google-site-verification: google0fec882942f13186.html

FRISS HÍREK
FRISS HÍREK : Így történt: Karcag - Jászfényszaru

Így történt: Karcag - Jászfényszaru

GEORGE  2014.09.21. 17:36

Ha a helyszínen szurkoltál, most újra átélheted, ha nem tudtál ott lenni, most mindent megtudhatsz a Jászfényszaru elleni derbiről. Fotókkal idézzük fel a mérkőzés történéseit, krónika percről percre.

Optimistán várták a Jászfényszaru elleni derbit a szurkolók, tippversenyünkre szinte kivétel nélkül mindenki karcagi győzelmet jósolt, akadt egy-két merész tipp: 5:0, 6:2, de volt 7:0, sőt 8:2-is. Mégsem sokon múlt, hogy pl. ez utóbbi nem jött be.

Örömteli változás: egyre többen járunk meccsre

Sokan voltunk pálya körül, a dombon a 40. perc környékén 65 szurkolót számoltunk meg, és legalább annyian ültek/álltak a lelátó oldalán is. Csalóka, hogy mindenfelé jászfényszarus mezt, melegítőt, utazópólót, rendezői mellényt(!) viselővel találkozhattunk, a csapatokat kísérő szurkolókról már nem is beszélve.

Újabb diadal az U21-es csapattól (a képen Varga János edző, Bajusz Szabolcs és Kupai Dániel)

Ifistáink hozták a kötelezőt, itthon legyőztek egy a tabellán mögöttük álló csapatot, még ha a vendégek U21-es alakulata 3 győzelmével és 2 vereségével jó erős középcsapatnak is számít. Varga Jani elmondása szerint az első félidőben érthetetlen módon rengeteg hibával játszottak fiai, azért Balogh Csaba góljával minimális előnyhöz jutottak. A folytatásban aztán újra a megszokott arcát mutatta a legénység, az újabb négy gólt Balogh József, Hamar Jani (2) és Szajkó Gergő szerezték. Jó látni, hogy nagyon egyben van a társaság, gratulálunk a srácoknak az újabb szép győzelemhez!

Újonc létére egyáltalán nem volt megilletődve a vendégcsapat

Nagy ováció fogadta a felnőttek pályára lépését, csapatunkat az újdonsült kapitány, Szívós Gergő vezette a kezdőkörbe, mögötte Agócs Zoli lépdelt, aki a héten Moga Lórit váltotta a kapuban. Akik eddig nem értesültek az elmúlt napok történéseiről, elkerekedett szemmel keresték veterán hálóőrünket, de aztán a szurkolótársak gyorsan felvilágosították őket.

Kicsivel könnyebb meccsre számítottunk

A meccs - ki tudja miért - ideges, kapkodó hangulatban kezdődött. A jól megtermett jászfényszarui játékosok (Lukács, Baranyi, Bálint, Vaszicsku) között szinte elvesztek a mi, az ellenfélhez képes aprónak tűnő focistáink, de nem aggódtunk, láttunk már ilyet máskor is. Az első taps az ötödik percben hangzott fel, mikor Domokos Attila egy szépséges visszahúzós csellel ültette be ellenfelét a hintába, de aztán percekig megint semmi, csak a brusztolás. A 8. percben Erdei a leshatárról lépett ki, ballal éles szögből kapura lőtt, de a vendégek kapusa, Csépány András hárítani tudott. Az ellentámadásból a jászfényszaruiak is eljutottak a kapunkig, szögletet ívelhettek be, és ez bizony zavart okozott az ötösön belül. Itt még nem tulajdonítottunk neki nagy jelentőséget, de később többször is beigazolódott, hogy a pontrúgásoknál gyakran csak későn reagálunk a csatárok mozgására.

Szívós Gergő az új csapatkapitány

A 10. percben Agócs Zoli mutathatta be, hogy nem véletlenül övé az 1-es mez, egy 20 méterről megküldött, léc alá tartó szabadrúgást szép vetődéssel tolt szögletre. A sarokrúgás megint ijesztően gurult keresztbe a kapunk előtt, nem volt, aki felszabadítson (szerencsére olyan sem, aki kapura küldje).

Székely Dávid belövi az első gólunkat

Erdei Tibi a 13. percben jó ütemben indította Székely Dávidot, aki lefutva védőjét ballal a hosszú alsóba lőtt, 1:0 ide! Lendületben maradtunk, többnyire a fényszarui kapu előtt folyt a játék, Erdei a gyülekező felhőkre való tekintettel az tizenhatoson belül ki is osztott egy szép esernyőt. Egy percre rá Nagy Roli ívelt be szögletet a jobb oldalról, a labda érintés nélkül tekeredett a felső lécre a hosszú oldalon. Székely Dávid újabb gólt szerezhetett volna, Orosz beadását fejelte a hosszú felső sarok mellé. Kezdett nyomasztóvá válni a fölényünk, ebben az időszakban szinte egykapuztunk, ám a vendégek a félidő felére kijöttek a szorításból, és a pálya közepére tevődött át a játék. A feljebb tolt fényszarui védekezés miatt többször is lesre tudták állítani Erdei Tibit, ezek közül néhány véleményes volt, legalábbis a vonalban ülő nézők szerint.

