google-site-verification: google0fec882942f13186.html

FRISS HÍREK : Nem vicceltünk Fegyverneken.

Nem vicceltünk Fegyverneken.

Kukucska  2017.04.02. 10:02

Áprilisi tréfa ide,áprilisi tréfa oda,tényleg nem vicceltünk Fegyverneken.

Most aztán tényleg eljött a tavasz végre.Fegyverneken biztosan,hiszen már fel is locsolták a pályát,nehogy kiszáradjon az egyébként szépen zöldülő gyep.Szépen szállingóztak a nézők is,hiszen két jó formában lévő csapat,mindíg parázs,izgalmas mérkőzése következett a 21. fordulóban.Karcagról a szokásos kontinges kisérte el a csapatot,és aki ezt a programot választotta erre a délutánra nem is csalatkozott.

A bemelegítés percei feszültségtől mentesen a szokott kerékvágásban teltek.Mindenki bizakodó volt,jó hangulatban,a múlt heti győzelemtől feltüzelve végezte a mester által diktált gyakorlatokat.

A múlt heti kezdőhöz képest három helyen változtatott a csapaton Orosz Pisti,a kapuban ezúttal Belényesi Laci foglalt helyet, és a kezdőben találta magát Kovács Laci és Szőke Norbi is.A kispadon várt a bevetésre Bencsik Zoli,Balogh Józsi (Baba),Hamar Jani,Terjék Peti,az ifiben remeklő Katona Tibor,és Fekete Laci is.Ezúttal Szívós Gyuszkó a lelátón izgult és szorított a csapat győzelméért.

Mire Szénási Gábor játékvezető sporttárs a kezdőkörbe vezette a csapatokat,legalább kétszáz néző,szurkoló gyűlt össze a lelátón.

Fegyvernek SE - Karcagi SE 1:3 (0:1)

Karcag : BELÉNYESI L.- DARÓCZI,OROSZ,Farkas,Szőke N.- SZÍVÓS G.- SZENTANNAI,Erdei,Kupai,KOVÁCS -SZÉKELY.

Szokták volt mondani,tapogatódzó játékkal keztek a csapatok,ami gyakorlatilag azt jelentette,hogy a pálya közepén,semmiféle kockázatot nem vállalva folyt a játék.Sok bizonytalanság jellemezte az első 8-10 percet,hiszen az alaposan fellocsolt játékteret is,és természetesen az ellenfél játékát is meg kelett szokniuk a játékosoknak.Mi ébredtünk hamarabb,ezt Kovács Laci két nagy lehetősége bizonyítja a legjobban.

A hazaiak visszahúzódtak a saját térfelükre,a középpályát mi uraltuk,csak elvétve kerültek ebben az időszakban a kapunk előterébe,ez elsősorban jó védekezésünknek volt köszönhető.Amikor labdát szereztünk,villámgyorsan,néhány passzból már a hazaiak kapuja előtt teremtettek támadóink helyzetet.Küzdöttek a fiúk rendesen,és ennek meg is lett az eredménye.

24.perc.Székely Dávid cselezte be magát a hazaiak büntető területére,majd megcélozta a hosszú sarkot,azonban lövésébe bele tudott ütni a hazaiak kapusa,de csak oldalra tudta kitolni a labdát,ahol érkezett Kovács Laci,és higgadtan kilőtte a hosszú sarkot. 0:1!

Rákapcsoltak a hazaiak,de veszélyt nem tudtak teremteni a kapunk előtt,inkább csak egy kicsit többet birtokolták a labdát.A játékvezető megszánta őket,és egy véleményes szabadrúgást adott meg a kapunktól 20-22 méterre,de Belényesi Laci magabiztosan védte Faragó Attila szabadrúgását.

Ezt követően,a nagy kedvvel játszó Daróczi tesztelte egy igen jóra sikerült lövéssel a hazaiak portását.A teszt eredménye: a rövidre tartó lövést sikerült hárítania.A 38.perc környékén jártunk,amikor Szentannai Zoli gondolt egy merészet,és jó 40 méterről megkínálta a hazai kapust,aki alaposan megnézte a lövést,de hozzá sem tudott szólni,szóval,mintha zsinóron húzták volna,a nagy erejű lövés a keresztlécen csattant,sajnos azonban nem be,hanem kifelé,és a kétségbe esett védők kivágták a labdát a mezőnybe.

Az utolsó néhány perc a hazai lehetőségek jegyében telt,hiszen Belényesi Lacinak kétszer is komolyan védenie kellett.Sőt olyannyira egyenlíteni akartak a hazaiak,hogy egy alkalommal,még a gólvonalról is kellett hárítanunk.A hárítás végrehajtása Szőke Norbit dícséri.

Jó iramú,helyenként szép játékot hozó első félidőn voltunk túl.Túlnyomó részt a mi akaratunk érvényesült,több gólszerzési lehetőséget tudtunk felmutatni,mint a hazaiak.A fegyvernekiek nem igen tudtak mit kezdeni jól záró védelmünkkel,így jobbára csak ívelgettek,ezeket a próbálkozásokat,azonban jó százalékban hatástalanították védőink.A középpályán sok labdát szereztünk,és sikerült sokszor gyors támadásba váltanunk.Reméltük a jó játék folytatódik a második félidőben is.Nem kelett csalódnunk a fiúkban.

