül, ha nehezen is, de sikerült nyernünk. (Akkor játszottak, ma már nincsenek a csapattal: Henk Gergő, Földi Dávid, Csatári József, Balla Zsolt, Csík Roland)

2012.04.07. Karcag – Újszász 2:2
(karcagi gólszerzők: Kovács Csaba, Szentannai Zoltán)
Orosz mester 5 sárgája miatt nem lehetett a pályán, és ez többnyire elég rossz ómennek bizonyul. Újszászi rohamokkal indult a meccs, aztán fokozatosan átvettük az irányítást, de gól nem esett az első félidőben. A folytatásban az újszászi Varga Krisztián 18-tól védhetetlenül kipókhálózta a jobb felsőt, majd a következő percben büntetőből tovább növelték előnyüket a vendégek. Azt hittük, itt a vég, innen nincs visszaút. De volt! Előbb Kovács Csaba két fejeséből a második ért gólt, majd nagyon rákapcsoltunk, és egy szöglet utáni kavarodásból Szentannai egyenlített. Volt még hátra egy negyed óra, voltak helyzeteink, meg is érdemeltük volna, hogy berúgjuk a győztes gólt, de ez akkor már nem jött össze. Az InfoKarcag így értékelt: „Mindkét csapatnak hozott a húsvéti nyuszi 1-1 pontot, a bari meg elvitt 2-2-t. Van ilyen.” A bajnokságban végül a hetedikek lettünk, Újszász a tizenharmadik. (Akkor játszottak, ma már nincsenek a csapattal: Balogh Roland, Rajcsányi Sándor, Henk Gergő, Fodor Bence, Balla Zsolt, Lázók Attila)

2012.10.20. Újszász - Karcag 0:0
Akkortájt annyira csapongó volt a teljesítményünk, hogy nem nagyon volt olyan csapat, aki ellen biztosra mehettünk volna. Lehetett az hazai pályán vagy idegenben, játszhattunk a kiesőjelölttel vagy a bajnokesélyessel, bármi megtörténhetett. Pláne úgy, hogy ez előző fordulóban a szajoliak össze-vissza rugdostak bennünket, Nagy Rolit (szerintünk igazságtalanul) kiállították és el is tiltották, így az is kérdéses volt, hogy orosz mester egyáltalán pályára tud-e küldeni tizenegy épkézláb játékost. Végül csak sikerült összedrótozni a sérülteket, aztán lehozni a meccset rúgott-kapott gól nélkül. Bár az első félidő hozott némi izgalmat és változatosságot, a másodikról jobb nem is beszélni. Két enervált, gyenge napot kifogó csapat nem bírt egymással. A hazaiak amúgy nagyot küzdöttek, csúsztak-másztak, lelkesedésben fölénk nőttek, de igazán komoly helyzetig nem jutottak. Mi sok hibával, kicsit ötlettelenül, fásultan játszottunk. Felejtős kis meccs volt. (Akkor játszottak, ma már nincsenek a csapattal: Lázók Attila, Balla zsolt, Csatári József)

2013.04.27. Karcag - Újszász 2:1
(karcagi gólszerzők: Székely Dávid, Nagy Roland)
Székely Dávid már a 4. percben beköszönt, rá 12 percre Sipos egy Moga-bravúr után egyenlített. Utána nagyon rákapcsoltak a vendégek, komoly bajban voltunk, ráadásul az újszászi védők durván fociztak, a félidő finisében még majdnem egymással is összebalhéztak. A szünet után új felfogásban folytattuk a meccset, több lehetőségünk is akadt, de azért nagy parádézásra nem kell gondolni. Nagy Roli 25 méteres szabadrúgásgólja az előnyünket, és meglepő módon az vendégek feltámadását, vagy inkább elkeseredett próbálkozásait hozta el. Mérész Zoltán edzőt is figyelmeztetni kellett, pedig akkor még hol volt a ráadás, amikor karcagi kezezést reklamálva tizenegyest akartak rúgni a vendégek. Aztán a labda helyett Székely Dávid fejét rúgták le majdnem - így ért végen a kínszenvedős, gyenge, alacsony színvonalú, sok durva szabálytalanságot hozó derbi. Nyertünk, de láttunk már jobb meccset is, és reméljük, fogunk is! Mi a bajnokság végén bronzérmesek lettünk, Újszász a tizenegyedik. (Akkor játszott, ma már nincs a csapattal: Rajcsányi Sándor)

2013.09.28. Karcag - Újszász 4:1
(karcagi gólszerzők: Kovács Csaba, Bukovszki Dániel, Nagy Roland, öngól)
Azt tudtuk, hogy Újszászt legyőzni sosem egyszerű feladat, de a papírforma ezúttal egyértelmű hazai sikert jósolt. A 8. percben Kovács Csaba fejese, majd a 36. percben Bukovszki Dani bombája eredményezett gólt, ezekre a félidő hajrájában Sipos válaszolt. Az 55. percben egy középre lőtt labdánk az egyik védő lábáról a hálóba vágódott, már 3:1, majd a 87. perben Nagy Roli két biciklicselt követően félmagasan a kapuba tekert. A gólok mellett azért történt még egy s más, pl. 4 sárgát kaptak a vendégek (köztük Mérész edző is), Kubovics játékvezető rengeteg téves ítéletet hozott, mi számtalan lendületes és gyors támadást vezettünk, olykor közönségszórakoztató megoldásokat vonultattunk fel, s ha a vendégek portása, Kovács György nem véd olyan szenzációsan, akár 8 is lehetett volna közte.

Nem kaptunk ki tehát az elmúlt hat meccsen, két döntetlen mellett négyszer győztünk. De az őszi fiesztát nem számítva, mindig rezgett kicsit a léc, a kellemetlen stílusban futballozó újszászi csapat ellen nehéz jól és eredményesen játszani. Szombaton azért utazunk 86 km-t, hogy három pontot hozzunk haza. Semmi más nem számít. persze ha a küldetésünk tetszetős, gólgazdag játékkal párosul, annak csak örülni fogunk. De a legfontosabb a győzelem, bármi áron! Hajrá Karcag!

A foteldrukkerek élőben nyomon követhetik majd a mérkőzés jelentősebb eseményeit itt a weboldalunkon élőben! A meccs április 12-én, szombaton 15:30 órakor kezdődik.