Erdei Tibi nagy kedvvel játszott

Harcos mezőnyjáték folyt a pályán, minden labdáért meg kellett küzdeni, a vendégek szimpatikusan, lelkesen, harcosan játszottak. A 30. percben Szentannai Zoli jó 40 méteres indítással hozta játékba Székely Dávidot, aki a pattogós labdát nem igazán tudta megszelídíteni, de azért csak lövéshez jutott, ám az utolsó pillanatban beérték, pedig többen már emelték a kezüket a nézőtéren. Csakúgy, mint a következő percben, amikor Szentannai ezúttal Domokos Attilát dobta játékba a bal szélen, ő két csel után középre gurított az érkező Erdei irányába. Tibi ballal egyből lőtt, de a középre tartó labdát védte Csépány, sőt, majdnem túl is ugrotta.

Domokos Attila többször bátran megindult

Közben egy külön meccs is kialakult a pályán Szívós Gyuszkó és Vaszicsku Zoltán között, akik abban párbajoztak, hogy ki tudja többször megkötőzni a másikat. A 35. percben megint pontrúgásból veszélyeztettek a vendégek, a középre ívelt szabadrúgást Agócs kapujától 5 méterre zavartalanul fejelhette meg Ecker Tamás, csak rajt múlt, hogy nem a kapunkba, hanem fölé stukkolt. Ekkor vérszemet kaptak a fényszarui játékosok, letámadtak bennünket, gondjaink voltak, csak vaktában előrevágott indítási kísérletekre futotta repertoárunkból. Egy labdaszerzést követően Baranyi László vette tűz alá Agócs kapuját, a labda kicsivel ment el a jobb felső sarok mellett.

"Olyan vacak a bokám, be kéne adni a zaciba" - mondta Kovács Laci a meccs után

A félidő hajrája a miénk volt, Erdei Tibi jobb szélen tisztára játszotta magát, befelé vitte a labdát, majd belsővel vissza akartak húzni a lövést a rövid pipába, de Csépány érezte, hogy mi fog történni, és szép vetődéssel kitolta a labdát. Volt egy kis kakaskodás is, Oroszról akarták letépni a mezt, ez félig sikerült is. A 43. percben Kovács Laci megkapta a szokásos csomagot a bokájára, ápolást követően le is kellett cserélni, a helyén Bukovszki Dani folytatta. A csúnya rúgás után került először szóváltásba a nézőkkel a vendégek játékosedzője, Szabó Zoltán. Végig feszülten, idegesen, a pályán történtekre harsányan reagálva töltötte a meccs addigi szakaszát is, ám a szurkolók bekiabálása mégsem kellett volna válaszolnia. Az utolsó percben még Domokos Attila szerezhetett volna gólt, de a passz elcsúszott a talpa alatt, és mikor meglőtte, már Csépány kapus a helyén volt. Jól jött hát a szünet mindenkinek.

A domboldalon többször is felhangzott a Hajrá Karcag!

„Következnek a szerencsejáték izgalmai” vezette fel Bosnyák Imre játékmester és örökös hangosbemondó a tombolahúzást. A vidám hangulatban telt sorsoláson Imre aranyköpései ezúttal is mindent vittek, sokan a hasukat fogták a nevetéstől.

Egy boldog néző a tombolanyereményéért szalad

A második félidő rögtön egy karcagi gólszerzési lehetőséggel indult, Székely Dávid emelése picivel ment fölé. A 48. percben elkezdődött a rugdosás, Orosz kapott egyet, sokáig a földön maradt. Az 50 perben Domokos Attila bal oldalról, éles szögből lőtt, a labda érintette a felső lécet. Az 52. percben Orosz és Vaszicsku akadt össze pálya közepén, kölcsönös mezrángatás és lökdösődés lett a vége, Orosz meze tovább szakadt, de Szabó József játékvezető nem látott okot arra, hogy a sípjába fújjon. Az elkövetkező percekben rengeteg kemény belemenés, szabálytalanság tördelte volna a játékot, ha a bíró a sípjába fúj, de meglepő módon az esetek többségében nem tette. A játékosok könnyen azt gondolhatták, itt ma mindent szabad, és egy-egy korábbi, le nem fújt keménykedést igyekeztek mindig megtorolni.

