google-site-verification: google0fec882942f13186.html

FRISS HÍREK
FRISS HÍREK : Értékes három pont az újonc ellen

Értékes három pont az újonc ellen

GEORGE  2014.09.20. 19:30

A vártnál nehezebb mérkőzésen sikerült legyőznünk a lelkesen futballozó, de sokat szabálytalankodó jászfényszarui csapatot. Ha belőjük a helyzeteket, nincs miért izgulni, így viszont volt.

Minden adott volt, hogy egy remek focidélután részese lehessen az a kb. 140 néző, aki kilátogatott a meccse. Ifistáink remek második félidőt produkálva 5 góllal terhelték meg vendégek kapuját, így a Varga-tanítványok továbbra is száz százalékos teljesítménnyel menetelnek a bajnokságban.

Optimista hangulat a nézőtéren

A felnőttek eleinte nem találták a fonalat, kapkodva indult a meccs, de mikor már kezdtünk volna idegeskedni, Székely Dávid beadta a nyugtatót, Erdei kiugratásából ballal szépen kilőtte a hosszú alsót. A csodaszernek sajnos rövid idő alatt kiment a hatása, és voltak a félidőnek olyan periódusai, amikor a jászfényszaruiak átvették az irányítást, nekünk pedig csak statisztaszerep jutott. De ne gondoljon senki arra, hogy előttünk ne adódtak volna lehetőségek, csak éppen ezeket nem sikerült gólra váltanunk.

Ez a fejes sajnos nem talált kaput

A folytatásban 10 percet kellett várni az újabb karcagi gólra, Erdei Tibi öles léptekkel hagyta állva védőjét, majd higgadtan helyezett a bal alsóba. Lehet, hogy eldőlt a meccs? – a vendégek nem így gondolták. A 61. percben Ecker Tamás 18 méterről nagy gólt ragasztott Agócs kapujának bal oldalába, így Jászfényszaru a szépítéssel visszajött a meccsbe. Megráztuk magunkat, és egyre másra dolgoztuk ki a jobbnál jobb helyzeteket, de újabb gólt csak a 73. percben, egy szögletet követően tudtunk szerezni, Szentannai Zoli beívelésére. Bukovszki Dani érkezett jókor. Már 3:1-re vezettünk, de a vendégek nem adták fel, továbbra is próbálkoztak, de egyre többet szabálytalankodtak is. Ebben egy idő után sajnos mi is partnerek voltunk, de hogy ez így alakult, alaposan benne van Szabó József játékvezető is, aki nem mindig állt a helyzet magaslatán, engedte a durva belemenéseket, a keménykedést, ami nem egyszer ámokfutásszerű faultsorozatokat generált.

Dani mindjárt bepasszolja a harmadikat

A végén még mindkét csapat kihagyta a maga helyzeteit, és letelt végre a - sok ápolás miatt egyáltalán nem túlzó - 5 perces hosszabbítás is. Megérdemelt karcagi győzelemnek örülhettünk, bár a vendégszurkolók úgy éreznék, legalább egy pontra rászolgáltak.

Vagy a labda, vagy a baba

Holnap részletesen visszatérünk a meccsre, és összeszámoljuk, hány helyzetet puskáztak el ők és hányat mi. Mert a gólok számában nem lehet vita, 3:1 az 3:1, akárhonnan nézzük.

Hajrá Karcag! Veletek vagyunk!

„Kapd már össze magad, b... meg, mert leszedem a fejed!” – utasította játékosát Szabó Zoltán, a vendégek játékosedzője, de hogy miért kapott játékvezetői figyelmeztetést, és hogy mikor pályára lépett, milyen fogadást akartak kötni a karcagi nézők, az a holnapi értékelésünkből derül majd ki. És lesz egy csomó fotó is!