google-site-verification: google0fec882942f13186.html

FRISS HÍREK : A 16. forduló meglepetését okozva nyertek a fiúk!

A 16. forduló meglepetését okozva nyertek a fiúk!

Kukucska  2019.02.25. 11:08

Nem várt könnyű feladat Mezőtúron a 2. helyezett otthonában csapatunkra.

Téli felkészülés ide, téli felkészülés oda megkezdődtek a mérkőzések a tavaszi szezonban, nekünk midjárt egy komoly falat jutott, a 2. helyezett otthonában kelett bizonyítani mire is képes az igen foghíjasan felálló csapatunk.

Domokos Attila eltiltás miatt nem játszhatott,(ugye emlékszünk Tóth Pál "játékvezető" mindenkit felháborító itéletére) Nagy Roli és Sipos Robin Futsal elfoglaltsága miatt nem tudott a mérkőzésen résztvenni, Erdei Tibi pedig munkahelyi elfoglaltsága miatt maradt ki az utazó keretből. Farkas Sanyi, Kovács Flávió és Bajusz Szabolcs pedig a télen eligazolt csapatunktól, nekik további sikereket kívánunk a pályafutásukhoz.

Szóval nem volt könnyű a helyzet, de azért bizakodva utaztak el a srácok.

Mezőtúron pályaavatóra és győzelemre készültek, hiszen egész ősszel idegenben játszottak, mert a pályát újra kelett füvesíteni, így már alig várták, hogy hazai környezetben is bemutatkozhasson a csapatuk.

Nos, nem sok örömük tellett benne, amiről a Mi fiaink gondoskodtak!

MEZŐTÚRI AFC - KARCAGI SE   2 : 4  (0:2)

KARCAGI SE : Belényesi László - Kovács László,Terjék Péter, SZŐKE NORBERT,SZÍVÓS GYULA - SZENTANNAI ZOLTÁN,Szívós Gergő,Orosz István, Hajdú Zsolt,GYŐRFI GYÖRGY - SZŐKE RÓBERT.

CSERÉK : Andrusek József, Balogh János.

Nagy iramban kezdődött a mérkőzés, a kezdeti hazai rohamokat jól álltuk, sőt egy-egy kontrával tudtunk mi is veszélyeztetni, ám ekkor még ezek kimaradtak. A hazaiak inkább csak szögletekből, egy-egy szabadrúgásból alakítottak ki lehetőségeket, de ezeket könnyedén hárította védelmünk BELÉNYESI LACI vezetésével.Egyre kiegyenlítettebbé vált a mérkőzés, egyre több veszélyt hordozott magában minden egyes támadásunk.

20. perc. SZÍVÓS GERGŐ középről passzolta ki a labdát a bal oldalon helyezkedőHAJDÚ ZSOLTINAK, aki egyből a bal oldalon indította a nagy kedvvel játszó GYŐRFI GYURIT, aki bevezette  az ötös vonaláig a labdát, miután a rátámadó kapust és védőt is elfektette, középre passzolt, ahol érkezett SZŐKE ROBI és könnyedén a kapuba helyezett! 0:1!

A bekapott gól láthatóan megfogta a hazaiakat, percekig keresték a játékukat, míg a mi fiaink gyors kontráikkal nyomás alatt tartották a hazai kaput. Aztán ahogy felocsúdtak a sokkból, újra mezőnyfölényben játszottak, mivel mi is kissé átadtuk a területet számukra, de BELÉNYESI LACINAK nem volt komoly dolga a kapuban, ami volt, azt rutinosan megoldotta, így meddőnek bizonyult ez a fölény.

40. perc. Egy előrevágott labdára indult SZŐKE ROBI és a hazaiak védője, de a bekk egyszerűen elcsúszott senkitől sem zavartatva, így ROBI köszönte és a kifutó kapus melett okosan a kapu bal alsó sarkába helyezte a lasztit. 0:2!