A játékvezetői hármas - kár, hogy engedték a túlzottan kemény játékot

Persze foci is zajlott a pályán, az 53. percben egy szabadrúgást követően Székely Dávid senkitől sem zavartatva fejelhetett 5 méterről, de fölé célzott. A következő minutumban Dávid lerázta védőjét, visszahúzták, a spori sípja ezúttal is néma maradt, többen arra gondoltak, talán a szünetben bent felejtette az öltözőben. Az 55. percben Erdei Tibi aztán nem lacafacázott sokat, fantasztikus kezdősebességgel lefutotta védőit, és a kimozduló kapus mellett a bal alsóba helyezte a pettyest, immár 2:0 állt az eredményjelzőn.

Erdei fogadja a góllövőnek járó gratulációt

Szabó Zoltán edző ominózus mondata az 56. percben hangzott el, és elég hangosan, mert tőle 40 méterre is hallani lehetett. Nem ismételjük meg, tegnap már leírtuk, aki kíváncsi rá, itt elolvashatja. Ezt követően Szabó újabb összeszólalkozásba bonyolódott a nézőkkel, ment a mutogatás, az ökölrázás, ezt már a partjelző sem hagyhatta szó nélkül, jelezte is Szabó Józsefnek, aki megszakította a mérkőzést, és igyekezett lecsillapítani a kedélyeket. „Ilyen bíráskodás mellett ezek még elsők is lehetnek” – vélekedett hangosan egy vendégszurkoló, ezek nem a legszebb pillanatai voltak a meccsnek.

Szabó Zoltán csak a kispadon volt ideges, a pályán példamutatóan játszott

A 61. percben szépített Jászfényszaru, egy kis szögletet követően Ecker befelé cselezett, majd nagy gólt ragasztott Agócs kapujának bal oldalába. 2:1, visszajött a meccsbe az ellenfél, újra nyílt lett a küzdelem. Nagy Roli szépen húzogatva beadásig jutott a bal oldalon, de nem volt érkező, majd Székely Dávid lőhetett, de nem találta el jól, és a pattogós labdára odaért a fényszarui hálóőr. A bekapott gól, kissé megzavarta Agócsot, két kirúgást is elvétett, társai igyekeztek nyugtatni.

Agócs Zoli bemutatkozása jól sikerült

Bukovszki nagyon aktív volt a jobb szélen, a 71. percben szépen emelt át a hosszú oldalra Erdeinek, de Tibi lövése levágódott egy védőről. A szögletet Szentannai végezte el, és a legendás, érintés nélküli sarokrúgás most is majdnem betalált, talán 5 cm-en múlt, hogy ezúttal nem. Két perccel később újabb Szentannai-szöglet szállt középre, a hosszún érkezett Bukovszki Dani, aki a hálóba passzolt, újra kétgólos előnyhöz juttatva bennünket, 3:1 lett az állás. A gól után rögtön fel is rúgták Bukót, ez már a játékvezető szerint is sárgát ért, el lehet gondolni, hogy akkor mekkora lehetett.

Bukovszki Dani sokat dolgozott a bal szélen, nagyon fontos gólt szerzett

Bukovszki továbbra is futószalagon küldte a beadásokat, a 75. percben Szívós Gergőt találta meg a hosszú oldalon, Gergő visszafejelte középre, de a berobbanó csatárok épp hogy lemaradtak róla. A labdakihozatalt Erdei zavarta meg, labdát szerzett, de Tibi most nem gyújtotta be a rakétákat, beérték, elnyomták. Utána Erdei Domokos Attilát hozta játékba, aki ballal lőtt, de nem talált kaput.

Kupai Krisztián kidolgozta és sajnos ki is hagyta a meccs legnagyobb helyzetét

Közben Kupai is pályára lépett, Domokos Rolandot váltotta, Krisztián szép cselekkel ment el a bal szélen, de a harmadik nem jött be, pedig nagyon várták a lasztit középen a társak. Egyértelműen mi támadtunk, mi irányítottunk, sorra rúgtuk a szögleteket, szinte mind veszélyesnek bizonyult, még ha gólt nem is szereztünk belőlük. Ahogy fáradt a vendégcsapat, úgy szaporodtak a szabálytalanságok is, hiszen egyre több lett a csínbe rúgott passz, az elkésett belépés, a játékvezető azonban ilyenkor is széttárt karral futott tovább, ő bizony nem látott szabálytalanságot. Egy ilyen belépő alkalmával kapott Erdei egy nagyot a sípcsontjára, és mivel a síp néma maradt, Tibi felpattant, és látszott rajta, hogy törleszteni megy, ennek bizony nem lesz jó vége. Nem is lett, csúnyán alárúgott Vaszicskunak, így Erdei is megkapta a maga sárgáját, tegyük hozzá, teljesen jogosan. A fényszarui játékost hosszasan ápolták, majd le kellett cserélni, nem tudta folytatni a játékot.