Kényszerű cserével folytatuk a játékot.Az egyébként is húzódással bajlódó Erdei Tibit,Terjék Peti váltotta.Jól kezdtük a második etapot is,többet birtokolva a labdát,alig engedtük ki a hazaiakat a kapujuk előteréből,jobban,pontosabban és veszélyesebben is játszottunk.

52.perc.A jól játszó Daróczi Dani passzolta be a jobb szélről a labdát Székely Dávidnak,aki becselezte magát egészen az ötös vonaláig,majd lövés helyett önzetlenül a hosszún érkező Kupai Krisztián fejére ívelte a labdát,aki okosan a hosszúba csúsztatta azt. 0:2!

Nem álltunk azonban le,továbbra is többet birtokoltuk a játékszert,formás támadásaink,rendre komoly veszélyt jelentettek a hazai kapura.Nem adták még fel a hazaiak sem,de szórványos támadásaik,csak ritkán jutottak el a kapunkig,hogy helyzetbe kerüljenek,ahhoz fáradó védőink is kelettek,egy ilyen elveszített labda utáni lövést ,Belényesi Lacinak bravúrral kelett hárítania.Azért nem volt drámai a helyzet,de szükség volt a frissítésre,így érkezett Hamar Jani és Katona Tibi is,hogy váltsa Kovács Lacit,illetve Farkas Sanyit.Jól tartottuk a labdát,ha a lehetőség adta,néhány passzal gyorsan sikerült a Fegyverneki kapu előtt lehetőséget teremteni.Valószínűleg rosszul lépett,de az biztos,hogy a hazai portást ápolni kelett,hosszú perceken át.Cserélni nem tudtak,mert nem volt kire,így folytatnia kelett.

84.perc.A nagy kedvvel,és igen hasznosan játszó Székely Dávid szerzett labdát a hazai kapu előterében,tolt rajta vagy kettőt,és úgy 18 méterről a tehetetlenül álló kapus melett a bal alsóba tüzelt,ezzel koronázva meg a mérkőzésen nyújtott teljesítményét.(Két gólpassz,egy gól) 0:3!

Mostmár minden mindegy alapon jöttek a hazaiak,mi kettős cserével készültünk a végjátékra,Balogh Baba,Orosz Pistit,Bencsik Zoli,Szentannai Zolit váltotta.

A nagy hazai akaratnak,azért meg lett az eredménye,hiszen Faragó Attila sokadik lövését ismét bravúrral kelett hárítania Belényesi Lacinak,de hogy kettejük párharcában legyen egy siker élménye is Attilának,arról egy fölösleges szabálytalanság gondoskodott a 90. percben,ami ráadásul 11-est ért.

A jogosan megítélt büntetőt a balra mozduló Laci melett,higgadtan a jobb oldali sarokba lőtte Faragó Attila,így az eredmény 1:3-ra módosult.A játékvezető,aki az ápolások és cserék miatt 3 percet hosszabbított,hamarosan le is fújta a mérkőzést.Ténykedésére nem lehet panasz,(ellentétben a Kunszentmártonban bemutatott produkciójával szemben)ezúttal jól vezette a mérkőzést,hagyta a férfias játékot,jól alkalmazta az előnyszabályt,jogosan adta a lapokat,és ami a legfontosabb,több "kollégájával" szemben,nem akart szerepelni,sőt alig észrevehetően,de kellő magabiztossággal vezette a meccset.

Jól játszva,magabiztosan hoztuk,ezt az előzetesen igen nehéznek igérkező mérkőzést.Ezúttal igazi csapat munkát láthatott a közönség,még az oly elfogult Fegyverneki nézők egyike-másika is dicsérőleg szólt a mi fiaink teljesítményéről,ami valljuk meg nagyon jól esett.A mérkőzésnek nem igazán volt olyan időszaka,amikor kétséges lehetett,ki a jobb csapat.A fiúk kellő odaadással,harcosággal és önbizalommal álltak a mérkőzéshez.Ez a hozzáállás meg is hozta a győzelmet,amihez csak gratulálni tudok.

Orosz István értékelése a mérkőzésről:Féltem kicsit a mérkőzéstől,hiszen a hazaiak igen jól szerepeltek az elmúlt fordulókban.Úgy érzem egyértelmű volt a fölényünk,a hazaiak,csak ívelgettek és ebből tudtak néhány helyzetet kidolgozni.Voltak szép és kreatív támadásaink,csak az volt a kérdés mikor találunk be.A második félidőben elért második gólunk eldöntötte a mérkőzést,a harmadik csak hab volt a tortán.Gratulálok mindenkinek ehhez a szép győzelemhez igazi csapat munka volt,mert egy mindíg veszélyes csapatot győztünk le ,ráadásul a saját otthonában.Hajrá Karcag,csak a győzelem!

A jövő héten fogadjuk a listavezető Tiszafüredet,azt gondolom,nagy derby várható.Hazai környezetben,remélhetőleg nagy számú néző közönség előtt,bízom a jó folytatásban és egy remek mérkőzésen elért KARCAGI GYŐZELEMBEN!!!