Az első félidőben érett okos játékot mutatott a csapat, a jó és határozott védekezés melett 5-6 óriási lehetőséget is kialakított a hazaiak kapuja előtt, de "csak" kettőt sikerült ezekből kihasználni.Már ekkor eldőlhetett volna a három pont sorsa, de a döntésre várni kelett még a második féidő elejére.

Bent maradt az öltözőben a második félidő elején a hazai csapat, ellenben mi igen agilisan kezdtük azt.

47. perc. KOVÁCS LACI a jobb oldalon indította az ezen a napon tarthatatlan GYŐRFI GYURIT aki nagy lendülettel érkezve egy finom csellel becsapta a rá támadó védőjét, majd középre adott, ahol menetrendszerűen érkezett SZŐKE ROBI és futtából a bal alsó sarokba lőtt! 0:3! MESTERHÁRMAS!!!

Még fel sem ocsúdtak a hazaiak és már el is dőlt a mérkőzés.

49. perc. SZENTANNAI ZOLI beadásszerű szabadrúgását SZŐKE NORBI 7-8 méterről magasan felugorva, védhetetlenül fejelte a kapu közepébe! 0:4!

Ne hogy azt higgye bárki is, hogy innentől kezdve unalmassá vált a mérkőzés, hiszen továbbra is igen lelkesen és főleg veszélyesen játszott csapatunk, különösen GYŐRFI GYURI, de sajnos fiatal tehetségünk ezúttal be volt oltva góllövés ellen, hiszen Ő maga is szerezhetett volna gólt, gólokat, de valahogy csak nem sikerült neki.

A mérkőzés vége felé közeledve és a mérkőzést nem feladva a hazaiak mindent megpróbáltak a szépítés érdekében és ez sikerült is nekik.

73. perc. Egy váratlan lehetőséget kihasználva ERDŐSI  fordulásból a labdára kiinduló BELÉNYESI LACI melett aki még bele tudott érni a bal alsóba lőtt mintegy 15 méterről! 1:4!

75. perc. Alig telt el egy perc, amikor egy beadást követően BELÉNYESI LACI ütközött az ötösön belül, a hazaiak támadójával ezért a kezéből kicsúszott a labda így a szemfüles ERDŐSI néhány lépésről újfent a kapuba talált! 2:4!

Összekapta magát a csapat, jobban összpontosítva, odafigyelve már több lehetőséget nem adott a hazaiaknak a felzárkózásra, így teljesen megérdemelve, mindenki nagy meglepetésére, de teljesen megérdemelten elhozták a három pontot.

A mérkőzés legnagyobb részére állítható, hogy nagyon taktikusan, okosan, szervezetten játszott csapatunk, az igen jó erőkből álló hazai csapat ellen. Minden nehézség ellenére mindenki nagyon odatette magát, a védelem bal oldalán kiemelkedően teljesített SZÍVÓS GYUSZI, de ez igaz az egész védelemre is élén BELÉNYESI LACIVAL, aki több ziccert is hárított, a középpályánk jól szűrte a hazaiak próbálkozásait és hatékonyan támogatta a támadásokat is, a támadó szekció góljai és szemre is tetszetős támadásvezetései pedig ezen a napon élményszámba menőek voltak.Szóval le a kalappal a csapat előtt, igazán emlékezetes születésnapi ajándékot adtak OROSZ PISTINEK, no meg természetesen a mi zord, mindíg kritikus szivünket is megmelengetik az ilyen szép eredmények. KÖSZÖNET ÉRTE!

A következő fordulóban megint idegenben játszunk, nevezetesen Tószegre leszünk hivatalosak, a harmadik helyezett csapat otthonában sem vár ránk sétagalopp, de ha ilyen lelkesedéssel, ilyen akarattal, ilyen jó hozzáállással játszik a csapat akár ott is elérhetünk egy szép eredményt!