A nagyot futballozó Vaszicsku Zoltán nem tudta folytatni a játékot

A 82. percben Kupai végérvényesen eldönthette volna a meccset, mindenkit kigurigázott, megkerült, ajtó ablak helyzetbe került, csak be kellett volna passzolnia az üres kapuba a labdát, de gyengén találta el, és egy visszafutó védő még a gólvonal előtt odaért és felszabadított. A következő percben ritkán látható tűzijátékot rendeztünk, egy támadásból legalább négyen szerezhettek volna gólt, Kupai, Székely, Erdei és Domokos Attila is kihagyta a kihagyhatatlannak tűnőt.

Feszült figyelem a nézőtéren

A 83. percben becserélte magát Szabó Zoltán (nagy üdvrivalgás a nézőtéren), látszott rajta, hogy kellően felspannolt állapotban veti magát a küzdelembe. A karcagi drukkerek fogadást akartak kötni, hogy vajon végig a pályán marad-e, vagy idő előtt leküldi a spori. Nos, Szabó, a legnagyobb meglepetésre végig nagyon nyugodtan viselkedett a pályán, még egy szép csellel és egy jó lövéssel is észre vétette magát, szerencsére a kispadon hagyta a mérgét.

Székely Dávid sokat lőtt kapura, ezúttal egyszer talált be

Az utolsó 10 percben (+ az 5 perces ráadásban) mi domináltunk megint csak. Nagy Roli és Szentannai Zoli szögletei komoly veszélyt jelentettek, majd Székely Dávid ollózott egy gyönyörűségeset, de pechjére pont a meglepett Csépány kezébe. Kicsit később Erdei Tibi olyan elemi erővel lőtt éles szögből kapura, hogy félő volt, kitört a jászfényszarui portás keze, de kemény fából faragták, hosszas ápolás után folytatni tudta a játékot. A 90. percben egy támadáson belül két kapufát is lőttünk, előbb Erdei fejelt, majd Kupai lőtt a lécre, a kipattanót végül nagy Roli bombázta fölé.

Csépány András csuklója megsínylette az Erdei-bombát

A vendégek majdnem szépítetni tudtak a ráadásban, egy szöglet után a kapunk felé vánszorgott egy lecsorgó labda, de Agócs vissza tudott vetődni, és a gólvonal előtt sikerült elcsípnie. A pontot az i-re Székely Dávid tehette volna fel a 95. percben, de a Domokos Attilától kapott labdát ballal fölé lőtte. A végeredmény Karcagi SE – Jászfényszaru VSE 3:1 (1:0), megérdemelten tartottuk itthon a három pontot. Ha csak az abszolút gólhelyzetnek tekinthető szituációkat vesszük számításba, akkor lőhettünk volna akár 6-7 gólt is, úgyhogy a vendégszurkolók elégedetlensége, mi szerint egy pontra rászolgáltak, szerintünk alaptalannak bizonyult, hiszen ők nem igazán jutottak el gólhelyzetig, talán csak 1-2 esetben.

Öröm a nézőtéren, vezet a csapat

A listavezetők (Tiszafüred és Jászapáti) megállíthatatlannak tűnnek, most is biztosan nyertek. Mi ott vagyunk a sarkukban, és ez jó hír, hiszen őrizzük veretlenségünket. A srácok a tegnapi meccs után minden dicséretet megérdemelnek, a hajtásban, az akarásban nem volt hiba. Ha nem is játszott mindenki hibátlanul, csapatként nagyon jól működtünk, bátran bizakodhatunk a kedvező folytatásban. Agócs Zoli bemutatkozása is jól sikerült, néhány kisebb bizonytalanságtól eltekintve biztos kézzel tette a dolgát, bravúrt is bemutatott, a gólról nem igazán tehetett, de olyan nagyon nem is dolgoztatták meg a jászfényszarui csatárok.

Szép volt, Fiúk! Hajrá Karcag! Veletek vagyunk!

Halmai Balázs további fotói a meccsről itt!

Gyorsértékelés a meccs után

Tippversenyünkön négyen találták telibe az eredményt (Barna Viktor, Kolozsvári Ernő, Kovácsné Mészáros Judit és Pekár Gábor). Egy sorsolóprogramot hívtunk segítségül a nyertes személyének kisorsolásához. A szerencse Barna Viktornak kedvezett, ő nyerte a KLBK-s "Hajrá Karcag" szurkolói sapkát.

Gratulálunk! A nyeremény a következő hazai bajnokin vehető át, keresd a KLBK aktivistáit!